Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy vegyem ra a nagyszüleim...

Hogy vegyem ra a nagyszüleim hogy ne egy 70 nmes régi bérházban vagyenek lakást nekem hanem ugyanannyi pénzért egy uj épitesű garzont? Az a baj nagyon régies a gondolkodásuk

Figyelt kérdés
Hogy majd apa felújítja meg minden de nekem nem kell a csótányos putri meg a kórfolyos az tok gáz de ók ezt nem látják be ezen a pénzen lehet kapni egy új épitésű luxus garzont. De ők csak abban gondolkodnak hogy 70 nm az milyen jo lesz nekem merg az uj epitesu az car sztük mert abbol kisporoljak az anyagot... De nekem uj epitesü kell már ki is néztem meg olcsóbb is lenne.
2016. márc. 15. 14:46
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
31%

20: Azért én szoktam figyelni arra, hogy ha nincsenek is érveim, ne úgy próbáljam nevetségessé tenni a másikat, hogy végül én váljak nevetségessé :)

Neked ezt még láthatóan tanulnod kell, de sebaj, gondolom, tizenéves vagy, fogsz még okosodni.

2016. márc. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 A kérdező kommentje:
Mert mt adták el a nyaralójukat. Ami igazabol egy villa épület jó pénzért és azt befektetnék, 25 milliot én nevemre 25 öt unokatesoméra. Anyam meg mondja ne ugralhak mert majd nem adnak semmit, majd veszik akkor a köcs...og unokatesom nevere a masikat is. Kiadnak addig egyebkent. 2 év mulva egyetemre mennék és akkor kóltöznék oda. Én néztem 15 millioert garzont óbudán és tetszett. De mondom 25 van rá. Amiket néztünk 22. A 70 nmes margit krt is és a 35 nm zuglói is.
2016. márc. 15. 16:26
 23/55 anonim ***** válasza:
73%

Engem nem támogatott meg így a család, viszont ha már ilyet felajánlanak, az a minimum, hogy közösen néztek szét. Vannak a te igényeid, meg van, amit ők ismernek jobban. Te most elég kevés dolgot soroltál fel, de ennél sokkal lényegesebb szempontok vannak lakásvásárlással kapcsolatban.


Pl.:

- mennyi lesz a rezsi, ez függ az ingatlan méretétől, anyagától, a nyílászáróktól, fűtés típusától... stb.

- zaj, fény, zöldövezet

- közlekedési lehetőség, parkolás

- milyen a környék biztonsági szempontból

- milyen a lakóközösség

- fel kell-e újítani, és ha igen, mennyit kell ráfordítani, mi mindenhez kell hozzányúlni (még közben is lehetnek meglepetések), erre van-e keret

- mennyi keret van az egyéb járulékos költségekre (ügyvéd, illeték...)

stb. stb. stb.


Együtt nézzetek szét, ne csak rábökjetek valamire, hogy neked ez nekik meg az. Lehet, hogy egyik sem jó, amit most kinéztetek.

2016. márc. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes lesz, ha máshová mész egyetemre, vagy később külföldön vállalsz munkát. El sem tudod adni a lakást a haszonélvezet miatt.

A 23-as válaszolóval egyetértek, együtt kellene lakásokat nézni, így a te igényeid is figyelembe lennének véve és olyan szempontok is, amelyekhez esetleg tapasztaltabb emberek jobban értenek.

Viszont továbbra sem sok értelmét látom a lakásvásárlásnak úgy, hogy csak két év múlva költöznél oda. Ha neked szánják azt a 25 milliót, akkor megkaphatnád 18 évesen is.

Lepontozhatnak a hőbörgők, de ez tipikusan az az eset, amikor valaki csak azzal a feltétellel akar adni a másiknak, ha az azt csinál vele, amit ő mond. Nagy jótettnek állítja be, de közben kontrollálni akar, még ha nem is rossz szándékból. Én vettem, tehát én írom elő, hogy mit csinálhatsz vele.

2016. márc. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:
Ezt én is mondtam anyamnak de ő megtiltotta hogy errol a nagyszülókkel beszeljek mwrt akkor ők halatlannak fognak nevezni es mindent anyam tesojaeknak adnak. Meg ha most nem vesznek lakast anyam tesojaek szepen lassan 2 ev alatt kikunyizzak a penzt.
2016. márc. 15. 17:06
 26/55 A kérdező kommentje:
És nagyszüloknek az a maniaja csak ingatlanba lehet a pénz mert elkorrodalodik különben. Nagyanyam erdelyi csodaszep oalotajuk vokt bagyvRadon akkoriban eladtak az ő szülei v. Nagyszülei nem tudom már és akkor esett a pénz rengeteget és alig tudtak belöle venni valamit debrecenben a oalota helyett. Ez van bennük. És ők nézték ki az ingatlant mászkálnak nézelődnek, kinéztek egy házban 2 70 nmest és azt akarjak megvenni
2016. márc. 15. 17:09
 27/55 anonim ***** válasza:
78%

Ha 25 millióról van szó, akkor azért nem szokás csak úgy azt mondani, hogy "Nem tetszik a lakás? Akkor nem kapsz semmit, adjuk inkább az unokatesódnak."

Anyád láthatóan nem mer szembeszállni a szüleivel, valószínűleg őt is ilyen zsaroló, ők-mindent-jobban-tudnak mentalitással nevelték a nagyszüleid, mint amilyen magatartást most irányodba tanúsítanak.

Viszont ha anyád sem áll melletted, akkor nem nagyon tudsz mit tenni. Apád mit szól az egészhez?

2016. márc. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
69%
Mit gondolsz, te tudnál beszélni a nagyszüleiddel? Különben azt tudod, hogy 35 éves korig első lakás vásárlására fele illetéket kell csak fizetni? Ennek is nézzetek utána, hogy ezt a te esetedben hogyan tudnátok érvényesíteni, kár lenne elveszíteni.
2016. márc. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:
Apam azt mondja ajandek lonak ne nezd a fogat.
2016. márc. 15. 17:48
 30/55 TappancsMancs ***** válasza:
68%

"És úgy vennék hogy én nevemre tulaj 1/1 és anyám meg haszonélvező mondjak a biztonsag kedvéért nehogy egy házassagszédelgő eladassa velem."


Ami házasság előtti az nem válik közössé a házassággal. Így ezt fölösleges belekalkulálnotok, de nézzetek utána nyugodtam. A házasság alatt szerzett minden dolog az ami közös. Szóval ezt illetően nyugi. Így keress rá: házastársi vagyonközösség. Ha anyukád haszonélvezeti jogot kapna az ettől független terület.


"4:37. § [A házastársi közös vagyon]


(1) Házastársi vagyonközösség esetén a házastársak közös vagyonába tartoznak azok a vagyontárgyak, amelyeket a házastársak a vagyonközösség fennállása alatt együtt vagy külön szereznek."


"(4) Nem tartoznak a közös vagyonba azok a vagyontárgyak, terhek és tartozások, amelyek különvagyonnak minősülnek.


4:38. § [A házastárs különvagyona]


(1) A házastárs különvagyonához tartozik


a) a házastársi vagyonközösség létrejöttekor meglévő vagyontárgy;..."


Beszélgess velük erről és mondj el mindent ami számít/hat. A régi bérházak régiek és sokszor nincsenek felújítva se utcai fronton se lépcsőházai részen és ez neked nem tetszik. Amúgy meg felújítva sem tetszik az ilyen, nem is éreznéd benne jól magad. Neked az újabb stílusúak jellegűek tetszenek és értékállóbbak is. Minden szerelvény új szabvány szerinti bennük, jó állapotúak, víz gáz vezetékek, elektromos vezetékek, az ajtók is újak és nem ezerszer csúnyán megfolyatva festettek, stb. Mondd meg hogy értékeled a segítő szándékukat és jólesik és nagyon sokat segítenek vele. Az is mint javasolták nagyon jó ötlet hogy kikeresel neked tetsző opciókat és megmutatod nekik interneten, vagy akár el is mehettek megnézni egyet. Az új építés mellett is tényleg nagyon figyeljetek a minőségi dolgokra, érdemes utánanézni miket hogy kell megnézni, mert simán észre sem veszi aki nem tudja a buktatóit, szakembert is érdemes ha már nagyon biztos fogadni, több 10 milliós kiadásért megéri. Ahogy mondták nyugodtan hivatkozz mindenre ami hátránya, belátnak a körfolyosóról, nem tetszik az elrendezésük, akár amerikai konyhásat szeretnél, a szeméttároló is ma már alap dolog hogy külön helyiség és ez igaz még egy lakótelepre is. Mondhatod a környéket is hogy más környékeken szeretnél lakni.


Mindenképpen mutass nekik ár összehasonlításokat és mondd el hogy ez nem véletlenül van ha egy nagyobb ugyanannyi mint egy kicsi fullextrás. Pont a minőségibbel tudnak nagyon jót adni neked.


Olvass el a neten legalább 10 lakás vásárlási tanácsadó oldalt. Legyél tájékozott ha ők nem azok. Amúgy se árt egy kis korai rálátás a realitásokra, most pl ebben. Nagyon sok szempont van egy ingatlan vásárlásakor. Legjobb ha még ki is nyomtatod és úgy mentek majd ha sor kerül rá megnézni. Gyakorlatlanul simán kihagyhat valamit az ember.


"Ezt én is mondtam anyamnak de ő megtiltotta hogy errol a nagyszülókkel beszeljek mwrt akkor ők halatlannak fognak nevezni es mindent anyam tesojaeknak adnak."


Ha ilyen a helyzet akkor a tájékozottságra helyezd a hangsúlyt! De ehhez az kell hogy te magad biflázd be a témát de nagyon, + hagyj ott nekik egy nyomtatott jó pár oldalas anyagot hogy olvasgathassák. Ráteszed egy pen drivera és kinyomják. Lássák hogy van mit megfontolni és nem csak úgy beszélsz valamit ezt azt. A lakásvásárlások amúgy arra felé tendálnak (nemzetközi szinten is), hogy ugyanabból az összegből inkább egy kisebbet vesznek és magasabb minőségben újítják fel.


Fölösleges keménykedni itt egyeseknek! Aki jót szeretne adni az azt adja aminek örül a megajándékozott. Hacsak nem egoista vagy parancsnok illető. Főként egy ilyen költségű ajándéknál nem mindegy mit adunk. Valóban egy az említett 25 milliós összegből, nyilván kijön vagy egy nagyobb kevésbé minőségi vagy egy kisebb minőségi. Ez nem csak ingatlanokkal van így hanem mással is. Pont azért lehet ugyanennyiért jóval nagyobb bérházbeli lakást kapni mert az bizony nincs olyan minőség. Ha olyan állapotban lennének mint Ausztriában vagy Németországban látni lehet az más lenne, de nem ez a helyzet, és a jellege ha nem tetszik akkor még ez sem számít.


Természetesen ha mindent elmondtál neki és sehogy sem lehet szót érteni velük, akkor had vegyenek olyat amit szeretnének. Jobb mint a semmi. Aztán majd megoldod amit és amikor és ahogy tudsz.


A keménykedőknek: az hogy a kérdezőnek vannak lehetnek ízlésbeli kívánságai az nem bunkóság ha nem úgy közli. Másik hogy egy jó szülő az nem parancsnok hanem önálló választásra is tanítja a gyerekét, már amiben lehetőségük van. Normális emberek között meg lehet ilyet beszélni hogy ki mit akar... Nyilván kérdező ügyelj a kommunikációdra hogy ne tűnjön faragatlanságnak hiszen mégiscsak ajándékról van szó és akkor ez rendben van.


"Ajándék lónak ne nézd a fogát."


Ez igaz ha nincs lehetőség választani. Mint pl ha már megvették és sajna ez van, jót akartak. Akkor igaz ez. Itt nem mert gondolom a legjobbat szeretnék adni neki.

2016. márc. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!