Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi történt nagyapámmal? És...

Mi történt nagyapámmal? És mit akar ez a nő?

Figyelt kérdés

Lassan két éve, hogy meghalt nagymamánk, leukémiában. Nagyszüleink 50 évig voltak házasok, imádták egymást, és szinte alig látszott rajtuk az öregedés, pl nagypapám máig napi szinten kajakozik, ha melegebb az idő.

De miután meghalt, egy fél évvel később valami felejtés-terápia nevű cuccon találkozott valami 30as libával, akinek a férje, aki alapból idősebb volt nála, meghalt. Gondolom a két özvegy megtalálta egymást, mert nagyapám is máig szép szál legény maradt, mint mondtam.

Nos ez tök oké, meg minden, legalább nem szenved annyit.

De mostanában egyre több furcsa dolog történik. Tavaly karácsonykor ugyebár hivatalosan is bemutatta ezt az új nőt, mi meg egy eléggé nyitott, beszédes család voltunk, nagyon hamar igyekeztük megismerni, beszélgetni vele. Már majdnem 1 éve, s kb havonta egyszer-létszer látjuk, de meg sem próbál szociálisabb lenni, mindig valami sablonos témáról beszél, pl nővéremmel is csak arrl tudott beszélni, hogy mindkettejüknek volt már veseköve, és ennyi. Szóval nem értem, ha szereti nagyapámat, miért nem próbál a családba is beépülni :/

Meg folyton lóg a nagyapámon, most "fizettette ki" vele a jogsiát, amit eddig nem tett le, mert az előző férje mindenhova hurcolta. Akkor erre még kisegítette angol tanfolyammal, meg kisebb szakmai továbbképzéssel.

Pár hete ünnepeltük öcsém születésnapját, étteremben voltunk, és ez a csaj mondta papámnak, hogy mutassanak meg valami vicceset, erre a telefonján megmutattak egy képet egy pénisz-alakú burgonyáról. Egész család nézett, hogy mi a fene, a mindig is komoly és felnőttes nagypapival mi lett?

Aztán a mostani fáj a legjobban, ugyebár mi hárman vagyunk testvérek, nővérem most 26 éves, de már ő is rengeteget játszott nagyszüleinknél játékokkal, utána pedig én is és öcsénk is. Szóval nem kevés emlék fűződik azokhoz a kacatokhoz, amik máig megvannak. Vagyis csak lennének, mert ma kiderült, hogy egy ősrégi babaházat, ami még apám rakott össze, odaadta annak a nőnek valami rokonának, mondván nem játszunk már vele. Persze nem nagyapánktól jött ez, hanem a némbertől.

De miért? 1) régi, jó játék, remek állapotban, nővérem vagy én gyerekeim is élvezhetnék, ha majd lesznek.

2) emlék nagymamánkról

És ez még nem is olyan gáz, csak egy kis játék, de mi van, ha legközelebb a nagyapám valami nagyobb ingóságáról gondol egyet, és "elkéri".

Nem tudom, hogy mit érez nagypapánk iránt, egy kicsit biztos szereti, de nagyapánk teljesen bele van bolondulva, és nem tudjuk mi lesz így?

Legrosszabb esetben, bár ez tényleg a legkevésbé fontosabb, mi lesz, ha kiforgat az örökségünkből?

ha eddig elolvastad, erre a kérdésre is tudnál válaszolni? Mit tudunk a nővel szemben csinálni, és mit tud csinálni nagyapánk vagyonával????

17 éves fiú

Ha valamit rosszul fogalmaztam, írd le, kijavítom



2016. nov. 23. 20:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
10-es, ezzel megsértenéd a nagymamád emlékét
2016. nov. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem!!!

De a nagyapó már bőven...

Persze, hogy milyen emlékei vannak a nagyanyáról, arról csak ő tudna mesélni.

2016. nov. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
57%
A nagyapád kifogott egy 30 éves kvát, aki játssza a fekete özvegyet és kiforgatja nagyapádat a pénzéből. Jogilag nem szólhatsz bele, mivel nem vagy nagykorú és a nagyapád élete, az ő döntése. Ha ő a k*vájára akarja költeni a pénzét, költheti, de te nem tudsz ellene semmit sem tenni. Azt ne engedjétek, hogy feleségül vegye, mert hirtelen megint özvegy lesz... és akkor nincs örökség!
2016. nov. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!