Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan kezeljek egy elviselhet...

Voyager24 kérdése:

Hogyan kezeljek egy elviselhetetlen közép súlyos demens-t ha együtt élek vele?

Figyelt kérdés
Albérletbe lakom egy ismerősömnél, az idős (80-éves) nagymamája közép súlyos demens, ami nem lenne önmagában véve baj, de állandó tévképzetei vannak mi szerint szándékosan tesszük tönkre az életét, el lopjuk a dolgait stb... Minden napos a veszekedés, logikus észérvekre nem hallgat, üldözési mániája van.

2017. jún. 7. 22:19
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
63%

Elhiszem, hogy idegesítő, de nem tehet róla, beteg.

Ha nem tudod elviselni, akkor nem kell elviselned, keress másik albérletet.

2017. jún. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező.


Ismered a kérdést, ismered a választ.

(úgy tűnik)


A kérdésednek annyi haszna van (nem alábecsülendő), hogy aki ezt az állapotot nem ismeri, tanulhat belőle.


Az egzisztenciális, pszichológiai, családod, pillanatnyi helyzetedre felelőtlenség (részemről), tanácsot adni.

Mert azt Te ismered.


A demencia, vagy az alzheimer-kór nagyon megterhelő a közvetlen éritetteknek.

Sajnos ezt az illetékes hatóság még félválról konstatálja a 21.sz.-ban.

2017. jún. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
77%
Én ebben az esetben, hogy nem a tied az ingatlan és nem a te rokonod, inkább költöznék el villámgyorsan. Lehet, vmivel többet kell a másik albérletért fizetned, de biztos, hogy felszabadultabb lennél lelkileg. Nekem volt hasonlóan viselkedő rokonom, cska neki stroke-ja volt és súlyosabb... ameddig tudtuk, mi ápoltuk, de egy idő után már be kellett adni otthonba, annyira ön-és közveszélyes volt... nekünk meg addig ráment majdnem a családunk és a lelki egészségünk, hogy folyton utána kellett kajtatni, hogy elment otthonról, de nem talált haza meg műanyagot tett a tűzhelyre főzni, meg megvádolt mindenkit, hogy elloptuk a használt zsepijét...
2017. jún. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
78%
Költözz el. Ápoltam alzheimerest, hozzátartozómat. Nincs az a pénz a világon, amiért hajlandó lennék olyan albérletben élni, ahol egy demens is lakik a lakásban.
2017. jún. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
41%

Le lehet pontozni, de akkor is van gyogyszeres megoldas: nem gyogyitja meg a beteget, de abbamarad a gyanusitgatas, a tevhitek az ellopott cuccairol. Tobb fele is van, egy orvos dontheti el, hogy melyik a legmegfelelobb az adott szemelynek (nagyon nagymertekben fugg a tobbi gyogyszeretol).

Csak nehany pelda, Seroquel, Risperdal, Zyprexa - es van meg tobb lehetoseg. Segiteni kene a szegeny paranoiasoknak es Alzheimer'seknek, nem pedig martirkodni, hogy jajdenehezveluk. A megfelelo gyogyszerezes nem csak a beteg eletet teszi konnyebbe, hanem a vele egyuttlakoket is.

2017. jún. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
84%

#15: Az általad leírtak közül a zyprexára rákerestem (kíváncsi voltam, mivel nekünk a pszichiáter mondta, hogy csak lassítani lehet a romlást).

Túl azon, hogy 28 szem 40 ezer ft, elolvasva: Ez skizofrénia gyógyszer! Benne van a betegtájékoztatóban, hogy demenciában szenvedő időseknek tilos adni!

2017. jún. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
84%
Utána olvastam a másik kettőnek is. Mindegyik skizofrén gyógyszer, és mindegyiknek benne van a tájékoztatójában, hogy demenseknek veszélyes, és nem ajánlott!
2017. jún. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki értelmes válaszát ! Látom hogy sokan vagyunk ugyan abban a cipőben. Frontint kap de már az sem használ...hamarosan megy dokihoz, talán majd állítanak valamit a gyógyszerén. Próbálok a lehető legkevesebbet konfrontálódni vele de nem egyszerű mert szerintem élvezi és keresi hogy mibe köthet bele. Most a 10 éve eltűnt kulcsot keresi rajtam meg a babáját és nem tudom neki meg magyarázni hogy minek kéne nekem a babája, felnőtt férfi vagyok de hát szerinte a bugyiját is én hordom stb...ráadásul szerinte ingyen élő élősködő vagyok mivel a hozzá tartózójának fizetek nem neki, nincs tisztában a pénz értékével sem. Időben és térben teljesen dezoirentált, mindenkit kicsinál akivel együtt él. Ha nem húzom sokáig cérnával akkor váltanom kell. Abban bízok hogy fog kapni valami jó kis kedély javítót, de az se jó ha teljesen le van szedálva, így is vizelet inkontines főleg éjjel. A pelenkát elutasítja. Igazából senki nem tud tenni semmit és ez csak rosszabb lesz...
2017. jún. 9. 17:29
 19/26 anonim ***** válasza:
57%
Hát kezelni nem nagyon tudod. Reménykedj hogy hamarosan feldobja a pacskert.
2017. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
76%

Az illetékes kormány vállalhatná az ilyen családok terhének könnyítését.

Mert 1 súlyos beteg miatt akár 2-4 család-személy kiesik a társadalom vérkeringéséből. Szociológiailag is.

Mindenkinek megterhelő.

Már csak azért is, mert egy teljes család is kikészül egy beteg, demenciás családtag végett.

2017. jún. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!