Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy vegyem ra a nagyszüleim...

Hogy vegyem ra a nagyszüleim hogy ne egy 70 nmes régi bérházban vagyenek lakást nekem hanem ugyanannyi pénzért egy uj épitesű garzont? Az a baj nagyon régies a gondolkodásuk

Figyelt kérdés
Hogy majd apa felújítja meg minden de nekem nem kell a csótányos putri meg a kórfolyos az tok gáz de ók ezt nem látják be ezen a pénzen lehet kapni egy új épitésű luxus garzont. De ők csak abban gondolkodnak hogy 70 nm az milyen jo lesz nekem merg az uj epitesu az car sztük mert abbol kisporoljak az anyagot... De nekem uj epitesü kell már ki is néztem meg olcsóbb is lenne.
2016. márc. 15. 14:46
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
Utolso: 3,7-es a belmagassagom, 3 konvektorom van, ebbol 2 ment telen. A legmagasab szamlam 12.500 ft volt (a futesen kivul a tuzhely megy gazrol).
2016. márc. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
78%

A Margit korutra korfolyosos hazba nem csodalom hogy nem akar bekoltozni egy fiatal teremtes. Azert hogy a sok pletykas venseg kozott akik a gangon uldogelnek eljen es meg azt is tudjak hogy melyik napon milyen bugyit vett fel.

Ha meg haszonelvezetes lakast akarnanak venni plane nem mennek bele egyszeruen azert mert amin haszonelvezet van azt el se lehet adni. a Margit korut amugy se gy tul jo hely. mondom mindezt ugy hogy nem hozza vagyok kozel korban hanem inkabb a nagyszulokhoz.

2016. márc. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
41%
Én látam körfolyosos,felujitot régi bérházat ahol ha be mész az udvara és nem halatszik be a forgalom zaja ,és látam lepusztultat,is minden lakokon mulik ,ha jó a lakoközöség ,és vigyáznak házra ,akkor szuper tud a bérház is lenni 70 nm pont jó ,bármikor ki tudod adni vagy a nagyszüleid ,lehet ott barátal lakni stb ,kicsi új épitésü,az kicsi marad nem hivhatsz oda senkit .
2016. márc. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
19%
Irigylem a gondjaidat drágám... Azt hiszem, ha én lennék a nagyszülőtök, egyik unokához se vágnék hozzá egy lakást csak úgy... hát még a gesztust se tudod értékelni, csak hisztizni tudsz. Meg attól parázni, hátha a másik unokatesó kapja mindkét lakást. Más egy fél életen át melózik ennyiért, neked meg 16 évesen a segged alá rakják és még háborgol is. Egy pünkösdfürdői csicsás garzon használati értéke jóval alacsonyabb, mint egy zuglói 70 négyzetméteresé. Zugló nagyon jó része a városnak. Egy 25 millás lakást csótányos putrinak nevezni, hát neked az agyadra ment a jólét az tuti. Most valami luxusvillában laktok? Onnan kell majd kénytelen kelletlen fölköltözni a saját kecódba tanulni Bp-re? Ó de sajnállak. Gondolom kocsit is kapsz a feneked alá, nehogy megviseljen majd a tömegközlekedés, mert azért Pünkösdfürdőről járni tanulni, az messzebb van mint Zuglóból a hetesbusszal. Sokkal reálisabban kéne gondolkodni. Hova akarsz menni továbbtanulni? Célszerű annak a közelében lakást venni, vagy metróközelben. Az pedig, hogy ráteszik a haszonélvezetet, teljesen természetes dolog, a gondolkodásod nagyon messze van még a felnőttségtől. Ez a kérdésfeltevésedből is jól látszik. Én nem is iratnám a nevedre a lakást. Megvenném, aztán átadnám használatra, oszt majd örököljétek meg. Baromi rendes nagyszüleid vannak, és jómódúak is, te mázlista.
2016. márc. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
23%
Amugy miért baj ha van haszonélvezeti jog rajta ? Ha te fogsz benne lakni ? És nem akarod eladni semmi ,és továbra is fentartam hogy egy jó lako közöségü bérház jobb mint egy újépitésü lakás ,az egyik drága még mindig másik olcsobb .nm árban .
2016. márc. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:
Beszéltem velük. Kompromisszum született. A bazilikánal veszünk egy kóztes 50 nmest. Ami kulturalt hazban van nekem is tetszett. Jelenleg apartmanoztatva van amit folytatunk és enyém lesz s pénz is havi kb 500 euró nettó ez álmon felüli! :-) csak jo hogy beszéltem velük
2016. márc. 18. 10:30
 47/55 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy találtatok olyan megoldást, ami mindenkinek jó.


off: Egy nagy lakást nem biztos, hogy könnyű kiadni, sok múlik az elrendezésén is, ráadásul a nagyobb lakásoknak a bérleti díja is nagyobb, és az emberek az olcsót keresik. Csak egy kis infó jelleggel, én magamnak vettem lakást nemrég Budapesten, az egy kicsi másfél szobás, de nekem elég, és amíg nincs tervben család, nem is kell nagyobb, ha majd kelleni fog, akkor ezt már el tudom adni, kis lakást fiatalok is keresnek meg idősek is. Néztem ugyanilyeneket, mennyiért adják ki albérletbe, 100.000Ft körüli bérleti díjakat láttam az egyik legnagyobb ingatlanportálon, és ebben még nincs benne a rezsi. Szóval képzelem, hogy 70nm-es lakásokért mennyit kérnek.

2016. márc. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 A kérdező kommentje:
Boldog vagyok! Le van foglalózva! Húsvét után lesz meg a végleges adas vételi
2016. márc. 18. 10:45
 49/55 anonim ***** válasza:
89%
Nagyszerü,örülök neki 50 nm elég lesz .
2016. márc. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
88%

Ha meg haszonelvezetes lakast akarnanak venni plane nem mennek bele egyszeruen azert mert amin haszonelvezet van azt el se lehet adni.


Akkor lehet azt mondani, hogy köszönöm, nem kérem. Majd megdolgozom magam a lakásért, amit szeretnék.

2016. márc. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!