Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Remélem nem veszitek tolakodás...

Remélem nem veszitek tolakodásnak ha megkérdezem a ti babátokhoz is üres kézzel jöttek a szüleitek, testvéreitek baba látogatóba? Mert az én kicsikém még egy cumit sem kapott tölük! Ez nagyon bánt engem!

Figyelt kérdés
2016. márc. 4. 11:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk az én családom hozott rugikat, pelust, ilyen-olyan pici ruhákat, csörgőt, nekem csokit, férjemnek is volt aki hozott üveget, vagy csokit. Amit nem tudok hova tenni, hogy bár anyósék imádják a picit, ők voltak nálam elsőnek a kórházban is, nem volt soha konfliktusunk, nos, tőlük nem kaptunk a 7 hónap alatt semmit. Pedig nincsenek filléres gondok náluk. Dolgoznak még mindketten. A másik unokát rendszeresen viszik kirándulni, vettek neki tabletet (7 éves), ilyen-olyan drága legót. Nekik nem mndanám soha, de rosszul esik. Nem azért, mert drága ajéndékokat várnék, megvan minden, ami kell. Maga ez a megkülönböztetés esik rosszul, nem tudom hova tenni.
2016. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
62%
11-es vagyok. Hazudtam, mert Karácsonyra kapott a kicsi egy rugit. A nagyobb unoka ekkor kapta a tabletet és egy csomó ruhát mellé. Mondjuk a picinek mindegy volt, nem sokat fogott fel az egészből. A férjemet viszont sajnáltam, mert utólag mondta, mennyire rosszul esett neki.
2016. márc. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
18%

és a te kicsikédet ez nagyon megviselte?

vagy te azért szültél, hogy kapjon cuccokat?

szegény kicsikéd...biztos érzelmi nyomorék lesz ettől

2016. márc. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
55%

8.

Nagyon szep ez a szuperfelvilagosult eszme, csak tudod a gyerekek vilaga es erzesei nem igy mukodnek. Ugyhogy szerintem aki kepes sorozatosan ugy menni egy kisgyerekes csaladba, h egy icipici semmiseget se visz a gyereknek, pedig anyagilag negtehetne, az bizony az o szegenysegi bizonyitvanya, nem a "feleslegesen bankodo" szuloke.

2016. márc. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
12%
Nállünk anyuèk 700000 ft adtak meg 30 babaruhát vásaroltak ki fogót texilpelenkát stb..babakozmetikumokat ilyeneket.viszont az èn anyukámnak a szülei meg a testvèrei semmit nem adtak nekem v anyunak csak jöttek meg anyu pakolta fel őket .Anyósomèk vettèk a babakocsit meg adtak 350000 ft meg vásarolt szinten ruhákat texil pelenkákat kifogót stb..rokonok nem igen vannak egykèk vagyunk 2 unokatesó volt egyik 30 ezret másik sütit meg baba ruhát hozott
2016. márc. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
33%

8. vagyok, 14-esnek:

nem eszme, gyakorló édesanya vagyok.


És mint írtam, nálam nem ELVÁRÁS, a rokonaimmal, családtagjaimmal szerencsém van (már ha szerencse, hogy valaki jószívű és illedelmes), a barátaimat pedig magam válogatom, a hozzám közelálló értékrend szerint.


Le lehet pontozni, továbbra is tartom, hogy:

- nem elegáns dolog elvárni ajándékot

- nem illendő anélkül menni


Az pedig a családról, családtagokról, egymásról való viszonyról árul el sokat, ha e fenti kettő nem kölcsönös.


Szomorú azért, hogy azok a válaszok vannak a földbe pontozva, amelyek arra hívják fel a kérdező figyelmét, hogy a babalátgatásnak sem az ajándékokról kellene, hogy szóljon.

Engem nem bánt, nem zavar.

2016. márc. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk még a barátok is hozták ajándékot. Természetesen nem elvárás, de babalátogatóba nem illik üres kézzel menni. Én sem tettem soha és senki sem a környezetemben.
2016. márc. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
20%
nálunk én vittem egy márkás rugdalózót később egy hűthető rágókát.A rugdalózóra a sógorék azt mondták biztos bárányhimlős a rágóka meg tetszett a gyereknek mire gyorsan eltűntették, na azóta én nem viszek semmit csak ha szülinap, karácsony és egyéb ünnep van,de csak látogatóba semmit és ha viszek is azt is a legolcsóbban próbálom megoldani, mert az ajándékaink sorra tűnnek el a süllyesztőben. Akkor nem sértődnék meg a helyedben ha soha senki nem visz ajándékot, mert akkor csak szimplán nem szokás, de ha az xy családtagnak vittek akkor jogos a problémád.
2016. márc. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
20%
de, én tolakodásnak veszem.
2016. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
30%

Anyuék bejöttek a kórházba hozzánk (férjem is benn lakott velünk), hoztak gyümölcslevet nekem meg édességeket, ilyesmit. Itthonra is jöttek, feltöltötték a fagyasztót nekünk való étellel meg a hűtőt is. Nem kértük, de tudtam, hogy ezt teszik majd, ezért semmit se vettünk előre.:)


A babának még születése előtt hoztak 1-2 dolgot, plédet meg ilyesmit, de a születése utáni látogatásokkor semmit sem kapott tőlük. Volt mindene (anyukám egyébként fogorvos, így cumit biztosan nem kapott volna tőle a pici)

2016. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!