Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti elfogadnátok ezt a pénzt?

Ti elfogadnátok ezt a pénzt?

Figyelt kérdés

A nagymamám néhány héttel ezelőtt hozzájutott egy kicsit nagyobb összeghez. Némi gondolkozás után tegnap felhívott és azt mondta arra a döntésre jutott, hogy az 5 millió forintból adna egyet-egyet mind a négy unokájának. Neki ilyen öregen már semmi szüksége rá, nem rég újította fel a lakását, szerinte nálunk jobb helyen lesz, nagyobb szükségünk van rá.

Mindannyian pályakezdő fiatalok vagyunk, albérletben éljük a magunk kis szerény életét és bár ha nagyban gondolkodunk nem sok pénz ez, de ha abban, hogy soha életemben nem segített senki egy összegben ennyi pénzzel, akkor hatalmas. Egyelőre nem bólintottam rá és nem is utasítottam el. Fogalmam sincs, hogy a szüleink tudnak-e erről és hogy a többiek hogyan reagáltak. Bevallom én kicsit elpityeregtem magam miután letettük a telefont. Nem mondom, hogy megoldaná minden gondom egy életre ez az összeg, de hihetetlen, hogy mindig is "unoka centrikus" nagymamám most egy ekkora kaliberű dologgal állt elő.

Nyilván hétvégén megbeszéljük ezt a családdal (szüleimmel, tesómmal, unokatesókkal), hogy elfogadhatunk-e egy ekkora ajándékot, de kíváncsi lennék, hogy ti hogyan reagálnátok, ha a nagymamátok ilyen ötlettel állna elő?


Mi azért viszonylag szerény család vagyunk, szóval sosem dobálóztunk csak így milliókkal, nem tehettük meg, nyilván ezért a kérdés. Nem vagyok hozzászokva.



2015. máj. 7. 13:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
73%
5 millióról van szó és négy unoka van.
2015. máj. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
78%

Fogadd el, hidd el a legjobb szándékkal adja, neki az lesz az igazán nagy öröm ha elfogadod és megmutatod, hogy mit vettél belőle. Autó/saját lakás kezdőrészlet.


Én 1 hónapja elfogadtam, nagyon nem mindegy, hogy mennyi a lakástörlesztőm. De azóta is minden alkalommal látom rajta a büszkeséget, hogy haladok az életemmel amiben őneki a minimális nyugdíja mellett mégis komoly része van. Már csak ezért is megérte. Ő a másik végéről nézi a dolgot. Fogadd el és szeresd, mert csak annyit "kér" cserébe, hogy ne magányosan várja a halált

2015. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
51%
A szüleitek mit szóltak?
2015. máj. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
69%

Igen, elfogadnám!

Az én nagymamám éppen az ellenkezoje.

2015. máj. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
80%
Én is elfogadnám. Ha ő eddig is (SAJNOS) 60.000-ből élrt, akkor ezután sem fog nagylábon élni, ezt szokta meg az életében. Segíteni szeretne, így tud. Amit magának megtart, az elég neki vésztartalékra, illetve így nektek is lesz egy kicsi, ha bármi baj van, ti is tudtok neki segíteni. Én elfogadnám és befizetném egy nyaralásra :)
2015. máj. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
49%
Nem tartom jó ötletnek egy ekkora összeg szétaprózását. Az unokákra jutó 1 millió nem elég arra, hogy jelentős előrelépést jelentsen. A nagymámának pedig ki tudja nem lesz-e rá szüksége. Így könnyen előállhat az a helyzet, hogy az unokák ezt a "kis" pénzt most elköltik, később meg támogathatják a nagyit, ha annak nem lesz pénze pl. orvosokra. Szerintem mindenki jobban járna, ha a nagyinál maradna a pénz és ha nem lesz rá szüksége, akkor az unokákra hagyná.
2015. máj. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
51%

Szép-szép, csakhogy a nagyinak később alighanemn kell majd műtét, ápolás, bejárónő (ha neadjisten már majd nem mozgásképes, ki fog neki naponta rendet rakni, mosogatni stb.) És ha most elköltitek azt a pénzt, amiből később meg lehetne oldani mindezt, akkor miből fogjátok támogatni, amikor rászorul? Mert szép és jó, hogy valahogy kijön a kisnyugdíjból, de abban a percben, hogy komolyabb egészségi problémája van (és sajnos jó eséllyel előbb-utóbb lesz neki), már nem fog. Mert kell az orvos, a gyógyszer, a naponta odajáró ápolónő az injekciókkal stb. stb. Ha már nem tud főzni, konyházni, rendelni kell ebédet neki, az is drágább, mint ha ő csinálná.

Megértem, hogy fiatalként minden fillér jól jön, pláne ekkora összeg, de vajon kerestek úgy, és fogtok is előreláthatólag, hogy ha beüt valami, akkor ne legyen probléma kifizetni a fentieket? Mert ha nem kerestek ehhez eleget vagy nem fogjátok tudni rászánni, akkor pokoli lesz végignézni ahogy szenved, pedig esetleg lehetne segíteni/könnyíteni rajta. Szóval én óvatos lennék az elfogadással és az elköltéssel is.


Tapasztalatból írtam ezeket, a mi nagyink is mindig csak osztogatta volna nekünk a kárpótlási jegyekre meg örökségbe kapott pénzeket, ha néha nem csapunk a kezére, hogy ez kelleni fog még neki is. 88 évet élt meg és az utolsó tíz évben bizony már erősen rászorult ezekre a tartalékokra. És nagyon jó volt, hogy tudott mihez nyúlni, mert ha beépítettük volna mondjuk a lakásba azt a pénzt, akkor hogy teremtjük neki elő a gyógykezelést, az ápolást? Így még azt se kellett éreznie, hogy rajtunk élősködik, hiszen a saját tulajdonát, vagyonát használta fel.

2015. máj. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
34%
én elfogadnám aztán az egészet rátenném arra hogy a real nyeri a Bl-t 4szeres szorzoért.
2015. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
60%
Nagymamám rendszeresen adott kisebb/nagyobb összegeket nekem, akkor is, ha nem szorultam rá. Sokszor próbálkoztam azzal, hogy nem fogadom el, de mindig azt mondta: "Nem éhezik, nincs rá szüksége, és csak addig tudja adni, amíg él, utána már nem."
2015. máj. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
61%
Elfogadnám, és fordított esetben én sem lennék kicsinyes vele, ha valamire szüksége van. Az én egyik nagymamámnak szinte egyszerre házasodott több unokája. A legnagyobb összegű nászajándékot tőle kaptuk, kb. kétszer annyit, mint az összes többi együttvéve. Ő ez az alkalmat találta megfelelőnek, hogy szétosszon valamennyit a spórolt pénzből. A jelenleg nőtlen/hajadon unokáknak szánt pénz is félre van téve gondolom.
2015. máj. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!