Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csinálhatnék vele, kezd...

Mit csinálhatnék vele, kezd kiborítani?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Az apai nagymamám velünk egy teleken lakik. Van nekünk is egy külön lakrész és neki is egy. Van neki konyha,furdo meg halo szoba. A papám 3 éve meghalt. Elotte nem volt vele semmi baj. Papa halála után egyre elviselhetetlenebb lett. Kezdte azzal hogy mi nem figyelunk rá nem vagyunk vele. Volt olyan eset hogy o kiult a levegőre de nem tudott egyedul felkelni a szekbol merthogy elotte esett el. Mentem ki az udvarra es elkezdte mondani hogy en milyen szar vagyok hogy nem figyelek ra. Biztos megint a szomszedba voltam mert hogy ok biztos fontosabbak nekem. Mondom te mirol beszelsz. Erre mondja hogy mar fel oraja kiabal hogy segitsek neki bemenni. Isten lassa lelkem zenyleg nem hallottam. Mondtam neki hogy nem hallottam, erre nem szolt semmit de en persze aki mindent eltur segitettem neki bemenni. A kovetkezo eset hogy o latott az ujsagba egy josnot aki elkuldi neki a lotto szamokat meg segit nyerni. Egy levelt csupa 12 ezer forintert kuld neki. Na mondom jol van csinaljad. Hiaba mindtam neki hogy ne, nem ertette meg. Ezzel csupan annyi problemam volt hogy mikor vejott hozzan elkezdte a sirast hogy o majd nyer nekunk tobb tiz millio forintot. Probaltam rahagyni de mikor mar 10. alkalommal mindta el akkor mondtam neki hogy mama ez nem igaz csak lehuzas de nem ertette meg. A kovetkezo eset hogy nala szellemek vannak. A toretenelem erettsegim elotti este bejott hozzank hogy o addig nem hajlando a sajat helyen aludni amig nem hivunk papot felszenteltetni a hazat. Mondanom se kell ez igy pont kellett erettsegi elott. Aztan kiderult hogy nala azert voltak szellemek mert a nyugtatora ivott. Mert ugye az emberek alltalaban nem tudjak hogy gyogyszerre nem iszunk. Ez utan volt olyan eset is hogy volt itthon egy bontott uveg whisky es en adjak neki belole. Mondtam neki hogy nem adok mert szed gyogyszert a vernyomasara a gyomrara a cukrara verszegenysegre stb. Erre fel hogy en milyen nagy senkihazi vagyok hogy nem adok neki. Mondtam neki hogy mama te 75 eves vagy szedsz 10 fajta gyogyszert nem kell meg ra a tomeny is mikir a napi 2-3 uveg sor meg van neki mert ugye az nelkul nem lehet vacsorazni. Mostanaban arra van raszokva hogy bejarkal amikor alszok. Sajnos ugy alakult hogy nem dolgozom es itthon vagyok. Tudja nagyon jol hogy alszok erre bejon es elkezd pakolni csoszogni csorogni. Egyik nap szova tettem neki hogy hogy tudott bejonni mikor en bezartam az ajtot. Hat neki van kulcsa. Mondtam neki hogy tudom de en belulrol bezartam. De mondom egyebkent neked minek van kulcsod. Nekem sincs kulcsom se hozzad se a szomszedhoz se sehova. Hat akkor majd nem jon be tobbet mondom nem arrol van szo hogy nem kell bejonni. Bejohetsz csak ne akkor amikor alszok. Ugyan ekkor tortent hogy jott haza tesom. Kerdezte apumtol hogy mi van a labaval mert santitott. Erre o gunyosan fennhangon. Nem latjatok hogy faj neki? Az ivas rendszeres nala raadasul apum hordja neki a sort. Amit egy 76 eves ember szervezete nem ugy fogad mint egy huszon evese. Van amikor becsuszik neki egy ket feles amit eppen talal abbol iszik pl. 1.5 deci hazipalinkat megiszik huzora SZEMREBBENES NELKUL! Alkalmankent anyum szuelit szokta szidni, o magat sokkal tobbre tartja nalauk. Mert hogy ok nem adnak annyi penzt. Mondtam mar neki hogy en nem azert szeretek valaki mert penzt ad vagy nem. De nem nagyon sikerult megerteni neki. Persze anyumek elott ezt nem mondja csak nekem vagy tesomnak. Es amikir hangosabban raszolok meg van sertodve. Volt olyan hogy nem jo helyre tettem le valamit es azt mondta hogy en egy g*ci szar ember vagyok. Van amikor mar azt gondolom hogy bar csak ne lenne. De utanna mindig lelkiismeret furdalasom van hogy eszeket gondolom. Probalom neki erthetoen elmagyarazni hogy ne csinalja ezeket de nem erti meg. Mar ott tartok hogy probalom kerulni. Nagyon idegesit. Mit csinaljak vele?

2016. márc. 8. 03:09
 1/7 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért elnézést kérek. Próbáltam gyorsan írni.
2016. márc. 8. 03:10
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Bocs, de vagy tanulj meg szöveget tagolni vagy írd le 2 mondatban! A harmadánál feladtam.
2016. márc. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Én is feladtam sz olvasást. Amúgy szegény nagyi biztos nagyon egyedül és feleslegesen érzi magát mióta meghalt a papa. Érthető. Ráadásul sok a szabadideje, amit nincs kivel megosztani. Töltsetek több időt vele. Beszélgessetek csak úgy.
2016. márc. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Intézet? Gonosz dolog, de ha ennyire idegesít én beadnám...Nagyanyám vagy nem nagyanyám..
2016. márc. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Borzalom ez az idehányt katyvasz, tele lényegtelen infóval.

Ám én nagy vonalakban átfutottam, és ezeket szűrtem le:

Nagyanyád öreg, alkesz, unatkozik, és magányos. Te meg menjél dolgozni, ne otthon lopd a napot, és akkor nem fog a nyakadra járni.

Amúgy meg nem kell vele foglalkozni, és puszi.

2016. márc. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

te hajnali 3 kor tök részeg vagy és a nagyidra panaszkodsz

keres munkát az ég megáldjon

2016. márc. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Abba szinte biztos lehetsz hogy 76 évesen már nem fog változni, szóval abból ne indulj ki hogy ez a helyzet majd így megjavul.


Azt a részét nem írtad le hogy ő mit tesz érted, mert azért az se mindegy, mert ha mos, főz, mosogat, takarít mégis másképp kell hozzáállni a dolgokhoz.



Én azt tudom javasolni hogy keress munkát. Nem tudom hogy most miért nem dolgozol, de ha lenne egy munkahelyed, akkor egyrészt már napi 9 órát biztos nem idegesítene illetve már nem abból állna az életed hogy nagyanyád az agyadra megy.


De mind írtam, ő nem fog változni (öreg korban már másképp van :\).

2016. ápr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!