Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Most komolyan, nem ő a világ...

Most komolyan, nem ő a világ legjobbfej nagymamája? Miért nem tudja minden idős így kezelni a generációs különbségeket?

Figyelt kérdés

A nővérem a vasárnapi ebédnél sírva kifakadt, hogy a barátja hátráltatja őt a PhD-jában, leépíti az önbizalmát, és folyton felhozza a házasságot és a családot, mondván az ő anyja már 25 évesen anya volt.

A nagymamám meg erre ilyesmit mondott:


"Te most azért panaszkodsz, mert a hapsid, aki dolgozik és nem keres rosszul feleségül akar venni és gyerekeket akar, te pedig karriert akarsz. Az én időmben a lányok ennyi idősen már férjnél voltak, otthon voltak, és gyerekeket neveltek. Nálunk is a papátok volt a ház ura. Nem én vagyok a legjobb személy arra, hogy ezért siránkozz."


2017. máj. 18. 18:32
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
59%
Aha. Nem.
2017. máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
79%
Nem, a mamád nem jó fej és nem is tudja a generáció különbségeket kezelni, hanem begyepesedeett öregasszony, aki visszamaradt a középkorban.
2017. máj. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Miért lenne begyepesedett? Nem azt mondta, hogy milyen hálátlan a nővérem, hogy talált egy férfit aki eltartaná ő meg önző módon a karrierjére gondol. Elismerte, hogy ő most nem tud ítélkezni, mert olyan férfi miatt panaszkodik aki ellen neki nem lenne kifogása.
2017. máj. 18. 18:44
 4/38 anonim ***** válasza:
69%
Inkább kellemetlen mint jófej.
2017. máj. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nagyanyád tökéletesen átlátta a szitut, csak a mostani csajoknak fáj az önérzetük ettől az egész kijelentéstől, pedig nem mondta nagyanyád, hogy a testvérednek is ezt kéne tennie. :D
2017. máj. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem meg teljesen normális volt. Világosan elmondta, hogy nem ő az, akinek érdemes panaszkodni erről, mert más szellemben nőtt fel, DE nem kezdte el rábeszélni a lányt, hogy márpedig tessék azonnal teherbeesni. Tényleg ennyire nehéz egy egyszerű szöveget értelmezni?:D
2017. máj. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Egy felnőtt, értelmiségi nő hogy várhatná el a 77 éves, nyolc osztályt végzett nagymamájától, hogy igazat adjon neki egy ilyen kérdésben?
2017. máj. 18. 18:48
 8/38 anonim ***** válasza:
26%
Ha a nagyi természetes eszét örökölte, meglehetne a PhD-ja férjezetten is.
2017. máj. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
27%
Ha elég intelligens és átlátja a világ dolgait, a tanulás előnyeit, a tudományos fokozatok jelentőségét, akkor elvárható tőle. Ha annyit sem tud átlátni, akkor nem.
2017. máj. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Lehet szó itt a nők karrierépítésről, vagy az egyenrangúságról... tök mindegy. A lényeg az, hogy amikor mi leszünk öregek, nálunk is lesznek generációs különbségek, amiket én is így akarok lereagálni. Pl:


Lesz egy unokám (vagy lányom), aki azért sír, mert túl sovány és lapos, és képtelen hízni. Én is úgy akarom intézni, hogy figyelj, az én fiatalkoromban a sovány nő volt a trendi és a molett nőt fogyókúráztak állandóan, azok a nők, akikre te akarsz hasonlítani. Nem nekem kéne erről panaszkodni.


Vagy akár vallási kérdés:


Másik nagyapámat szigorú vallásosan, bigottan nevelték, így egy marxista ateista lett belőle. Amikor én (önszántamból) megkeresztelkedtem és templomjáró lettem, nem úgy reagált, hogy "én fiatalkoromban mindent megadtam volna azért, hogy megússzam a vasárnapi miséket, te pedig betegség miatt nem tudsz templomba neki, ne nekem panaszkodj" hanem "micsoda hülye vagy te, hogy ebbe a vallási hülyeségbe önként beléptél, amikor Isten nem is létezik"

2017. máj. 18. 18:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!