Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Elfogadjak ekkora összeget a...

Elfogadjak ekkora összeget a nagyapámtól, aki sosem törődött velünk?

Figyelt kérdés

A nagyapám apámat és a nagyimat kisgyerek korában hagyta el, egy másik földrészre költözött, sose fizetett gyerektartást, rájuk se nézett többé.


Pár éve megírta apámnak a címét és a telefonszámát, hátha fel akarja keresni. Én most küldtem neki becsületből egy fotót az újszülött fiunkról, és úgy egyáltalán, egy gólyahírt. Ő küldött a számlámra kéthavi fizetésnyi összeget.


Szívesen eltenném a gyereknek, de szívesen vissza is küldeném. Ti mit tennétek a pénzzel? Normális dolog volna megtartani?


30N



2016. márc. 30. 11:55
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%
Honnan tudta a bakszamla számod?
2016. márc. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
98%
Eltenném a gyereknek.
2016. márc. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
92%
Elsőnél a pont,viszont eltenném.Ez a minimum ha már veled nem foglalkozott.
2016. márc. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
90%
én sem értem,hogy honnan tudta a számládát? meg írt egyátalán valamit? vagy csak a pénzt küldte?
2016. márc. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg most kezd el ráébredni, hogy mit hagyott ki évtizedekkel ezelőtt és így próbál kompenzálni.

Megköszönném és elfogadnám a pénzt, a kapcsolatot is próbálnám tartani vele. Ha a tipikus nagyszülő unoka viszony nem is lenne meg még javulhatna a család kapcsolata.

2016. márc. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim válasza:
63%
Mit értesz "kéthavi fizu" alatt? Az elég eltérő a 160 ezertől a millióig. Ha küldött 200 ruppót akkor elég sóher az öreg, ezzel nem sokat segít.
2016. márc. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
84%

"Én most küldtem neki becsületből egy fotót az újszülött fiunkról"


...és szintén "becsületből" mellékelted a bankszámlaszámodat is?!

2016. márc. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
62%
Pedig 6.-nak igaza van... Ha gyerektartast nem fizetett, es most kuldott (masik foldreszrol) ket havi Magyar keresetnyi osszeget, az elegge sovany.
2016. márc. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 Andizsuzsi ***** válasza:
47%
Apád címét honnan tudta?
2016. márc. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Nem szeretném vele tartani a kapcsolatot, ezért kínos elfogadni ezt a pénzt. A fiunknak meg már mindegy, mert nem fiatal már a nagyapám és messze is lakik, de én magam sem szeretném. Apám életét teljesen tönkretette annak idején.


(Nem tartozik a kérdéshez és nem akarom a csodás Magyar Posta szolgáltatásait se népszerűsíteni, de ún. utalványban kaptam a pénzt.)

2016. márc. 30. 12:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!