Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Elfogadjak ekkora összeget a...

Elfogadjak ekkora összeget a nagyapámtól, aki sosem törődött velünk?

Figyelt kérdés

A nagyapám apámat és a nagyimat kisgyerek korában hagyta el, egy másik földrészre költözött, sose fizetett gyerektartást, rájuk se nézett többé.


Pár éve megírta apámnak a címét és a telefonszámát, hátha fel akarja keresni. Én most küldtem neki becsületből egy fotót az újszülött fiunkról, és úgy egyáltalán, egy gólyahírt. Ő küldött a számlámra kéthavi fizetésnyi összeget.


Szívesen eltenném a gyereknek, de szívesen vissza is küldeném. Ti mit tennétek a pénzzel? Normális dolog volna megtartani?


30N



2016. márc. 30. 11:55
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nagyapádnak esélyt kell adnod arra, hogy dédunokájánál tiszta lappal indulhasson. Apámat is otthagyta apja, ekkor elhatározta hogy ő többet soha nem fogja elsőként keresni az apját (de ha apja ritkán kereste születésem előtt, akkor nem volt vele ellenséges), viszont engedte nekem és nagyapámnak,hogy köztünk már normális unoka-nagyapa kapcsolat legyen.
2016. márc. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim válasza:
100%
Nagyapád hány éves? Te vagy 30, apád minimum 60, akkor papó legalább 80-85? Lehet csak osztja az örökséget.
2016. márc. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
17%

"A nagyapám apámat és a nagyimat kisgyerek korában hagyta el, egy másik földrészre költözött, sose fizetett gyerektartást, rájuk se nézett többé. "


Ennyiböl megítélni valakit nem szabad, föként, hogy a történetet, meg a hátterét a dolognak nem ismered. Ugyanis az, hogy "elhagyta" öket, elég tág fogalom, és ha volt rá oka (mert elég sok minden elképzelhetö), akkor érthetö, ha nem kereste öket.


De ezek szerint már több éve megpróbált közeledni hozzátok és ti - anélkül, hogy meghallgatnátok öt, elítélitek.


Most is segíteni próbál nektek és mégsem vagy hajlandó elfogadni a jóakaratát. (Ugyanis ez is arra mutat, hogy nem feltétlen ö, vagy csak ö a hibás a régi történetben)

2016. márc. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Azok után már hülyeség visszaküldeni a pénzt, hogy tk. te vetted fel vele a kapcsolatot, ez azt jelenti, hogy érdekel téged, ezért küldted a fotót. Költsd a gyerekre, akkora nagy rokoni szeretet úgysem lesz már közöttetek, nem is itthon lakik.
2016. márc. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

"Te vagy 30, apád minimum 60, "

Az apja lehet 50 is.

2016. márc. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Ne küld vissza. Sértő. Költsétek el, biztos van helye, vagy tegyétek félre.
2016. márc. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

30,62,92 amúgy.:)


lekötném szívem szerint, nem költöm el a gyerek pénzét semmiképp, nem nekem küldte a nagyapám, gondolom. nehéz döntés.

2016. márc. 30. 13:09
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Köszönd meg, és tedd el a gyereknek, hidd el, nagyon jól fog még majd jönni.
2016. márc. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

két havi fizetés azért nem akkora összeg, hogy ne fogadhasd el...

nem 5 milliót utalt, hogy gondolkodj ezen...

kedves gesztus akart lenni szerintem, ne utasítsd vissza, meg különben sem neked küldte, hanem a gyereknek...rakd el neki...


23F

2016. márc. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
88%
Egy gyerekre néhány hét alatt el lehet költeni 2 havi fizetést, úgyhogy egy ilyen kisebb összeget nem raknék neki félre.
2016. márc. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!