Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Én vagyok túl hisztis, vagy...

Én vagyok túl hisztis, vagy ez tényleg bunkóság?

Figyelt kérdés

Kislányom táncolni tanul már 3 éve. Minden év végén van egy bemutatóval egybekötött évzáró, ahová meghívjuk a nagyszülőket is rendszeresen. Az egyik nagymama mindig el is jön, a másik még egyszer sem ért oda, mondván, hogy elutazik olyankor már a nyaralójába (saját, nincs időponthoz kötve mikor megy). Idén azt ígérte, hogy itt lesz, mivel a nyaralóban lesznek a sógornőmék, és megkérték, hogy ne legyen ott, szeretnének egyedül lenni a szűkebb családdal. Erre most, hogy hívtuk, utolsó egyeztetésre, bejelentette, hogy mégiscsak elmegy a sógornőmékkel, mert az neki "egyszerűbb".

Nem bunkóság ez 1. velünk szemben, mert egyszer sem jött el az évzáróra, 2. a nyaraló családdal szemben, hogy nem tartja tiszteletben a kérést (hozzáteszem, ha megy, akkor valakinek matracon kell aludnia, mert nincs annyi hely, hogy elférjenek)


2015. jún. 25. 20:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%
Nem kötelező ott lennie.
2015. jún. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
91%
tényleg "bunkóság" mivel megigérte, de te is túl liheged, mivel még egyre sem ment el, így nem okozott akkora csalódást, én már nem venném így magamra.
2015. jún. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Igazad van, egy nagymamának nincs kötelezettsége. De ez kölcsönös. Nekem sem kell ott lenni, hogy segítsek neki, és ne várja el, hogy megköszöntsük, stb.

Remélem veled szemben is ilyen elutasítóak az emberek, mint te vagy...

Nem azt kértem, hogy jöjjön el az összes előadásra, de 3 év alatt egyetlen évzáróján, előadásán, anyák napján, stb. nem volt ott, mert 10 percet kellett volna utaznia érte. (a nyaralója bezzeg 3 órás út)

2015. jún. 25. 20:48
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

Ha megígérte, akkor megerőltethette volna magát és elmehetett volna, de szerintem azért húzza mindig ki magát, mert egyszerűen nem érdekli ez a táncos évzáró. Nem kellene ebből ekkora ügyet csinálni, ne hívjátok és kész.

Az is lehet, hogy valamiért nem kedvel titeket, azért nem megy el az ilyen programokra.

2015. jún. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem miért kapod fel így a vizet.

1, A nagymamát ezek szerint nem érdekli se az évzáró, se a gyerek.

2, Majd a sogorno kiosztja, ha akarja.

2015. jún. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Én sem értem, minek akadsz ki ezen. Max. a kislányod lehetne csalódott, azt még megérteném, de neked nem tudom, mit számít, ott van-e a nagymama, vagy nem.

Szomorú, hogy nem érdekli az unoka fellépése, de ez az ő vesztesége, nem a tiétek. Főleg nem a tied. Ez hiszti, igen, szerintem sajnos te vagy túl hisztis. És ha így tetted fel a kérdést, akkor nem kellene kiakadnod azon sem, ha valaki őszintén le merészeli írni, hogy mit gondol.

2015. jún. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

Igen,velem szemben is elutasítóak,ha ez téged boldogít. Majdnem mindenki önző. Csak egyet tehetsz: TE,AZ ÉDESANYJA szeresd őt,ahogyan csak bírod,mástól ne várd.

Az első voltam.

2015. jún. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
65%
Egy nagymama dolga,hogy ott legyen az évzárón(ha nem akadályozza semmi)de ha nem megy akkor nem akar a család tartósabb része lenni.Nem is kell vele úgy bánni.
2015. jún. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Ditta323 ***** válasza:
84%

Lehet pontozni, de én így a lányomat sem vinném hozzá. Ha megigér valaki valamit akkor ahhoz is tartsa magát (magaból kiindulva), ha nem akkor elfogadható indokkal elnézem, de ilyen blődséggel nem. Lehet szegény kislány várja és bizakodik, hogy majd most jön a mama... és megint koppant.

Amúgy sok olyan van, hogy az ember a háta közepére nem kiván programot/eseményt, de mégis elmegy a gyereke/ unokája kedvéért.

És szerintem nem hiszti

2015. jún. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik nagyon kevesen vagyunk olyanok, akik abban nőttek fel, hogy a nagymama azért van, hogy büszke lehessen ránk, hogy (ha nem is mindent) sok mindent megtegyen értünk a saját komfortzónáján kívül is, stb.

Nem kell mindenre ugrani, de ez szerintem nem szép tőle.

Nálunk a nagyszülők mindig kíváncsiak voltak ránk, heti rendszerességgel vártak, ha nem gyakrabban, sütivel, játékkal, szeretettel. És most felnőtt koromban szembesülök vele, hogy ez nem hogy általános, de nagyon is ritka. És ez elszomorít, és mint látszik, néha dühössé tesz.

2015. jún. 25. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!