Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Megemlítsem neki, vagy inkább...

Megemlítsem neki, vagy inkább ne is szóljak róla?

Figyelt kérdés
Nagymamám december 26 óta nem látta a kisfiamat, most nemrég volt a kisfiam neve napja, és bejelentette a mama, hogy átjönne felköszönteni a másfél éves kisfiamat...Vett egy játékot a gyerekemnek, amin rajta hagyta annak az árát a csomagolásán, és egy konyakos meggy bon bont adott a kisgyereknek, amihez ragaszkodott hogy bontsa ki...volt egy rossz érzésem és gyorsan betakarítottam a csokoládét a kamrába ahol megláttam hogy 2014 májusában járt le. Utána esett le hogy 2013 karácsonyára még tőlünk kapta ezt a desszertet...nem szóltunk semmit.

#ajándék #nagymama #árát hagyta
2016. aug. 24. 11:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
7-esnek igaza van. Hány éves a dédmama? Észrevettétek már a kezdeti demenciáját? Foglalkozik a bajával valaki a családból?
2016. aug. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszíró!

A dédimama 78 esztendős, és világ életében ilyen volt, szó sincs demenciáról, kizárólag spórolás hogy a szekrényből kiemeli a lejárt bonbont, gondolván "jó lesz ezeknek, legalább erre se kellett költeni". 2001-ben a 18. születésnapomra kapott ajándékomon is rajta hagyta az árat, hogy lássa mindenki mennyibe került. Tehát összegezve ez nem demencia, sokkal inkább spórolás, holott több a nyugdíja mint az én keresetem, és egy lakást is kiad bérlőknek, és vallási közösségben főpénztáros, tehát ismétlem, ez nem demencia...

2016. aug. 25. 07:51
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha már annyira idős, hogy nem látja a dátumot a csokin, abból nem csinálnék túl nagy ügyet, de ezután mindennek megnézném a lejáratát, ami tőle jön. Arra viszont udvariasan megkérném, alkoholos édességet ne hozzon a kicsinek. Ha megérti, jó ha nem (nem tudom, hány éves, milyen szellemi állapotban van) marad a szülői kontroll.
2016. aug. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ne várj sok jót, nekem is volt ilyen nagymamám. Rendszerint lejárt szavatosságú csokit, szörpöt, avas szalonnát kaptunk tőle. Nem tudtunk tenni ellene, ment a kukába, azért egy dolog nehéz: egy gyereknek, aki 2 és 5 év közötti nehéz megmagyarázni, miért nem eheti meg a kapott finomságokat. Én se mindig tudtam titokban eltüntetni, amikor már az én gyerekeimet bombázta a vackaival.
2016. aug. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!