Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez valami vicc hogy nekünk...

Ez valami vicc hogy nekünk kell fizetni az útiköltséget ha elköltözünk?

Figyelt kérdés

Párom munkanélküli lett pár hónappal ezelőtt,ezért elfogadtuk az anyja ajánlatát és hozzájuk költöztünk a 3 hónapos lányunkkal.

A gyedemből,és a munkanélküliből fizettünk a rezsibe,a kaját és a tisztító tisztálkodószereket magunknak álltunk.


Most páromnak lesz állása,viszont 400 Km-rel odébb. Mi is párommal tartunk. Már meg van a lakhatás,új gyerekorvos,minden... 2 hét múlva költözünk.


Anyósom azonban nem akarja h vigyük a gyereket,azt akarja hogy hagyjam nála a lányomat ha mindenáron menni akarok én is. Nem azért de egy család vagyunk,nem látjuk értelmét annak hogy csak a párom menjen,és havonta egy hétvégére tudjon haza jönni hozzánk,én meg anyósnál lakjak továbbra is.


Anyós kitalálta h ő perre megy a nagyszülői láthatásért. És mi jól megszívjuk,mert nekünk kell majd vinni a gyereket hozzá,vagy kifizetni az ő ás após vonatjegyét. Ez rengeteg pénz. (néztem egy felnőtt jegy-anyós és após még nem nyugdijasok- 8000 FT csak oda!)


Mondtuk nekik h mi is fogunk jönni látogatóba,igaz nem biztos h minden hónapban. Meg hogy ők is jöhetnek csak előtte egyeztessünk. De ez h nekünk kell akkor az utazásukat fizetni elég durva.


2015. febr. 28. 16:50
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
86%

Tevedni meltoztatol. Egy feleves gyereknek SEMMI szuksege arra a fajta szocializaciora hogy idegenekkel magara hagyjuk, plane nem napokra (lattal te mar 6 honapos gyereket?). A bolcsode pedig egy kenyszermegoldas ami nem hasznos a gyerekeknek, csak a szulo nem tud mast csinalni.


Pont azok a gyerekek lesznek erzelmileg serultek, akik nem kapjak meg a megfelelo szuloi torodest, biztonsagot. Nekik lesznek problemaik a csaladjukkal, naluk lesz serult a bizalom, az o szuleik fogjak peldaul kerdezgetni itt a gyakorin, hogy a gyerekem nem beszel velem, nem bizik bennem, nem mond el semmit... Naluk jonnek a szobatisztasagi problemak, a magatartasi problemak, esatobbi...


Az a fajta szocializacio amirol te beszelsz, sokkal kesobb kezdodik, 3-4 eves korban.

2015. márc. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
97%

Az a nagymama, aki elszakítana egy pici gyereket a szüleitől, vagy képes lenne a saját gyerekeit beperelni (ahelyett, hogy azt javasolná, hogy oldjátok meg valahogy közösen, mind együtt, hogy a család többet jöjjön össze) az nem komplett. Szerintem is csak fenyegetőzik, költözzetek és pereljen ha akar (nem fog).


Aki meg azt írta, hogy fél évesen már 2-3 napra is ott lehet hagyni a gyereket: sok gyerek ilyenkor még anyatejet eszik, ráadásul nem szeretik a nagy változást. Míg a 1,5 évesem már örömmel aludt a másik kerületben a nagyinál, fél évesen még úgy sem lehetett ott hagyni, hogy szinte naponta találkoztak. Akiket fél évesen mondjuk havonta egyszer lát az a gyereknek idegen - nem fog elmaradni velük.

2015. márc. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
96%
Hagyd, ő így tanulta, majd így is fogja csinálni, otthagyja egyszer a gyerekét aztán az éjszaka közepén autókázik 200 kilométert :)))
2015. márc. 2. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 A kérdező kommentje:

Én nem szeretném a fél éves gyereket nála hagyni pl egy hétvégére. Amelllett hogy nekünk ez egy vagyon lenne hogy levigyük a gyereket(oda út kettönknek kb 16.000 ft,vissza szintén 16.000 ft,és akkor menni a gyerekért még egyszer ugyanennyi),nem hiszem h anyós akár egy ft-tal támogatna ha már most azon van h mi fizessük a vonatjegyeket ha jönnek. Nekünk itt nincsenek rokonok anyósékon kivül,hogy ott hagyjuk nála a gyereket és akkor mi addig másnál leszünk. Nyaralásról,meg wellnes hétvégéről egyelőre még csak álmodni se merünk,nem hogy majd 3 hónap mulva rendezödik a helyzetünk,hogy ott hagyjuk addig a gyereket anyósnál,mi meg menjünk vhova ketten.

Emelett fél évesen sztem még nagyon kicsi ahoz h lepasszoljuk.

2015. márc. 2. 10:04
 55/58 anonim ***** válasza:
6%
Ki beszélt itt idegenekről? A NAGYSZÜLEInél, akikkel ráadásul születésétől fogva egy fedél alatt laknak. De mindegy, én itt be is rekesztem a dolgot...
2015. márc. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
24%
55: Fél éves gyerek akiket havonta egyszer lát két napig azt idegennek tekinti és ugyanúgy fél tőle mint bárkitől. Akkor is, ha az édes szülő anyukája lenne akiből kibújt. Ezen ne tudom mit nem lehet felfogni, egy csecsemőről beszélünk, nem egy óvodás vagy kisiskolás gyerekről, aki már skype-olhat is két találkozás között velük.
2015. márc. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
77%
Menjetek nyugodtan, költözzetek a férjed munkahelyének közelébe és legyetek békés család. A nagyi nem tudja mit beszél. Te nem tiltottad meg a láthatást, csak a család anyagi helyzete miatt a munkahelyhez kell költöznötök. Akkor látogatja meg az unokáját, amikor akarja. Természetesen a költségeket neki kell viselnie, nincs az a bíróság, aki ezt veled fizettetné. Ez az ő igénye, neki magának kell ehhez a keretet előteremteni. (Képzeld már el, hogy neki igénye lenne napi 20 gombóc fagyira, és beperelne, hogy ezt az igényét neked kell kielégíteni, mert ő úgy gondolta, hogy ez neked a kötelességed. Na éppen ilyen röhejes, hogy az ő utazását veled fizettetné.) És az ott alvásukat sem vagy köteles biztosítani, tehát délelőtt érkeznek, és délután idulhatnak vissza.
2015. ápr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
0%
Lett valami a fenyegetőzéseiből?
2016. márc. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!