Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Teljesítsük-e az idős emberek...

Teljesítsük-e az idős emberek akaratát, ha a mi akaratunkkal ellentétes?

Figyelt kérdés

Nagymamám nem sokára 80 éves lesz. Eddig, amikor meglátogattuk a családot a szülőházamban aludtam a mostoha anyukámnál és annak párjánál (apukám halála után ők laktak ott egy pár évig, közben árultam a házat). A házat végül nekik adtam el, de azóta nem voltam még látogatóban. Ők azt mondják, hogy az egyik fő érv a vásárlásuk mellett az az volt, hogy én továbbra is "haza" mehessek hozzájuk (eredetileg úgy volt, hogy egy másik házat vesznek, ha én ezt eladom). Nagymamám viszont azt mondja, hogy ezután már nem illik ott aludnom, egyébként is ők külön család, úgyhogy mostmár mindig nála kell aludnom/lennem. Amikor ezt a többiek megtudták, akkor közölték, hogy az egész az én kedvemért lett így, ahogy van és odavárnak aludni a szülői házba.


Én már ettől az alapszituációtól elég ideges lettem. 1. Nem értem nagymamám álláspontját, hogy miért ne aludhatnék ott olyan embereknél, akikhez nem fűz vérszerinti rokoni szál. 2. Nem értem, hogy a mostoha anyukámék miért hoznak olyan helyzetbe, hogy nekem a nagymamámmal kelljen veszekednem ahhoz, hogy velük ne vesszek össze.


Noha engem senki nem kérdezett, én legszívesebben ugyanott aludnék, ahol eddig. Ott sokkal nagyobb a hely, mint a mamámnál, meg egyszerűen jobban szeretek ott aludni. Ami viszont zavar az egészben, hogy nagymamám akaratos és bármit kér, mindig azt érzem, hogy ha nem teljesítem, akkor lehet, hogy fél év múlva már nem fog élni és nekem lelkiismeret furdalásom lesz. Tehát: hogy ennyit nem tudtam megtenni a kedvéért, hogy aludjak nála 1 éjszakát mindenszentekkor?

Emiatt elég frusztrált vagyok, amikor ehhez hasonló családi konfliktusokat kell megoldani és elég sok időm megy el arra, hogy valami olyat találjak ki, ami mindenkinek jó. Az sem lehet, hogy állandóan csak az ő akaratát érvényesítem és "behódolok".


Ti hogyan kezelitek az ilyen jellegű problémákat?


2016. okt. 27. 07:45
1 2
 11/13 mi a fene ***** válasza:
73%
Ahogy a szived diktálja. elmúltam 60 éves, és csak az bánom hogy egész életemben mindig másnak akartam megfelelni. Szüleimnek, férjemnek, anyósomnak, sőt az ő testvérének is. Mindig dirigáltak. Nem volt végülis rossz sorom, de már mindent másképp csinálnék.
2016. nov. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
56%
Az utolso nagyon jol mondja! Miert csak 57%-ot kapott? Gondolom nem ugy erti, h mindenkit le kell xarni, hanem ugy, hogy elsosorban magadnak felelj meg. A magad eletet eld. Igaza van.
2016. nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 mi a fene ***** válasza:
Köszi, utolsó. Jól esett, hogy megértettél.
2016. nov. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!