Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymama folyamatosan...

A nagymama folyamatosan ellenőrizget?

Figyelt kérdés

Párom 27 éves, én 24. Sűrűn szoktunk feljárni hozzá, mert kétnaponta főz neki/nekünk ebédet. Ez is zavar, mert szeretnék a párom elé ÉN meleg ételt tenni az asztalra, úgy érzem ez a normális egy kapcsolatban, nem az ha a nagyinál eszünk minden másnap, meg ettől kicsit feleslegesnek is érzem magam, illetve úgy érzem hogy a nagyi egyszerűen esélyt sem ad nekem arra, hogy gondoskodjak a barátomról, persze aranyos tőle hogy főzőcskézik, csak legalább akkor a desszertet hagyná meg nekem, hogy legalább azzal kedveskedhessek néhanapján a páromnak, de nem, még azzal sem lehet... dupla ada étel meg minek legyen, nem főzök azért, hogy a kukában landoljon, hiszen annyit a nagymama főztje mellett úgysem tudnánk megenni...

na de, ha késünk akárcsak 10 percet is, már egyből csörög a telefon, rezeg a facebook, hogy hol vagyunk már, merre vagyunk, és mániája lett az is, hogy minden este rámírkál, hogy hol vagyunk, mit csinálunk, hol van az unokája, ha esetleg nincs velem akkor várom-e, meg ilyenek... és igen, valóban 27 és 24 évesek vagyunk, kezdek megbolondulni ettől.

Örüljek inkább, hogy a drága nagymama így anyáskodik felettünk, meg főz, vagy igazam van?

Mondtam már a barátomnak, és azt mondta azért nem állítja le, mert sajnálja, hiszen ezeket azért csinálja, mert unatkozik. De nekem akkor is sok, esélyt sem kapok arra, hogy meglepjem a barátomat egy finom vacsorával/ebéddel/desszerttel, mert mindig tele a hűtő a mama kajájával.


2016. máj. 4. 19:44
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és miután 50x hívogatott már hogy merre vagyunk, és odaérünk, akkor meg szabályosan lecsesz minket, meg hogy ő milyen mérges, hol voltunk... nem 14 évesek vagyunk könyörgöm
2016. máj. 4. 19:46
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem muszáj minden másnap ott enni. Megmondjátok, hogy bocsi nagyi, a héten nem tudunk elmenni 3x,csak egyszer, és mindenki boldog.

Szuper dolog, hogy él a nagyi, és jó viszonyban vagytok, de minden másnap Mennyi kicsit sok. Hagyjatok ki alkalmakat. Na meg telefonba is meg lehet mondani, hogy dolgotok van, készülődtök valahová, stb. Beszéljétek meg vele, hogy nem tudtok mindig menni.

A párod hogy áll a dologhoz?

2016. máj. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és azt le sem írtam, hogy attól hogy ő föz, mi még nem vagyunk megkímèlve ettől anyagilag mert a barátom ad neki pénzt a kajára minden alkalommal, saját pénzből egy darab csirkemellet se vesz meg meg semmit, túlzás nélkül
2016. máj. 4. 20:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor egyszerű, csak annyi pénzt kell adni, amennyi kajára igényt tartotok.
2016. máj. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

Mi minden szombaton járunk a nagyimhoz a párommal és unokatesóimmal ebédre. Nem a kaja miatt megyünk, hanem mert szeretjük őt és egyedül él már egy ideje és unatkozik. Imád főzni és nagyon jól is megy neki. Ilyenkor mindig beszélgetünk, nevetünk, sírunk. Olyan mint egy hétvégi csoportterápia. :D

Nálatok sem látom sehol leírva, hogy egy gonosz kiállhatatlan áskálódó banya lenne a nagymama, inkább csak az zavar téged, hogy versenyezni akarsz vele. Miért érzed azt, hogy csak akkor lehetsz jó barátnő, ha minden nap meleg ételt raksz a párod elé? A párkapcsolat nem csak erről szól. Nem kell kiszolgálnod a férfit mint a nagyanyáink. Ezer más okból választott téged a párod és tuti hogy a főzés nincs benne a top 10 okban.

De ha ennyire zavar, akkor beszéld meg a pároddal, hogy menjetek ritkábban.

2016. máj. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Az esti "ellenőrzés" persze túlzás.

DE! ha vendégségbe mész valakihez, még ha családtag is, ráadásul, ha tudod, hogy főz rád az illető, akkor azért illik pontosan megjelenni vagy legalább odaszólni, ha késel - igen, ha 15 percet késel, akkor is.

Én apámat is felhívom, ha kések, pedig nem főz:), de tudom, hogy vár... Attól még, hogy "kitelik az idejéből", mert nyugdíjas, hadd ne ahhoz kelljen igazodnia, hogy mikor esem be az ajtón!

Megérdemel a másik ember ennyi tiszteletet.

2016. máj. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy a párodnak kellene "leállítani" a főzést is, meg az "ellenőrzést" is, elvégre az ő nagymamája. De ha neki megfelel ez így, akkor ez van. Mondjuk azt minimum megbeszélhetnétek, hogy hétvégén, amikor van időd, te szeretnél főzni - már csak azért is, hogy te is feltaláld magad a konyhában:)

Azt meg nem értem, a nagyi miért nem az unokájának ír SMS-t arról, hogy tölti az estét, miért rajta kéri számon???

2016. máj. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Neki is ír, meg nekem is...
2016. máj. 7. 06:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!