Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Most komolyan, nem ő a világ...

Most komolyan, nem ő a világ legjobbfej nagymamája? Miért nem tudja minden idős így kezelni a generációs különbségeket?

Figyelt kérdés

A nővérem a vasárnapi ebédnél sírva kifakadt, hogy a barátja hátráltatja őt a PhD-jában, leépíti az önbizalmát, és folyton felhozza a házasságot és a családot, mondván az ő anyja már 25 évesen anya volt.

A nagymamám meg erre ilyesmit mondott:


"Te most azért panaszkodsz, mert a hapsid, aki dolgozik és nem keres rosszul feleségül akar venni és gyerekeket akar, te pedig karriert akarsz. Az én időmben a lányok ennyi idősen már férjnél voltak, otthon voltak, és gyerekeket neveltek. Nálunk is a papátok volt a ház ura. Nem én vagyok a legjobb személy arra, hogy ezért siránkozz."


2017. máj. 18. 18:32
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon értelmes nagyanyád van! Ha a növéred ugy érzi, hogy a mostani barátja megfelelö férje lenne, a gyerek(ei)nek meg jo apja akkor sokkal jobban járna ha megforditaná a sorrendet. Elöbb család, gyerek(ek) közben azért a PhD- le tudná tenni. (Föleg ha a nagyszülök be tudnak és akarnak segiteni.) Majd utána a karrier. (Ismerek olyanokat akik igy tettek és nyertek!)
2017. máj. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

A másik része az, hogy én nem kedvelem a nővérem párját, mert szegénykém elég csúnya, míg a nővérem, ha nem is nyerne szépségversenyt, de elég csinos, és a fiú úgy gondolkodik hogy "apa okos, anya szép". Nála fontos, hogy ő legyen az okosabb, a családfenntartó, a kenyérkereső, aki a - amúgy nem rossz - fizetéséből a tenyerén hordozza a nőt, és a nővérem annyira szerelmes volt, hogy ezt nem látta, egészen mostanáig.


Most ezt a fajta fiút kisebbségi komplexusos hülyének mondanánk, régen ez volt a férjanyag. Jól keres, jó férj, jó apa, csak állandóan legyezgetni kell a hiúságát, és elhitetni, hogy ő a ház ura, akkor a tenyeredből eszik. Ez háztartásbeliként vagy részmunkaidős feleségként még működhet is, de egy olyan nővel már, akinek a neve előtt ott van a Dr, aligha.


Én pontosan értem, hogy miért nem jön be a nővéremnek ez a felállás, és azt is, hogy a mamámnak miért igen.

2017. máj. 18. 19:11
 13/38 anonim ***** válasza:
90%
Nem, az intelligens ember képes a saját helyzetén kívüli dolgokat is látni, átlátni, értelmezni, kezelni, érvelni mellette vagy ellene stb.
2017. máj. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Igen, és a mamám érvelt is - ő ebből kimarad, mert a neveltetéséből adódóan neki megfelelne ez a felállás, de megérti, hogy a nővéremnek meg nem tetszik.
2017. máj. 18. 19:23
 15/38 anonim ***** válasza:
33%

"egy olyan nővel már, akinek a neve előtt ott van a Dr, aligha. "


A gázszerelő magyarázta a múltkor, hogy nagyon szereti, ha ki van írva a megrendelő neve elé a dr.

Rögtön dupla munkadíjat számol...

2017. máj. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

Szóval, én a tesómnak adok igazat, mert nem fair, amit a barátja vár el tőle (adja fel a karrierjét és a terveit az Ő önérzete miatt), viszont ne a maholnap 80 éves öreganyjának panaszkodjon emiatt, aki egy más korban nőtt fel.


Erről az a kép jut eszembe, amikor egy síró kisgyereket mutattak, mert fekete iPhonet kapott, fehér helyett. Szerencsétlent kinevették, "szegény gyerek", "elkényesztetett fiatalság", holott nekem is rosszul esne, ha világosan megmondanám, hogy mit akarok és hogyan akarom, de nem úgy kapom meg. Ez nekem úgy jön le, hogy nem figyeltek rám.

2017. máj. 18. 19:32
 17/38 A kérdező kommentje:

Vagy jobb példa, hogy a gyerek külföldön akar továbbtanulni, ami valahogyan nem jön össze neki. Egyrészt sajnálom őt, mert rossz dolog, és nekem is titkos szívem vágya egy külföldi egyetem, másrészt ne annak panaszkodjon, aki úgy nőtt fel, hogy csak négyévente lehetett nyugatra menni, nemhogy kint letelepedni vagy tanulni.


Vagy (elnézést a talán sértő pédáért) azzal jönnek Magyarországon, hogy miért nincs melegházasság, ami rendben is van, és támogatom, hiszen halad a világ, de ne ott keressünk megértő füleket, ahol természetes volt megverni és kiközösíteni őket.


Ahogyan nem ott panaszkodunk a repülőjegyek és a külföldi éttermek áráról, ahol kicentizik a bevételeket és a kiadásokat. Viszont nincs bajom a gazdagokkal, tisztelem a becsületes self-made embereket és nem sajnálom azoktól sem a pénzt, akik beleszületettek a jóba.

2017. máj. 18. 19:45
 18/38 anonim ***** válasza:
96%

Az én nagymamám nem így gondolkozik és haladt a világgal együtt. A kérdésben szereplő nem.

A novered állítsa le a pasijat, mert a jövőjét teszi tönkre. Szimplán féltékeny.

2017. máj. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem csak egy rossz troll vagy, de megpróbálok a kérdésre válaszolni. :)


Miért ne panaszkodhatna neki? Egy család vagytok, nem? Szerinted két ember csak akkor beszélgethet egymással, ha mindenben teljesen egyetértenek?

Egyáltalán nem tudom megérteni sem a te, sem a mamád gondolkodásmódját. Szóval tartsuk inkább magunkban a gondolatainkat, legyünk frusztráltak, még véletlenül se hallgassuk meg a másik véleményét, ha az a sajátunktól eltérő lehet. Oké.

2017. máj. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
98%

Empátiáról nem tetszett még hallani?

Például én sem tudok azonosulni az egyik legjobb barátnőm "se veled-se nélküled" párkapcsolati drámáival, nem tudnék úgy élni ahogy ők. Mégsem küldöm el a halál f_szára mikor hozzám jön támaszért meg pár kedves szóért, csak mert nem értem az ő életszemléletét. Erre valók a barátok, a családról nem is beszélve, hogy támogassák egymást, nem hogy még egyet belerúgjanak.

Ha a nagymamád "jó fej" lenne, akkor azt mondta volna, "ne aggódj szívem, okos lány vagy, biztosan megoldod majd". Ezzel egyet sem értett volna vele és ellent sem mondott volna, de a nővérednek jól esett volna és erőt meríthetett volna belőle.

2017. máj. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!