Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyanyám miért várja el,...

Nagyanyám miért várja el, hogy szeressem meg menjek?

Figyelt kérdés

Évente kétszer elmegyek, ha megy a család és visznek. Kb. karácsony, húsvét. (Nem valami közel lakik.) Ezen kívül nem találkozunk és nem beszélünk. Emiatt állandóan megjegyzéseket tesz, a többi családtagon kersztül is visszahallom, hogy milyen vagyok.


De mégis mire fel? Csak úgy kezelem, ahogy ő engem kezelt. A másik nagyanyámat látogatom, hívom. De emez, ez ugyanúgy nem hívott fel sose, hogy mi van velem, vagy hogy felköszöntsön, nem foglalkozott velem sose, nyaralni hozzá nem lehetett menni, nem vigyázott rám, csak akkor láttam, ha az egész család ment, és ott voltak a szüleim is vagy nagyon-nagyon ritkán, ha eljött hozzánk stb.


Ez mind oké, nem is érdekel, nem is lett vele olyan kapcsolatom, nem is hiányzik. De akkor mégis mire fel várja el, hogy én meg hívogassam, meg érdekeljen, meg menjek hozzá?


Jó, a nagyanyám persze. Én meg az unokája vagyok. Ő volt felnőtt először és szart rám, így nőttem fel, így nem alakítottam ki vele kapcsolatot, mert nem is lehetett gyakorlatilag. Akkor most mit vár tőlem? Mert azt elvárja, hogy legyen rendes unokája és foglalkozzak vele, mert milyen vagyok már, hogy nem teszem.


2014. szept. 23. 23:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem lehet, hogy magányos? Vagy lehet hogy a barátnőitől mindig visszahallja hogy az ő unokáik gyakran látogatják (nálunk ez volt). Azt tudom csak mondani, hogy tanulj abból, mennyire rossz volt neked amikor nem törődött veled és kerekedj felül rajta, legyél jobb ember. Vagy ha képtelen vagy rá, akkor valószínű ez az állapot fog fennállni még egy ideig:S
2014. szept. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Tudod nekem az a rohadt érdekes, hogy én vagyok a szar unoka, mert mégcsak fel sem hívom. De ő fel nem hívna! Meg van neki a számom. 12 éves korom óta van telefonom. SOHA nem hívott fel. Ha felhívta anyámékat, akkor sem kért a telefonhoz soha. Nem várom el tőle, mert nem hat meg. Csak egyszerűen nem értem, hogy ha ő sose tette, akkor miért várja el, de még ez is hagyján, de hogy még most SEM képes rá, csak ül és elvárja, hogy majd én kilincselek. Esetleg beszól. Ha én megmondom neki, hogy mégis mit vár, róla vettem példát, akkor meg köpni-nyelni nem tud és szinte felrobban, hogy milyen szemét egy unoka vagyok.
2014. szept. 24. 00:31
 3/22 reptoid tudós 2 ***** válasza:
27%
Ha jó viszonyt akarsz vele, akkor neked kell engedned, te vagy a fiatalabb! Neked kell járnod hozzá, neked kell felhívnod! Ha nem tetszik, hogy beszól érte, akkor így tudsz tenni ellene, vagy duzzoghatsz tovább, és ugyanolyan megkeseredett vénasszony leszel mint ő!
2014. szept. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
40%
Bárcsak élne még a másik nagymamám. Tudod, az enyém az egyik meghalt, még gyerekkoromban. Kicsi voltam, de annyira már nem, hogy ne fogjam fel. Én sem kötődtem nagyon hozzá, de mostmár sajnálom, hogy nem ismertem meg jobban. Nehogy későn bánd meg. Esetleg ptegyél egy próbát. Hívd fel egyszer kétszer, mondd el neki, hogy rosszul esik, hogy ő sosem keres, te megtetted az első lépést, de szeretnéd, ha legközelebb ő keresne. És várj. Ha keres, akkor kapcsolatot akar. Ha nem, akkor ez van, tudjon rá, hogy te kezdeményeztél, ő ne fogadta. Ennyi.
2014. szept. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen jó nagymama-unoka kapcsolatok bizony gyerekkorban tudnak kialakulni. És bizony, a nagymama az, aki felnőtt, aki ezt ki tudja alakítani. Ha ő nem közelít a gyerekhez, akkor ez lesz. Mert igen, később természetes, hogy az unoka is elmenjen, meg felhívja magától, de ha nincs meg ez a kötődés, nem alakult ki, akkor a gyereknek sajnos csak egy idegen marad a nagyi.
2014. szept. 24. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
17%
Kedvs kérdező, nagyon önző vagy. Ezzel mindent elmondtam.
2014. szept. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

Én nem látlak önzőnek. A helyedben nem törődnék a beszólásaival.

Szerintem az emberek nagy többsége nem tudja felfogni, hogy ilyen kapcsolat is lehet nagyszülő és unoka között.

Nem vagyok már fiatal, nagymama korban vagyok, és nagyon szeretnék már unokát. Anyukám szüleit nem is ismertem, korán meghaltak, édesapám anyukájával viszont soha nem volt nagymama-unoka kapcsolatom. Kb. olyan viszonyunk volt mint nektek. 25 éves voltam amikor ő meghalt, és már 2 gyerekes anyuka. Nem emlékszem rá, hogy egyszer is látta volna a gyerekeimet, vagy egyáltalán kiváncsi lett volna rájuk. Számomra ő teljesen idegen ember volt, és közömbös. Sajnáltam amikor meghalt, de csak annyira mint egy másik embert. És soha nem volt emiatt lelkiismeret furdalásom.

2014. szept. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom 3 hetesen látta a majd 2,5 éves fiunkat, apósom soha és ki is jelentette, hogy nem kíváncsi rá. Közben azt híresztelik, hogy eltiltottuk tőlük az unokát, de a telefont sem emelnék fel még a születésnapján sem. Na, nekik sem lesz jó viszonyuk az unokáikkal (a sógornőmék lányával is így viselkednek) mégis majd az unokák lesznek az önzőek, mert tesznek rájuk? Kicsit kellene gondolkodni itt egyeseknek, nem csak a nagymama szót meghallva egy aranyos nénire gondolni, akivel gonosz az unoka ok nélkül.
2014. szept. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én sem látlak önzőnek. Ha gyerekkorban - nyilván nem a te hibádból - semmi kapcsolat nem alakult ki, akkor ne már most, amikor felnőtt vagy, neked kelljen járni utána!

Elvárások, azok vannak... De ha ő sosem tett ezért, akkor most nem akarjon semmit.


Az én nagyszüleimmel még érdekesebb volt a helyzet, ugyanis olyan 12-13 éves koromig szinte heti rendszerességgel voltam náluk, imádtam őket. Viszont amikor a szüleim elváltak, akkor nem tudták megemészteni, hogy mi inkább apuval maradtunk, és kitagadtak minket. Közölték, hogy nem vagyunk többé az unokáik, ne is keressük őket többet, ők sem fognak beszélni velünk. Ez így is volt, mindannyian tartjuk magunkat ehhez. És ennek már több, mint 15 éve... Van ilyen is sajnos.

2014. szept. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
16%
Az, hogy nem hivott vagy nem köszöntött az nem azt jelenti, hogy nem is akart. Csak a mai világban mama már nem hiszem, hogy tudja a facebookot kezelni. Nekem sajnos három éveskoromra egik nagyszülőm sem élt, és bármit megtennék csak hogy éljenek. Nagyon sokat jelent, ha vannak nagyszülők. Anyagilag is, érzelmileg is. Pl. barátnőm ugyanennyi évesen a nagyanyjáék adtak nekik milliókat, és saját házat épitenek belőle,vagy ha meghalnak az unoka örökli. Nekem nincs senki, aki még csak egy fagyira valót adjon...
2014. szept. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!