Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülőknél, idős rokonoknál...

Nagyszülőknél, idős rokonoknál volt nálatok olyan, akinek végbél daganata volt?

Figyelt kérdés
Mi lett vele? Helyre jött? Ma diagnosztizáltak nagymamánál végbéldaganatot :( holnap műtik. Elsősorban arra vagyok kíváncsi, hogy időseknél mennyire van esély a felgyógyulásra. 80 éves.
2015. márc. 31. 11:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Kedves vagy, hogy erdeklodsz :) a mutet jol sikerult, egy hatalmas, majdnem 15cm atmeroju daganatot tavolitottak el. Azota megjott a szovettan eredmenye is es sajnos kemora kell majd jarnia. Eloszor nagyon megilyedt tole, mert nem igazan tudta, hogy mukodik ez. Neten tobb cikket is talaltam, amiben a mellekhatasokrol irnak es sok helyen arrol, hogy a mellekhatasok manapsag mar nem olyan durvak, nagyon jo gyogyszerek vannak az elnyomasukra. Ezeket felolvastam neki, aztan igy egy picit megkonnyebbult. Meg elmondtam neki, hogy mikre kell oda figyelnie majd (minden gyumolcsot alaposan megmosni, sok folyadekot fogyasztani, vitaminokat szedni, beteg emberektol tavol maradni es ilyenek). Remelem, mamamra is igaz lesz, hogy nem nagyon viseli meg a kemo.
2015. ápr. 24. 07:18
 12/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, örülök neki! Apukám elég jól viselte a kemot, a 7-8 év alatt 100 felett kapott. Ő pl. arra esküdött, hogy zöldséglevet kell inni, egy csomó zöldséget lepréselt és reggelire azokat itta (cékla, répa, paprika, stb.). Szörnyű íze volt, de meg lehet szokni.

Minden jót kívánok!

2015. ápr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

7-8 evig kapta??? :O

Ur isten, azt hittem, hogy ez egy par hetes folyamat! Legalabbis neten ezt olvastam, ott azt irtak, hogy altalaban 5 hetig tart. Miert kapta olyan sokaig? Nagymamam meg nem kapott semmi infot a kezelesrol, mert a laborban csak ennyit mondtak neki, hogy kemo lesz, de a reszleteket majd az orvossal kell megbeszelnie.

Megkerdezhetem, hogy apukadnak milyen mellekhatasok jelentkeztek? A zoldseglevet koszonom, hogy ajanlottad! Felirom en is (elkezdtem osszeirogatni, hogy mikre kell nagyon oda figyelnie: sok folyadek, nagyon alaposan megmosott gyumolcsok, stb)

2015. ápr. 24. 18:18
 14/15 anonim ***** válasza:

Neki ezzel tartották kordában... Nála vastagbél volt a primer góc, azt műtötték, kivezették a hasfalba, előtte sugár, utána kemo. Néhány hónapra rá tüdőáttét, azzal kapta évekig a kemot. Egyszer-egyszer eltűnt, néhány hónap múlva visszatért, kvázi folyamatosan kapta, ezzel tudták 'szinten tartani'. Amikor abbahagyták, mert nem bírta, onnan volt fél év és mindenhová szétterjedt. Sajnos...

Neki egyébként hasmenése volt, nyilván hányás, hányinger, általános rossz közérzet, a napot nem bírta, nem volt étvágya, hajhullás. 2 hetente kapta a kemot, hétfőnként 2-3 napra kellett befeküdnie, azokon a heteken péntek-szombatig elég rosszul volt, de a következő héten már unokázott:)

Ő egyébként csomó alternatív dolgot próbált, pl. akkupunktúra, pszi-sebészet, GC.maff, kínai orvoslás, valami békából kivonat, stb. Biztosan használtak ezek is, mert a túlélési statisztikát messzemenőkig lepipálta. 2007 tavaszán pl. azt mondták, hogy nem éli meg a karácsonyt, ahhoz képest 2013-ban ment el. Ő nagyon-nagyon akart élni. Amíg kapta a kemot, azzal féken tudták tartani a tumorokat, onnantól, hogy nem tudta felvenni a kezelést, nagyon gyorsan romlott az állapota.

Mindenesetre -bár nem vagyok orvos- de szerintem az jót jelent, hogy kevés kemot írtak elő, akkor ezek szerint sikerült ép szövetkörnyezetben kivenni és a környéken sem láttak nagy bajt? Csak kérdezem... Vagy hol tartotok, mikor kezdődik?

Remélem tudtam segíteni!

2015. ápr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

:( sajnálom, hogy ezeken kellett keresztul mennie apukadnak!

Mamanak nem kellett kivezetni, sot meg a belbol se kellett szakaszt eltavolitani, mert olyan szepen ki tudtak venni neki. Egy hatalmas nagy labda volt az egesz, nem volt szetterjedve, nem volt attetes.

Nem tudjuk meg, hogy mennyi ido lesz a kemo. Ezt az 5 hetes dolgot neten olvastam. A dokival meg nem beszelt, szoval nem tud semmit, hogy milyen sors var ra. Remelem, hogy nem fog sokaig tartani.

2015. ápr. 25. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!