Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Terhesség eltitkolása? Hogyan?

Terhesség eltitkolása? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves vagyok és 12 hetes terhes.

A párommal nem terveztük a babát,de nem volt kérdés,hogy megtartjuk-e és nagyon várjuk már.

Mindketten dolgozunk,együtt élünk.

Minden ismerős/rokon jól fogadta a hírt,viszont a nagypapámnak nem merem/merjük elmondani.

Ő sajnos nem értené meg,nem tudná elfogadni,hogy ilyen fiatalon kisbabám lesz és nagyon félek,hogy mi lesz most.

Egy külső városrészben élnek a mamával,ami kocsival 15 perc tőlünk,így viszonylag gyakran találkozunk.

Ha megtudná biztos teljesen kifordulna magából.

Nem is magamat féltem igazából,mert én kapnék egy pofont meg pár óra kiabálást,de a mamát tönkretenné,talán még bántaná is és sajnos nincs olyan jó egészségügyi állapotban sem:(.

Régebben is,ha csak valami rossz jegyet kaptam,egy hétig kiabált a mamával,hogy hogy nevelhetett ilyenné engem,a mostani párom volt az első akit be mertem mutatni neki,pedig előtte volt kettő is,mert ehhez is fiatalnak gondolt.

Nagyon féltem a mamát.

Ezért nem is szeretném elmondani a papának ezt,viszont elképzelésem sincs,hogy hogy tudnám ezt megvalósítani.:(

Hiszen akkor legalább 4-5 hónapig nem mehetnék ki hozzájuk,ha már látszódna a hasam és a baba születése után is max egy órára,aztán rohannék haza a picihez.

Tényleg nem tudom mi lenne a jó megoldás,nagyon el vagyok keseredve.:(



2017. márc. 14. 16:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy jó érzésű ember nem fog megpofozni egy kismamát.

Ha jól vettem ki az írásodból, ők neveltek fel téged. Szerintem lehet, hogy kobban fájna nekik, ha utólag derülne ki, vagy mástól tudják meg, hogy terhes vagy, mintha elmondtad volna nekik. Ugye azt nem gondoltad komolyan, hogy még a gyerek születése után is letagadnád a gyereked,és nekik sem mondanád el, hogy van egy dédunokájuk?

19 éves felnőtt, dolgozó, külön élő nő vagy, s nemsokára anya is.

A pároddal menjetek el hozzájuk, és valamilyen módon jelentsétek be, hogy nemsokára dédunokájuk születik(kiscipő, ultrahang kèp stb). Fontos, hogy teljesen természetes módon tegyétek ezt, ugyanolyan örömmel, kint ahogyan várjátok a babát is, mert ebböl egyértelmű lesz számukra is, hogy nekik ebbe nincs beleszólásuk, és teljeseb más hatást is kelt az emberben, mintha egy remegô térdű épphogy felnőtt kisunokát látnak csak benned. Kitartás, és hidd el, lehet, hogy jobban fognak örülni, mint ahogy most elképzeled!:)

2017. márc. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha a mamának el lehet mondani, akkor vele kellene megbeszélni, ő valószínűleg tud segíteni, hogy hogyan tudassátok az öreggel. Még mindig jobb lenne így, minthogy más ismerőstől hallja először.
2017. márc. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%

ilyen emberrel nem tudom minek találkozni...

nem oldható meg mindenféle ostoba kifogással h ne kerüljön rá sor?

2017. márc. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Örüljön inkább hogy lesz egy dédunokája.
2017. márc. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféleképpen a párod legyen jelen és talán õ szót tud érteni a nagypapával.Ha látja,hogy a párod is akarja a babát, talán lenyugszik.
2017. márc. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rosszabb, ha eltitkolod, úgyis ki fog derülni, és az sokkal sértőbb, kellemetlenebb és kiakasztóbb, ha ő jön rá csak úgy véletlenül magától. Tegyük fel, ha a terhességet még el is titkolod, mondjuk elutazol valahová és nem látjátok egymást az idő alatt, akkor utána lesz egy kisbaba a családban, mit mondtok, ki az? És egyébként is, visszás dolognak a nagyszülők elől eltitkolni, ha jó kapcsolatban vagyok főleg. Ha ilyen természetű a nagypapa, azt javaslom, ne hirtelen zúdítsd rá ezt az információt, hogy "nagypapa, terhes vagyok", hanem kezdj el beszélni nagyszüleiddel a családról, gyermekvállalásról, a párod jó hozzáállásáról, hogy mennyire rendes stb. és ha már, "megpuhítottad" őket, utána egy alkalmas, nyugodtabb pillanatukban valld be.
2017. márc. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is a 2-es válaszolóval értek egyet.

Adagolja be neki a mama.

Szerintem elsősorban az lenne a papa baja - mint mindenkinek az ő korosztályában - hogy előbb van a gyerek, mint a házasság.

Bár gondolom már akkor előre számolt a lehetséges következményekkel, amikor összeköltöztél a pároddal és nem hiszi azt nagy naivan, hogy még szűz vagy.

Ha akkor nem vágott pofon, akkor most sem fog, nőt, sőt várandós nőt, csak elmebeteg üt meg.

A babát amikor megszületik biztosan imádni fogja, de azt nehezen fogja megemészteni, hogy "megesett lány" lettél.

Essetek túl ezen a vallomáson így vagy úgy minél hamarabb, mert a babádnak nem tesz jót, ha stresszeled magad.

2017. márc. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

És meddig akarod eltitkolni? 10-12 éves korában bemutatnád neki a gyereket, és azt hazudnád, hogy csak 5 éves, csak túlfejlett?

Legyen már eszed. Ha elég felnőttnek érzed magad a gyerekvállaláshoz, akkor ahhoz is legyél felnőtt, hogy elmondd a nagyszüleidnek, vállald a döntésed és kiállj magatokért. Az őszinteség nagy erény, ne játszd el...

2017. márc. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

Csak az a megoldás, hogy túlesel a beszélgetésen.

Azt mégsem teheted, hogy ezentúl fűzőben látogatod a nagyszüleidet, majd a gyerekről közlöd, hogy a templomlépcsőn találtad.

A mamát nem kell féltened, miért bántaná őt?

Egy kis kiabálás biztos, hogy lepereg róla, mert egész életében hozzászokhatott, hogy az öreg így vezeti le a feszültséget.

2017. márc. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%
Ne haragudj, hogy ezt írom, de a mamád dolga, hogy elvisel egy ilyen erőszakos, eszement embert, mint amilyen a papád. Ha olyannyira képes lenne bántani a mamádat, hogy az veszélyezteti az egészségét, akkor mama sem normális, de ő választotta ezt az életet.
2017. márc. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!