Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Barátnőm nagyanyjánaka temetés...

Barátnőm nagyanyjánaka temetésére el kellene menjek?

Figyelt kérdés
Barát-barátnő úgyértem, én is lány vagyok. Elég jó barátnőm, de nagyon utálom a temetéseket, esik az eső, hdieg van és messze van tőlem a temető, 3 busszal vagy taxival kéne menjek. Szerintetek bunkóság lenne, ha nem mennék? Nem ismertem személyesen a nagymamát.
2015. márc. 28. 10:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
10%

A temetésre nem szoktak meghívót osztani. A temetésről ha tudsz, akkor elmégy. A gyászával elfoglalt embertől én nem is tudom bárki milyen alapon várja, meghívjon, meg szóljon, hogy gyere már.

Hozzád közelálló embernek a közvetlen családjában ha haláleset történik akkor pedig illik elmenni. Nem kell odamenni, nem kell szerepelni, szépen végig állod egy szál virággal, ha felétek szokás akkor utána odamégy, hogy "őszinte részvétem" és hazamégy.


Egy civilizált jó barátnőtől ennyi a minimum, nem még meghívást várni, meg ilyenek.

2015. márc. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Szerintem ne, de próbáld át érezni mit érez a barátnőd.
2015. ápr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!