Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Helyesen cselekedtem?

Szfeo kérdése:

Helyesen cselekedtem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Tudom késő van meg minden de mégsem tudom eldönteni hogy valyon helyesen cselekdtem ?

Rólam annyit hogy vajdasági magyar vagyok(ezért nézzétek el a helyesírásom is :D ) 21 éves, fiú aki xy városban tanul Magyarországon főiskolán állami támogatással.

A történet ott kezdődik hogy jöttek apóék a " NAGY SZAVAZÁSRA" és anya küldött velük pár dolgot nekem amit el is hoztak.Meg is érkeztek,minden rendbe ment mire apó nagy büszkén megkérdezte hogy jövök-e a szavazásra.Lazán azt válaszoltam,hogy nem.Nem kedvelem a politikát főleg nem ezt a kényes migráns kérdést.Szerbiában sem vettem részt a szavazásokon meg nem is terveztem efféle dolgokon részvenni mert egyszerűen nem érdekel,úgyis az lessz amit a többség akar.De ez már egy másik téma.A lényeg az hogy apó kiakadt és elkezdett velem kint a kolesz előtt ordibálni mindenki előtt hogy én mit képzelek magamról,hogy én milyen magyar vagyok,hogy elkellene venni az útlevelemet,hogy Magyarország fizeti a képzésem és én nem megyek el szavazni ? Mondtam neki hogy a koleszból akiket ismerek azok sem hajlanak a szavazás felé,erre ő : mi a franc,összeültetek és megbeszéltétek,hogy nem mentek el szavazni ? Rá is hagytam a dolgot.Felmentem kipakoltam.Csörög a telóm,a városi rokon az,szól hogy levelem érkezett és hogy menjek el érte.Lementem,beültem apóhoz a kocsiba aki szintén ahhoz a rokonhoz tartott.Útközben még beszólogatott egyéb migráns dolgokról mint pl : nemkellenek ide azok a ............ mert ....... és még ...... Elegem is lett.Csak azért hogy békén hadjon elmentem szavazni.Visszahozott a kollégiumba,kiszállt elköszönni,megölelt,erre azt mondtam neki hogy még egy ilyen hiszti és nemfogok megbocsátani neki.Erre meg ő hogy na de ....,közbeszóltam hogy : nem, apó csunyán viselkedtél ( persze a megfelelő hangsúllyal amit írásban nemlehet közölni),megfordult,habogott még valamit majd a kocsiba szállt.Bár a végén kicsit megtörve éreztem magam,olyat kellett tennem amit nem akartam és mindazért hogy apónak elegettegyek.Most nem a politikán van a hangsúly hanem rajtam mint személyen.Csak egy kis példa: állatvédő létedre elmész egy disznótorra,vagy pandaviadalra.Szerintetek helyesen cselekedtem hogy elegettettem apó elvárásának vagy önmagamat árultam el ?

Válaszokat előre köszönöm ha lesznek.



#cselekedet #tett #önamagam
2016. okt. 2. 23:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Aranyos, hogy apónak hívod az apukádat :)

Egyébként nem szoktam helyesírási hibákat javítgatni, de én örülnék ha valaki kijavítana engem :D

A lessz az igazából 1 sz, tehát lesz. A valyon pedig j-vel van tehát vajon. A többivel minden rendben.

Még egyszer bocsi az offért, de hátha berögzül :)

Egyébként szerinten jól cselekedtél, hogy az apukád miatt elmentél szavazni, helyedben énis elmentem volna. Főleg ha az apámat ilyen érzékenyen érintené ez a téma. A végén szintén jó volt, hogy azért tudattad vele, csak miatta mentél el és csúnyán bánt veled.

Ezzel nem árultad el magadat, csak tettél valamit amitől az apád megnyugodott.

Sok sikert a fősulihoz :)

2016. okt. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Apónak igaza volt!
2016. okt. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

"Szerintetek helyesen cselekedtem hogy elegettettem apó elvárásának vagy önmagamat árultam el ?"


Miért nem szavaztál érvénytelenül?

2016. okt. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Nekem tetszik az egész. Az is, hogy van elképzelésed és az is, hogy konkrét emberi dologért ezt rögtönözve át tudod lépni anélkül, hogy feladnád magad.


Egy keresztény könyvben olvastam a böjtről, hogy azt ajánlotta a szerző, hogy ha vendég jön hozzánk, akkor függesszük fel a böjtöt, mert fontosabb, hogy szépen vendégül lássuk és vele legyünk, vele együnk. Kicsit erre emlékeztet az, ahogy eljártál.

2016. okt. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

Apónak üzenem, hogy akkor engem is kitoloncolhatnának az országból, mert nem mentem savazni. :)

De azt hiszem bölcsen oldottad meg a dolgot.

2016. okt. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt lettél, önálló véleményed van. Majd megszokja a családod. Úgy látszik, nem könnyen. De olyat sose mondj, hogy nem fogod megbocsátani.


Egészen borzasztó, hogy egy tét nélküli szavazás mennyire bele tud nyulni egy család belső életébe.

2016. okt. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az elveid tiltották, hgy szavazz, akkor nem volt helyes csak apó miatt szavaznod. Na de ha érdektelenség miatt nem akartál szavazni, akkor megy jól tetted, hogy mégis elmentél.
2016. okt. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az elsőnek szólok, hogy a békén hadjon, az helyesen hagyjon.
2016. okt. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az apó a nagypapa. :)
2016. okt. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Apó nem cselekedett helyesen. Az, hogy a béke kedvéért elmentél, még belefér szerintem, bár ilyenkor is lehet érvénytelenül szavazni.


Amúgy fene megette ezt a gyetva politikát, hogy családokon belül ez megy miatta :( kösz, Orbán...

2016. okt. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!