Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Egy 90 éves is lehet jó...

Egy 90 éves is lehet jó nagyszülő?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 17. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lehetne, ha alkalmas rá a személyisége, és kielégítő az egészsége hozzá (pl. nem előrehaladott Alzheimer kóros).
2016. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem korfüggő. Nekem a dédim lesz idén 90 éves, és nagyon jól megértjük egymást a 70 év korkülönbség ellenére is. Tökéletes nagyszülő lehet egy 90 évesből.
2016. ápr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Simán.
2016. ápr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Ez milyen ostoba kérdés már megint?
2016. ápr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Milyen a jó nagyszülő?

Nagymamám még csak 85. Szeretek vele beszélgetni, mindketten imádunk olvasni, nekem jó nagyszülő. De a kora miatt (lassuló reflexek, romló hallás, fájó lábak) a dédunokákat már egyedül nem tudom rábízni. De ha nem kell futnia utánuk, csak beszélgetni, röhögcsélni, mesét olvasni, együtt rajzfilmezni, labdát eldobálni, na akkor jó dédnagyszülő.

2016. ápr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de természetesen nem mindenki az. Ha rossz a természete, kortól függetlenül lehet valaki rossz nagyszülő. S 90 évesen is jól kijöhet a kicsikkel, mesélhet nekik meg mit tudom én, extra esetben az egészsége is megfelelő lehet minden nagyszülőséghez kicsit is kapcsolódó tevékenységre... De ha gyöngébb, akkor is jól helytállhat bizonyos szerepkörökben, csak éppen egy kupac eleven kölyök már meghaladhatja a képességeit (bár ez egy ereje teljében levőét is meghaladhatja :D).
2016. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze ..

de ha ilyen szép korban van,már mérlegelni kell mennyire terhelitek le az unokákkal . Én nem várnám el tőle,hogy vigyázzon rájuk,lássa el őket,ha kicsik .

De minél többet vinném a gyerekeket,vagy a nagyit hoznám . A nagyszülőket semmi nem pótolhatja...mit meg nem adnék ha az én mamám még élne :(

2016. ápr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, tényleg személyiségfüggő. A dédim már közel járt a 90-hez, amikor leültetett maga mellé, egy csomót mesélt a gyerekkoráról, órákig el tudtam hallgatni. Sosem ment el a "bezzeg az én időmben" irányába.
2016. ápr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagymamám 85 éves. Nagyon fiatalosan tartja magát. Ha kimegy az utcára akkor smink, szép ruha, parfüm. Cipőhöz illő táska. Bár nem is néz ki 85 évesnek. Sokat néz TV-t, látta a bemutatót a Deadpool c. filmről. Mikor elmentem hozzá. Mondta, hogy mi lenne ha csapnák egy csajos napot és elmennénk a moziba mert hát ő még nem is volt ilyen modern moziba. Mondom rendben, felőlem mehetünk. El is mentünk. :D Nagyon élvezte a filmet. A film végén annyit mondott "Én annyit nevettem ezen a filmen, hogy majdnem engedett a záróizmom és majdnem bepisiltem" :D Itt mind a ketten nevettünk. Nagyon imádom a nagymamámat. Felőlem lehetne 100 éves is akkor is a világ legjobb nagymamája lenne.
2016. ápr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 nomex válasza:
100%
Ááá nem, 89 éves korig van a határ.
2016. ápr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!