Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti mit láttok a környezetetekb...

Ti mit láttok a környezetetekben: a nagyszülőknek öröm az unokával lenni vagy inkább kötelesség?

Figyelt kérdés
2016. jan. 26. 08:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

3 éves a lanyom, imádják orom nekik ha ott van, de persze fárasztó is.


Most epp ott van 4 napja ma hozom el, mert tegnap este hallottam az anyu hangján hogy eleg (nagyon megerzem a hanglejtesen) . Nekem nagy segitseg mert jon a kisteso fekudnom kell jelenleg, de meg dolgozom is itthonról es igy nem kellett bolcsibe is vinni stb, ok meg nagyon szeretik egymast.


Nalunk jol működik a kommunikáció illetve ilyenkor en mindig meglepim oket valami aprósággal aminek örülnek,( arckrém vagy egy bor) szerintem ez is számít, hogy érzik, hogy ezert en is "halas" vagyok, nemcsak elvárom....

2016. febr. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
61%
Öröm, egyértelműen
2016. febr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Nálunk öröm. Négy unokája van, egyszerűen imádja őket a nagyi. A gyerekek is őt. Sajnos az én szüleim már nem élnek, a páromnak is csak az anyukája van. Na meg egy mostoha nagypapa. De ő is szereti a gyerekeket, hiába nem a vére.
2016. márc. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Esettől függ.

Milyen típusú ember a nagyszülő, mennyire vannak kihasználva a gyerekeik által stb.


Pl. más az, ha a nagyszülő kivételezik a gyerekeivel és az unokáival, és a kevésbé kedvencekkel "kell" foglalkoznia (mi nagyanyánk is ilyen volt, számolta vissza a perceket); más az, ha anyu-apu a 70+-os szüleire sózza heti 5x a gyereket, mert bulizni akarnak; és megint más, ha a nagyszülő szereti a gyereket, nincs egészségügyi baja túlzottan és normális időközönként kell foglalkozniuk a gyerekkel. Körülményektől függ mind.

2017. dec. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
A szüleim nagyon szeretnek unokákkal lenni, nekem nincsenek gyerekeim, a nővérem gyerekei még kicsik, de mindig van elfoglaltság. Van amikor én is hazalátogatok, ők is ott vannak és látom hogy szeretnek velük lenni. Igaz, hogy nekik fárasztó azért, de ettől még sosem érzik tehernek őket.
2021. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!