Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan kezeljek egy elviselhet...

Voyager24 kérdése:

Hogyan kezeljek egy elviselhetetlen közép súlyos demens-t ha együtt élek vele?

Figyelt kérdés
Albérletbe lakom egy ismerősömnél, az idős (80-éves) nagymamája közép súlyos demens, ami nem lenne önmagában véve baj, de állandó tévképzetei vannak mi szerint szándékosan tesszük tönkre az életét, el lopjuk a dolgait stb... Minden napos a veszekedés, logikus észérvekre nem hallgat, üldözési mániája van.

2017. jún. 7. 22:19
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
82%
20-asnak: a szociális rendszer és az egészségügy jelenleg magasról tojik a demensekre és azok családtagjaira, nincsenek segitő szolgáltatások még pénzért sem...
2017. jún. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
62%
15-ösnek: annak alapján amit a kérdező leirt, nincs érdemi gyógyszer, nem gyógyitható. a piruláktól zombi lesz és pelenkázni kell. az állapot több évig eltarthat, mire meghal.
2017. jún. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
35%

15-os vagyok.

Jelenleg negy paranoiaval diagnosztizalt kliensem van, es ketto diagnosztizalt Alzheimer's. Egyik Alzheimer's Namenda-t kap, az osszes tobbi a harom leirt gyogyszert, mindegyik csak az egyiket, ertelemszeruen. Nem zombik, az egyik paranoid beteg kivetelevel - aki meg Parkinsonos is - naponta ketszer "edzes" van, reggel 30 perc seta a szabadban, delutan fizioterapia, 45 perc, gepekkel, sulyokkal (kb 0,5 - 1 kg sulyokkal). Az egyik, egy pasi, a paranoias 92 evevel szombatonkent uszni jar a fiaval. Hat ennyire zombik.

Egyik sem skizo, es mindegyik legalabb 3-4 eve szedi a bogyoit, a Parkinsonos mar 12 eve a csalad szerint.

Hja, hogy ez nem a magyar egeszsegugy... Bocsanat, hogy elnek a betegeim, mi itt nem szoktuk leszedalni (zombisitani) vagy megolni a betegeinket, es az orvosaink nem a magyar internetes weboldalakon (felre)tajekozodnak a gyogyszerekrol es azok adagolasarol.

2017. jún. 10. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
83%
23-asnak: Kedves külföldön praktizáló Doktor Úr! Arra is van tanácsa, hogyan állítsák be Magyarországon a megfelelő gyógyszerezést, amikor havonta egyszer 4 perc jut a szakrendelésen egy betegre? Édesapámat a memantine hazavágta például két nap alatt, és igenis zombi lett tőle, nem emlitették meg nekem előtte a mellékhatásokat. Mikor abbahagytam az adását, nehezen, de visszaállt járóképessé, evőképessé. Arra is van tanácsa, hogy miből fizesse ki a 80 éves demens mama családja azt a 40 ezret, amibe az Ön által emlitett egyik gyógyszer havi adagja kerül? Tb-támogatás nem adható rá. Olyan családról van szó, amelyik albérletbe kényszerül adni a lakás egyik szobáját. Én is hallottam, hogy Hollandiában külön falukat építettek Alzheimeres betegek kezelésére. Magyarországon ezeket a betegeket azonnal kiírják a társadalomból és a hozzátartozókra bízzák a sorsukat. Nyilván másként áll a kérdéshez, akinek számolatlanul van pénze magánpszichiáterre (20 ezer a minimum egy vizsgálatra) és külföldi gyógyszerekre (havi 100 ezer is lehet simán).
2017. jún. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
21%

Valószínűleg én vagyok a legnaivabb ember a világon, de én jól elvagyok velük.

8 hónapig dolgoztam egy demens osztályon, 63 beteggel, egyedüli éjszakásként (36 fekvős, 7-8 csavargó, a többi önellátó). Persze megvoltak a nehézségei, de nyilván nagyon szerethetők.


Egyébként Neuleptikat (Risperidon, Quetiapin vagy Olanzapint) nem Alzheimerre kapják az ismerőseid. Még akkor is, ha atípusosak, okozhatnak Parkinsonhoz hasonló tüneteket (tipegés, remegés, mozdulatlanság, merevség)., azáltal, hogy blokkolják a Dopamin-receptorokat. Általában a skizofrénia akut fázisában, illetve bipoláris zavar mániás szakaszában használhatók, maximum két hétig, persze visszaesőknél lehet tartósan.

Demenseknél fellépő hallucináció esetében delíriumot, illetve gyógyszer mellékhatását ki zárni. Utóbbit okozhat Nootropika, amit viszont valóban a demencia „kordában tartására” szolgál. ( Reinyl, Exelon, Reminyl, Ginko). Tágítják az ereket, hígítják a vért és javítják a szövetek ellátását. Külföldön dolgozom, idősek otthonában, ápolóként.

2017. júl. 17. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
50%

Előző vagyok, még 2 dolgot hozzáfűznék:


#23-asnak: nem is csoda, hogy „Parkinsonos” -> „Egyik sem skizo, es mindegyik legalabb 3-4 eve szedi a bogyoit, a Parkinsonos mar 12 eve a csalad szerint”


#24-esnek: a # 15/23 nem is orvos,és nem is férfi

2017. júl. 17. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!