Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tennétek, ha a nagyszülők...

Mit tennétek, ha a nagyszülők nem fogadnák el, hogy ti, hogy neveztétek el a gyereketek?

Figyelt kérdés
Az anyukám teljesen kiborít ezzel a dologgal. 2 hete született meg a kisfiam, és minden látogatáskor ezt kell hallgatnom, hogy miért nem máshogy neveztük el, vagy miért nem adtunk neki jobb nevet. Miért nem tudja fel fogni, hogy nekünk ez tetszett?
2016. júl. 20. 08:58
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Sok beleszólásuk nincs.
2016. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
84%

A más néven való becézgetést soha nem értettem. Kórházban dolgozom, egyik alkalommal érdeklődtek "Eszti néni" iránt, és teljesen meg voltam lőve, hogy most kiről van szó, mikor egy darab Eszter nevű beteg sincs az emeleten. Aztán kiderült, hogy valójában Ágota volt az illető...


Csak eszembe jutott :D


Kérdező: tegyél pontot a végére, mondd meg, hogy így hívják a gyereket, lépjen rajta túl, vagy nem muszáj odatolni a képét. Sajnos vannak nagyszülők, anyósok, anyák, akik másból nem értenek, csak ha el vannak küldve melegebb éghajlatra.

2016. júl. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk se aratott nagy sikert a fiam neve. Apósom, bár az összes többi gyereket a nevén hívja, őt "kisgyereknek". A másik papa kifacsarta a nevét, és egy "vicces" becenéven szólongatja. A mamák a nevén hívják, de az egyik emlékszem, mikor megmondtuk, hogy fogják hívni, majdnem sírvafakadt, és azt mondta, neki a Dávid név annyira tetszik... Mondtam szerintem is szép, de ne haragudj, nem.

A kisfiad még csak két hetes, majd megbékél anyukád. Amúgy meg a saját anyám Lujzinak szólit, mint az egyik előző hozzászóló Arankája, megszoktam azt is. :D

2016. júl. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
35%

10!


Nem volt hülye, de Kösz a feltetelezest. Nem gondoltam hogy le le kellene írnom a teljes sztorit egy vadidegennek, de tessék : Idős emberről volt szó, aki már anno, amikor terhes voltam "kis aranyos"-ként érdeklődött a baba után. Amikor megszuletett, sokat enekelgetett neki, saját maga altal költött kis éneket, amiben Anna, arany, aranyoska, kis aranka szavak szerepeltek. Neki aranka aranyoskat jelent és nem egy másik keresztnevet. Nekem pedig hatalmas megtiszteltetés és öröm volt, hogy ennyire szerette a gyerekemet.

Mondjuk valo igaz, mell hozzá némi intelligencia, hogy az ember ezt felfogja, nálad nyilván hiányzik.

2016. júl. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
A te gyereked nem az övé. A te nevedet nagymamád/nagypapád adta vagy ő? Furcsa logikája van, sajnos valószínű hogy másba is bele akar mmjd szólni a nevelésben.
2016. júl. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
87%
Nem volt róla szó még a terhességed alatt, hogy mi lesz a neve? Nálunk anyós nem akarta annak idején elfogadni a leendő gyerekünk nevét, rám uszított a rokonságból is néhány embert, hogy miféle hülyeséget akarok akasztani a gyerekre (normál magyar név egyébként, csak feléjük tájnyelven egy használati eszköz elnevezése is.) Mindenkinek megmondtam, hogy ebben egyeztünk meg a férjemmel, mert ez tetszik, és így is fog maradni, végül hozzácsaptam egy második keresztnevet is, nehogy kitalálják, hogy az legyen József vagy valami hasonló. Mire megszületett, belenyugodtak, néha volt még egy kis finom piszkálódás, de azt eleresztettem a fülem mellett.
2016. júl. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
61%

Tudom, hogy mindenki meg fog kövezni, de állom. :)


Sajnos sokszor látom, hogy feltűnési viszketegségből már azt se tudják a szülők, milyen nevet találjanak ki szegény gyereknek. (Ezért nem mindegy, hogy hívják a kérdező kisfiát...)

És olyan szinten túlzásba esnek, hogy ismerek olyat, aki MEGTILTOTTA a nagyszülőknek, hogy becézzék a gyereket. Meg olyat is, aki vérig sértődött, hogy a nagyszülők annyira nem tudják megjegyezni az unoka nevét, hogy felírták a naptár elejére, a konyhába. (Egyébként nekem sincs sejtelmem se, szóval nem ítélem el őket.)


Illetve ismerek egy Frodót, aki alig várja, hogy elég idős legyen a névváltoztatáshoz.


Nem az a gond, hogy nem kapja a baba a nagymama nevét, mert hát nem mindenkinek tetszik a "Margit". De azért sokan tényleg erősen elvetik a sulykot.

2016. júl. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként én pont fordítva csináltam.

Mikor kérdezték, mi lesz a neve, mosolyogva közöltem, hogy ha fiú, Nepomuk, ha lány, Küllikki.

Szülés után mindenki rendkívül elégedett volt a gyerek nevével. (Noémi)

2016. júl. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Hunor a kisfiam neve. Nem mondtuk el senkinek előre, hogy mi lesz a neve, mert mi sem tudtuk,eldönteni,hogy mi legyen a neve. 32.hétig azt hittük kislány lesz, így csak lány nevekben gondolkoztunk. Megmondtam már anyámnak, hogy fogadja el,hogy ez lett a neve, de nem tud bele törődni. Most már soha nem hagy békén ezzel ?
2016. júl. 20. 14:43
 20/28 anonim ***** válasza:
25%
De el fogja fogadni, csak később a nevelésbe fog belekötni.
2016. júl. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!