Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Érzéketlen lennék?

Érzéketlen lennék?

Figyelt kérdés
Nagymamám mindenbe beleszólt, sértegetett, szókimondó volt, betelt a pohár, és úgy döntöttem nem beszélek vele többet. Természetesen mindenben segítek neki, bevásárolok, a kertjét gondozom, főzök, takarítok, neki nem kell csinálnia semmit, mindent megcsinálok helyette. Viszont neki ez sem elég, azt akarja, hogy jó legyen a viszonyunk, valamint nem érti miért segítek neki, mikor haragszom rá. Szerintem a kettő egyáltalán nem zárja ki egymást. Mivel a nagymamám, kötelességemnek érzem gondoskodni róla, viszont nem kötelességem beszélgetni vele. Gyakran sír, bocsánatot kér, könyörög, de ha elrontotta akkor nincs mit tenni. Sőt, semmit nem utálok jobban, mint amikor valaki kimutatja az érzéseit, én sem engedem el magam sosem, és ezt viszont is elvárom a többi embertől. Érzelmi zsarolásnak nálam nincs helye. Szóval egyáltalán nem hat meg. Úgy kell élni hogy ne kelljen bocsánatot kérni. Már több mint egy éve tart ez az állapot. 21/L

2016. szept. 13. 14:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"Sőt, semmit nem utálok jobban, mint amikor valaki kimutatja az érzéseit, én sem engedem el magam sosem, és ezt viszont is elvárom a többi embertől."


Ha ez így, ebben a formában, ahogy leírtad, komolyan áll, akkor igen, érzéketlen vagy.

Az más kérdés, ha az érzelmi játszmákba nem vagy hajlandó belemenni, de ez nem kifejezetten az érzéketlen emberek sajátja.

Viszont azt ne felejtsd el, hogy bizony te is kimutatod az érzelmeidet, hiába tagadod. Jelenleg épp a nagymamád felé. Egy éve duzzogsz és játszod a sértődöttet. Nehogy azt hidd, hogy az érzelmek rossz, megvetendő dolgok, azt meg főleg ne, hogy te felettük állsz, mert nem igaz. Nyakig bennük vagy.

2016. szept. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Látom azóta ismét jött még pár válasz. Az történt, hogy minden dolgomba, de tényleg mindenbe beleszólt. Több éven keresztül, megpróbáltam vele megbeszélni, de sosem értette meg, hogy ez miért baj. Ilyeneket mondott, hogy "de akkor az se legyen jó, amikor süteményt sütök", és ehhez hasonló válaszokat. Folyamatosan kritizált, megbántott, voltam én mindenféle hülye, felelőtlen. Mindig el akart számoltatni, merre járok, mit csinálok, pedig nem is ő tart el, nem ő az anyukám. Erőszakosan azt akarta, hogy mindent az elképzelése szerint csináljak. Túllépett a hatáskörén. Betelt a pohár, körülbelül tavaly év elején, úgy döntöttem nem várom meg hogy idegileg tönkremenjek, ezt nem kötelességem elviselni. Nyilván akkor tudnátok teljes képet kapni, ha őt is meghallgatnátok. Nem tudom jót akart-e, de nem is érdekel, mert a pokolhoz vezető út is jó szándékkal van kikövezve. Pedig úgy érzem minden rendben van velem, most végeztem egyetemen az alapképzéssel, eltartom magam, mindenben segítek az otthoniaknak, soha egy rossz szavam nincs senkihez. Panaszkodni még az életben nem hallott senki, erre írtam az érzelmekről szóló részt igazából, hogy egy embernek legyen már tartása. Mindenki extrém módon nyugodtnak, higgadtnak ismer, még sosem láttak idegesnek. Szokták is kérdezni, hogy van-e olyan dolog egyáltalán, amivel érzéseket (bármilyet) kiválthatnának belőlem. Mondjuk tényleg szinte lehetetlen, mert nem vagyok egy szívbajos típus.
2016. szept. 13. 22:04
 13/19 anonim ***** válasza:
58%

én ebben nem látok semmi felháborítót, persze egy bizonyos kor után az ember hajlamos szenilissé és rossz indulatúvá válni, de a példa szövegedet amúgy nem is értem:S behisztiztél és ahelyett hogy csak ünnepekkor találkoznál és beszélnél vele, ehelyett minden nap átmész hozzá szó nélkül segíteni ezzel mintegy te is érzelmi zsarolással büntetve őt. Hisztis kamasz vagy aki azt hiszi feljebb való mert érzelem mentes holott a düh nagyon is benned van és a reakciód tiszta rosszindulat.

Tudod én mit csináltam amikor apám megsértett? Nem beszéltem és nem TALÁLKOZTAM vele soha többet. DE ehhez bántó szavakat kellett rám mondania(ku..va és társai), meg kellett halálosan fenyegetnie, végül anyámat is megpróbálta megölni és próbált minket fizikailag és érzelmileg bántani. Ennyi minden kellett hozzá, ehhez képest a te problémád egyelőre úgy tűnik csak fel van nagyolva és bakfittyet sem ér.

2016. szept. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
"semmit nem utálok jobban, mint amikor valaki kimutatja az érzéseit, én sem engedem el magam sosem, és ezt viszont is elvárom a többi embertől." - ez a baj
2016. szept. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
65%
Amit teszel a éppen hogy érzelmi zsarolás, napról napra minden nap kínozod, s az a fő probléma, hogy ez tetszik is neked.
2016. szept. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
65%

"egy embernek legyen már tartása"


Az, hogy szociopatát játszik, nem azt jelenti, hogy tartása van. Csak gyáva, mert nem meri kimutatni az érzéseit.

2016. szept. 15. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem kínzom, ő kéri, hogy segítsek neki. A többi unokája még ennyit sem tesz érte.
2016. szept. 15. 08:50
 18/19 anonim ***** válasza:
igen de ha az ember dühös valakire akkor még segíteni sem megy át vagy dühösen kiosztja a mamát egyszer ,átbeszélik aztán segít és beszélget vele,de ez az átmegyek és nem szólok hozzá rossz taktika. És hagyjuk hogy te érzelem mentes felnőtt vagys, mert dühös vagy rá és az is egy érzelem ahogy a hiszti is.
2016. szept. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ha te nem segítesz valakinek csak azért mert haragszol rá, akkor nem szeretnék veled rosszban lenni...
2016. szept. 15. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!