Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Üdvözlöm! Van-e jogom látni...

Üdvözlöm! Van-e jogom látni az unokám? Lányom még meg sem született az unokám sms-ben közölte sose fogom látni az unokám! A napokban született. Én viszont szeretném látni, kapcsolatot tartani vele . Üdvözlettel Marika.

Figyelt kérdés
Szeretném megtenni a lépéseket ,de nem tudom ,hol kell elkezdenem
2016. okt. 5. 09:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
Mit mond a lánya miért nem láthatja?
2016. okt. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%
Jó lenne tudni, hogy miért ilyen elutasító a lányod...
2016. okt. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Biztos oka van a lányod döntésének. De ha annyira akarod az unokádat látni akkor beperelheted a saját lányodat. Elmehetsz a bírósághoz, és kérhetsz nagyszülői láthatási jogot. Viszont a bíróságon a lányoddal kell szembesülnöd aki a kérelmedet megtámadhatja, és érdemtelenségre hivatkozva elutasítja a nagyszülői jogaidat. Ott a bíróságon akár el is mondhatja, hogy miért döntött úgy, hogy teljes egészében megszakít minden kapcsolatot az anyjával. Ezek után a bíró dönt, hogy ad esélyt neked mint nagyszülő vagy a lányod kérelmét veszik figyelembe. Ha megadják a nagyszülői láthatási jogaidat, akkor is csak meghatározott időben láthatod az unokát, akár egy gyámügyes jelenlétében. Végig akarod ezt csinálni?
2016. okt. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%
Nagy harag lehet köztetek. Elöször azt kellene elsimitani. Nem lesz sok örömöd az unokádban ha a "jogodat érvényesited".
2016. okt. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%
Valamiért így döntött. Mi volt az oka?
2016. okt. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

Amíg a lányoddal nem békültök ki, addig ezt ne erőltesd. Ahhoz, hogy unokád legyen, kell hogy anya IS legyél.

Amíg ti haragban vagytok, és a lányoddal nincs szülő-gyerek viszony, addig tudomásul kell venned, hogy neked nincs unokád. Csak a lányodnak van egy gyereke.

Nagymamának lenni sem azt jelenti, hogy látod fél órát, ha akarod. Márpedig úgy tűnik, hogy te ezt így képzeled.

2016. okt. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%
Béküljetek ki. Talán legyen ez az első lépés
2016. okt. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
6%
JOGILAG NINCS! Az apának van/ lehet egyedül láthatási joga, ez a nagyszülőkre nem vonatkozik.
2016. okt. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
96%
attól függ... Én is elhatároztam hogy ha lesz gyerekem apám nem jöhet a közelébe,de azért mert ő egy alkoholista, skizofrén,depressziós alak akim ön és közveszélyes is tud lenni. de leginkább azért mert többször szóban és fizikailag is bántott, nálatok miért nincs jó viszony?
2016. okt. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%

Jó lenne azért tudni, hogy mi ennek az oka, mert nyilván van. A mi majdnem 4,5 éves fiunkat sem látták még az apai nagyszülei, de megvan ennek is az oka.

A 3-as egyébként jól leírta, hogy mi az útja a nagyszülői láthatás kiharcolásának, de szerintem ez csak a végső megoldásod legyen.

2016. okt. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!