Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti elfogadnátok ezt a pénzt?

Ti elfogadnátok ezt a pénzt?

Figyelt kérdés

A nagymamám néhány héttel ezelőtt hozzájutott egy kicsit nagyobb összeghez. Némi gondolkozás után tegnap felhívott és azt mondta arra a döntésre jutott, hogy az 5 millió forintból adna egyet-egyet mind a négy unokájának. Neki ilyen öregen már semmi szüksége rá, nem rég újította fel a lakását, szerinte nálunk jobb helyen lesz, nagyobb szükségünk van rá.

Mindannyian pályakezdő fiatalok vagyunk, albérletben éljük a magunk kis szerény életét és bár ha nagyban gondolkodunk nem sok pénz ez, de ha abban, hogy soha életemben nem segített senki egy összegben ennyi pénzzel, akkor hatalmas. Egyelőre nem bólintottam rá és nem is utasítottam el. Fogalmam sincs, hogy a szüleink tudnak-e erről és hogy a többiek hogyan reagáltak. Bevallom én kicsit elpityeregtem magam miután letettük a telefont. Nem mondom, hogy megoldaná minden gondom egy életre ez az összeg, de hihetetlen, hogy mindig is "unoka centrikus" nagymamám most egy ekkora kaliberű dologgal állt elő.

Nyilván hétvégén megbeszéljük ezt a családdal (szüleimmel, tesómmal, unokatesókkal), hogy elfogadhatunk-e egy ekkora ajándékot, de kíváncsi lennék, hogy ti hogyan reagálnátok, ha a nagymamátok ilyen ötlettel állna elő?


Mi azért viszonylag szerény család vagyunk, szóval sosem dobálóztunk csak így milliókkal, nem tehettük meg, nyilván ezért a kérdés. Nem vagyok hozzászokva.



2015. máj. 7. 13:27
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
78%
Simán, jól jönne.
2015. máj. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
74%
Nem fogadnám el. Sokkal jobb helyzetben vagyok, mint ő. Olyan rossz, amikor meséli, hogy mennyi pénze van, és azt majd mind az unokáké lesz, én meg csak bólogatok, de a keresetem mellett nem olyan sok. Inkább rábeszélném, hogy menjen el valahova, ahova mindig akart, vagy menjünk el együtt.
2015. máj. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

A nagymamámra nem lesz gondunk, ez egészen biztos. Két gyereke és négy unokája van. Mindenki dolgozik. Mi unokák pályakezdők vagyunk, így még nehéz, keressük az utunkat és próbáljuk megalapozni az életünket, de piacképes diplomával rendelkezünk mindannyian, tehát remélhetőleg sosem lesz gond a nagyi ellátásával. Van egy kis megtakarított pénze is, fogalmam sincs mennyi, de nem olyan kevés. Ha hozzáteszi a most megtartani kívánt 1 milliót, bőven lesz mihez nyúlnia, ha nagy a baj. Valahol megértem a döntését és köszönöm a válaszaitokat is, egyszerűen csak meghat a gondoskodó hozzáállása és nem tudom elfogadhatom-e ezt még. A családdal holnap tudok beszélni erről, ha hazautazok.

Egyébként nem valószínű, hogy azonnal elkölteném ezt a pénzt, most nincs meg a helye. Van egy kis spórolt pénzem nekem is, de ezzel még nem ugranék bele egy lakásvásárlásba, úgyhogy egyelőre az én számlámon is csak tengődne, évek múlva kerülne felhasználásra.

Autóra nincs szükségem, Budapesten tömegközlekedéssel is boldogulok egyelőre. Ha kell a munkámhoz hirtelen, akkor a cég, ahol dolgozom ad. Néha hétvégére is szabad felhasználással.

Tényleg köszönöm a válaszaitokat, jó volt olvasni őket!

2015. máj. 8. 11:11
 24/24 anonim ***** válasza:
ha neki tényleg mindene megvan akkor fogadjátok el. ha most nem is, de később jól jöhet mint vésztartalék.
2015. máj. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!