Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Barátnőm nagyanyjánaka temetés...

Barátnőm nagyanyjánaka temetésére el kellene menjek?

Figyelt kérdés
Barát-barátnő úgyértem, én is lány vagyok. Elég jó barátnőm, de nagyon utálom a temetéseket, esik az eső, hdieg van és messze van tőlem a temető, 3 busszal vagy taxival kéne menjek. Szerintetek bunkóság lenne, ha nem mennék? Nem ismertem személyesen a nagymamát.
2015. márc. 28. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Én azt nem értem, minek kellene menned.
2015. márc. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem úgy illene?
2015. márc. 28. 10:29
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nem voltál kapcsolatban a nagymamájával akkor nem szükségszerű, és ez függ attól, hogy milyen a viszonyotok a barátnővel. Sima barátnő, vagy épp az "öri bari" korszakban vagytok és számít rád ,mert ha megkér illene elmenni.
2015. márc. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem kért meg, nem is beszéltünk erről, mert mikor beszéltünk még nem tudta mikor lesz a temetés, aztán újságban olvastam. Hát jó baratnők vagyunk, már vagy 10 éve.
2015. márc. 28. 10:35
 5/12 anonim ***** válasza:
13%
Nem, egyáltalán nem illene úgy. Azt hittem, azért kérdezed, mert meghívott a barátnőd. Az is fura lenne. Hívás nélkül elmenni meg pláne inkább modortalanság. Lehet, hogy ott fognak sírni a szülei is, meg mindenki. Ez belső, családi dolog, neked szerintem pont, hogy semmi keresnivalód ott.
2015. márc. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha jó barátnőd akkor menj el. Jól fog esni neki hogy számíthat rád nem csak akkor amikor minden happy. Nem kell odamenned a családhoz csak beállsz hátra az emberek közé. Nemtudom felétek mi szokás, de nálunk nem csak családi kör vesz részt temetésen, hanem eljönnek ismerősök, vagy a rokonok barátai. Én is voltam a barátnőm nagymamájának temetésén, pedig nem is ismertem. Egy másik barátnője nem jött el és nem is esett jól a barátnőmnek. Mindenhol más a szokás...
2015. márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Magamból kiindulva, én nem szeretném hogy ott legyél (szerintem ő se, hiszen meg se hívott), ez egy csalàdi dolog, meg èn inkább egyedül szeretnék lenni nem barátnőkkel.
2015. márc. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk barátnők között ez megbeszélés szerint megy. Meghívni sosem szoktam a barátaimat egy temetésre sem és engem sem szoktak, de nálunk úgy alap, hogy tudunk egymás dolgairól és ha haláleset történik még gyakrabban keressük egymást, érdeklődünk a másik hogyléte felől. Rákérdezünk mikor lesz a temetés és hogy szeretné-e a másik, ha ott lennénk. Valamikor igen a válasz, van amikor nem. Ha közeli, akit esetleg én barátnőként is ismertem, akkor mindenképpen elmegyek, ha nem ismertem, de a barátnőm szeretné, akkor is. Ha nem ismertem és nem is szeretné, akkor nyilván nem.


A te helyzetedben szerintem egyáltalán nem alap, hogy ott kellene lenned a temetésen. Lehet, hogy jól esne neki, de az is lehet, hogy eszébe sem jutott, hogy neked is el kellene menned, ezért nem is mondta mikor lesz a temetés. Nem létfeltétel, hogy ott kellene lenned, szerintem egyáltalán nem muszáj elmenned.

2015. márc. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem, hogy egy úgymond vadidegen oda tartozik a temetésre, az a család közös búcsúja, pláne, hogy nem is ismerted az elhunytat, csak állnál ott egy rakás bőgő ember között. Inkább legyél ott a barátnőd mellett, ah arra van szüksége, hogy beszélgesetek, programot csináljatok vagy hoyg csak ne legyen egyedüla gondolataival, de nem kell eljárkálni így temetésre.
2015. márc. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül nem mentem.
2015. márc. 28. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!