Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, hogy kitörjek...

Mit tegyek, hogy kitörjek abból a "kalitkából", amit a nagyszüleim alkottak?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy szeretem a nagyszüleimet.

Gimis vagyok és van egy problémám (nagy problémám). Nagyszüleim, pontosabban Nagymamám nagyon nagyon rajong értem. Ezzel semmi bajom nincs, de a rajongásából kifolyólag annyira félt és aggódik miattam, hogy nem enged mozgásteret nekem. Ez alatt azt értem, hogy nem engedi a buszozást és így arról is lemondhatok, hogy kicsit csavarogjak a belvárosban barátokkal vagy egyedül (rengeteg hely van amit meg szeretnék nézni) és (itt ok amiért ide írtam) már színházba sem engednek és nem először! Múlt évben kihagytam mind a négy előadást és ebben az évben sem színházban nem voltam (este 7től kezdődne) és az operába sem engedtek (egy egész nap!) és Anya is egyetért vele >< Mondván lefogok betegedni, de ennek csak azaz eredménye, hogy belesüllyedek a saját melankólia mocsaramba és elég nehezen kászálódok ki onnan, pedig én egy vigyorgós, életvidám diák vagyok. Ráadásul most lendültem bele a kamaszkori makacsságomba és ez NAGY ellen téteket képes szülni.

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2016. nov. 30. 01:13
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Lassan fiatal felnőtt leszel (bár kort nem írtál), ideje kiállni magadért. Konfliktus és veszekedés nélkül nem fog menni, erre készülj fel! De most kell kivívnod a tiszteletet, és a mozgásteret, különben később sokkal rosszabb lesz.
2016. nov. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Jézusom. Ne haragudj, de a nagymamád és az anyukád nem normálisak. Ha már nincs, kénytelen leszel drasztikusan leállítani őket. Megmondod, hogy lassan felnőtt vagy, és nem engedik, hogy élj, és ezt kikéred magadnak.

Lehet, hogy lesz veszekedés, sértődés, de a saját érdekedben meg kell tenned. Aztán majd megbékélnek.

2016. nov. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 acelsziv ***** válasza:
100%
Mi az, hogy le fogsz betegedni? Miféle elmebeteg marhaság ez?
2016. nov. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Korod?
2016. nov. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi van? Nem sétálhatsz és buszozhatsz???? De miért?

El sem tudom képzelni, én mindig mászkálós voltam s alap volt, hogy ha érdekel egy matek szakkör a szomszéd városban 13 évesen, akkor bemegyek... Mi a veszélyes a buszban? Rokonokkal sem szállhatsz járműre?

Milyen bajod lenne vagy van?


A makacsságot nem látom benned, de ki kéne állnod a jogos érdekeidért. Komolyan egy kis üvegbúra alatt tartott virágszál vagy? Hogy fogsz így élni?

2016. nov. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyából azokat a válaszokat kaptam, amiket a barátaim mondanak. De mégis jó hogy ennyien válaszoltak. :) Köszönöm! Hosszú és rögös út áll előttem, de majd csak megoldom. :D
2016. nov. 30. 21:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon nem tetszik, hogy mások egyből veszekedést, ,,jogokért kiállást", ilyesmit javasolnak. Ne hagyd magad bujtogatni. Senki nem fogja majd a konfliktusokért a felelősséget vállalni, te viszed majd el a bulit, ha végül ,,nyersz" is.


Én békésen értem el mindent, még ha biztos sokkal több időbe, energiába is került. Megismertettem az ismerősöket, osztálytársakat a családdal, hogy lássák, kikkel megyek valahova. Mondjuk, az szerencse volt, hogy néhánynak a szüleit is ismerték látásból. Hogy nem olyan szülők, akiktől a gyerekeik rosszat tanulnának.

Az apukám elém jött, ha túl későn ért véget valami, és látta, hogy sokan vagyunk, nem egyedül mennék hazafelé. Aztán már volt(ak) fiúk is, akik hazakísértek.

Az operába biztos tanár is menne veletek, ha ismerik a tanárt, tudják milyen ember, az is segít. Bár, ahogy látom a mai tanárokat, lehet, hogy még árthatna is, ha olyan a tanár.


Pedig én még akkor voltam fiatal, amikor nem voltak az italokba bele csúsztatható szerek, stb.

2016. dec. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!