Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Temetésre színesben? Lent

Temetésre színesben? Lent

Figyelt kérdés

Meghalt a nagymamám. Soha nem ismertem, bár nem lakott messze tőlünk. Nem mennék a részletekbe, mert hosszú lenne, a lényeg, hogy semmi közünk nem volt egymáshoz, az utcán köszöntünk egymásnak, nem utáltam, nem szerettem, mint egy idegen.

Hamarosan lesz a temetése. Viszont nekem csak színes kabátom van ( az átmeneti világoszöld, a téli piros, tehát mindegy milyen idő lesz, csak ezek vannak).

Nem akarok csak ezért kabátra pénzt kiadni, és nem csak hogy nem akarok, nem is nagyon tudnék. Anyámék ragaszkodnak ahhoz, hogy elmenjek. Mit tegyek?



2015. nov. 13. 17:58
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
0%

24 èvesen hitel, szinte tudtam.

Gratulálok!

Egyet nem èrtek, ha nem is állt hozzád közel, minek mèsz el a temetèsère? Pláne ha nincs is miben.

2015. nov. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
nem az én hitelem. anyuéké. de kell az én fizetésem is, hogy fizetni tudjuk.
2015. nov. 14. 15:35
 33/41 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodj le, kérdező! Nem értem, minek tetted fel a kérdést, ha nem érdekel más véleménye. Te már eldöntötted, hogy pirosban akarsz menni, akkor menj, de ne oltogasd azokat az embereket, akik normális hangnemben válaszoltak. 100 %-ig ateista vagyok, de ha el kell mennem valamilyen alkalomból (esküvő, keresztelő) templomba, vagyok annyira 'úrinő', hogy megtisztelem az eseményt, és nem veszek fel olyan szoknyát vagy felsőt, amiből kilóg a seg.em vagy a mellem. Ezt csak a lázadó vagyok, teszek azokra a rokonokra, akikkel nincs is kapcsolatom mondatodra írtam.
2015. nov. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
71%

miért kell belekötni még a hitebe is?

ő keresi meg a pénzt, hadd döntse már el, mit akar venni belőle! főleg ha egy nagy kiadásról van szó!

azért megy el, mert illik. de most adjon ki arra sok pénzt, amit utána sosem fog használni?

ha neked valamit meg kell csinálnod, amit megteszel, mert muszáj, vagy illik, vagy nem akarsz megbántani valakit, akkor azt annyiból teszed meg, ami van, vagy ráköltesz egy kisebb vagyont olyasmire, ami nem is érdekel?


nálunk nyáron a cég szervezett egy sportnapot. versenyekkel, kipróbálható dolgokkal. írták, hogy sportruházat szükséges. nos, én nem vagyok egy sportos ember, nincs is utcai sportos cuccom. csak itthoni, de hát az bolyhos, kopott. inkább elegáns cuccokban járok, magassarkúval vagy egyéb nőies cipőkkel.

szerinted egyetlen eseményért elrohantam melegítőt meg sportcipőt venni? mégis minek? költöttem volna arra, ami csak egyszer van, különösebben nem is érdekel, és utána sosem fogom használni?

le kéne szállni a földre, érdekes módon ezen az oldalon névtelenül mindenki kőgazdag meg erkölcscsősz, mindenki tökéletes, mindenkinek van pénze mindenre, csak valahogy ha a valóságot szemlélem, nem ezt látom.

kérdező, nem kell ám adni itt minden jött-ment véleményére, egy színtiszta pszichológia, az emberek jó részének elég elcseszett élete van, és ezen a platformon, ahol senki sem tudja, ki ő, próbál magának kreálni egy szebb életet, bele is éli magát, itt álmodja meg azt, ami a valóságban nem jutott neki. ez nem egy konkrét válaszadóról szól, hanem sok-sok emberről.

az imserősei körében ezt nem teheti meg, ott ismerik, ott jól tudják, hogy mégsem olyan szent, tökéletes, csionos, gazdag, mint ahogy szeretné.

2015. nov. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim válasza:
49%
A zöldre szavazok, mert a piros túl hivalkodó. Barátnőtől, kolléganőtől esetleg kölcsön tudsz kérni legalább egy sötét sálat? Vagy egy olcsót venni a kínai boltból? Vagy nálunk szoktak kitűzőt kitenni a kabátra. Egy fekete kis masnit összehajtogatsz szalagból, gombostűre, és kész, meg van adva a tisztelet. Esetleg turkálóból sál? Én is tolmács vagyok. Igényes ruhák kellenek, épp ezért egy szezonra egy kabát jut, nekem is piros az egyik. Majd mérlegelem, hogy mikor kell fekete.
2015. nov. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Megvolt hétfőn a temetés.

a közeli rokonok közül is nem egy ember volt színesben...szó szerint volt ott nem csak fekete, de fehér, tarka, piros is. szóval ennyit erről.

2015. nov. 27. 00:06
 37/41 anonim ***** válasza:
27%
Szep egy csalad!
2015. nov. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
21%
Annak örülsz, hogy mások is bunkók voltak így nem tűntél ki közülük?
2015. nov. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Sokan milyen rosszindulatúak! Nemhogy kölcsön adtatok volna neki egy kabátot! Kár, hogy későn láttam meg a kérdést, én adtam volna szívesen! (pedig egy csóró gimnazista vagyok turis ruhákkal)
2015. dec. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
Azok az emberek akiknek az volt a reakciója hogy "hogy lehet nem feketében menni egy temetésre" pont azok azok, akiknek gőzük sincs arról, mi a gyász! Mert basszuskulcs, ha ennyire lefoglalnak a külsőségek, ami amúgy értelmes embert szerintem nem köt le, akkor hol van az érzelem??? A kérdező meg ha nem szerette, nem tudom minek foglalkozott egyáltalán ezzel a problémával.. Persze nem fog az ember hawaii mintás rövidnaciban vagy szivárványmintás pólóban menni, van egy etikett, de ennyire nem szigorú...KIT ÉRDEKEL EGY KABÁT??????????? Milyen világban élünk, te jó ég... :'(
2015. dec. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!