Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Temetésre színesben? Lent

Temetésre színesben? Lent

Figyelt kérdés

Meghalt a nagymamám. Soha nem ismertem, bár nem lakott messze tőlünk. Nem mennék a részletekbe, mert hosszú lenne, a lényeg, hogy semmi közünk nem volt egymáshoz, az utcán köszöntünk egymásnak, nem utáltam, nem szerettem, mint egy idegen.

Hamarosan lesz a temetése. Viszont nekem csak színes kabátom van ( az átmeneti világoszöld, a téli piros, tehát mindegy milyen idő lesz, csak ezek vannak).

Nem akarok csak ezért kabátra pénzt kiadni, és nem csak hogy nem akarok, nem is nagyon tudnék. Anyámék ragaszkodnak ahhoz, hogy elmenjek. Mit tegyek?



2015. nov. 13. 17:58
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tartották a kapcsolatot, egyáltalán nem biztos, hogy a ravatalnál fognak ülni.

Sőt a temetést se az szokta intézni, aki nem tartja a kapcsolatot az elhunyttal.

Szétnézni a hagyatékban???

Olyan furcsák vagytok. Ha nem beszéltek egymással, akkor vajon volt kulcsa a lakásához? Vagy kérjen meg valakit, hogy elhozhasson valamit az elhunyt házából, akihez életében szinte nem is szólt? Hát pofám nem lenne...

A kabát nem téma, emiatt nem vennék, még akkor sem, ha lenne pénzem. Ha utána nem hordod, akkor nincs értelme.

Főleg meg ha pénzed sincs rá...

Én épp kabátkeresésben vagyok, hetek óta járom a várost, és nem akarom elhinni, hogy a leggagyibb kínai sz-r is közel 20 ezerbe kerül!!!

És ez a legalja, ha bemész egy normál boltba, ennél csak drágább. Azért ennyit költeni egy kvázi idegenre, aki hiába volt papron rokon, érzelmileg nem öt hozzá semmi - hát max egy milliomos engedhetné meg magának.

2015. nov. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
0%
Nincs egy fekete kabátod? Meg egy van összesen? Èrdekes, èn vennèk egyet, hogy fogsz szìnesben kinèzni egy temetèsen? Gondolj már belem
2015. nov. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
0%
Én vennék egy elegáns, sötétszínű kabátot. Nem csak a temetés miatt, de bármikor előfordulhat, hogy télen el kell menned egy helyre, ahol elegánsan kell megjelenni. Akár egy állásinterjú vagy valami.
2015. nov. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

a piros télikabátom nagyon is elegáns. nem értem a logikádat, ha nem fekete, nem elegáns?

egyébként szerintem ti tininek néztek engem, 24 éves vagyok, tolmácsként dolgozom, viszont ilyen haláleset terén még nincs tapasztalatom.

2015. nov. 13. 21:16
 15/41 A kérdező kommentje:
hozzáteszem, szerencsére.
2015. nov. 13. 21:17
 16/41 A kérdező kommentje:

egyébként nyilván vennék egy kabátot, HA lenne rá annyi pénzem külön. nyilván lenne, ha nagyon akarnám, de nem akarom. ezer más fontosabb dologra kell az.

mindegy, köszönöm az értelmes hozzászólásokat, eldöntöttem már, hogy mibe megyek ( a zöld v a piros, időjárástól függően, minden más meg fekete)

2015. nov. 13. 21:19
 17/41 A kérdező kommentje:
ja amúgy igen, egy télikabátom van összesen. Ez olyan fura? De jó világod lehet! ezt nem rosszindulatból írom, de ha ez neked fura, akkor tényleg nem lehetnek anyagi gondjaid.
2015. nov. 13. 21:22
 18/41 anonim ***** válasza:
0%
Ja fura. Ha az embernek egy kabátja van, akkor az legyen valami semleges szín, ne piros vagy világoszöld.
2015. nov. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy akkor mit csinálsz, ha összekoszolódik az egy kabátod?
2015. nov. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

kimosom. az átmeneti megszárad egy éjszaka alatt, szerencsére.

a télit pedig tél végén elviszem a tisztítóba.

ennyi.

2015. nov. 13. 21:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!