Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Túlreagálom vagy komoly bajok...

Túlreagálom vagy komoly bajok vannak a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés
Azzal kezdeném,hogy a férjem szüleitől mindössze 400'méterre lakunk,hetente egyszer biztos átmegyünk és többször beugrunk hozzájuk, de számomra elviselhetetlenek lettek...anyósom depressziós, mert állandóan csak panaszkodik, mindig azzal van elfoglalva hogy fáj a lába,semmi másról nem beszél, ez 2 éve tart, apósom leépülése folyamatos amit senki nem akar észrevenni...cipőjét a hűtőbe rakja, amikor elindul otthonról órákig a dolgait pakolgatja amit persze otthon hagy, ezt még lenyelném, de az utóbbi hetekben már sztorikat gyárt, a férjemnek olyanokat talál ki,hogy én csavargok napközben, persze ez nem igaz, kismama vagyok éppen...maximum a játszótérre viszem ki a gyereket...a férjemet minden ok nélkül elócsárolják másnak, pedig ő az egyetlen aki anyagilag is segít nekik...amikor ezzel szembesítve vannak letagadják...ha két napig nem hallanak felőlünk akkor hisztériás rohamot kapnak. Minden létező rokont utálnak, és egész életükben negatív emberek voltak...nem szívesen megyek hozzájuk a pchihés zavaraik miatt, de a férjem nem akarja belátni,hogy az apjának időskori demenciája van, a mellette lévő 3'másik betegsége mellett, az anyja meg depressziós gyógyszer függő, számoltam mennyi fájdalomcsillapítót vált ki és mennyi marad, hát mondhatom marék számra szedi, amikor ezt is felhoztuk letagadták..már nem tudom mit tegyek, nagyon lehangoló emberek...Ti mit csinálnátok a helyemben?
2017. jún. 8. 13:58
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem félek tőlük, eddig a páromat néztem, a jó kapcsolatunkat semmiképp nem akartam próbára tenni, már folyamatosan húzon halasztom a találkozókat, már a postás is megkérdezte diszkréten, hogy mennyit járunk a mamához, persze gondolom azért mert neki is panaszkodott... már heti egyre sikerükt le faragni, de már nekem ez is sok... sírnak a telefonba, de amikor meg ott vagyunk, semmi értelme nincs,a nyomorúságot hallgatom.... elköltözni nem tudunk, most költöztünk ide..ezt úgy higgyétek el, hogy életük nagy részét unalomban töltik..fiatal koruk óta nem dolgoznak, újságot csak a boltba láttak eddig...semmilyen közzöségbe nem járnak, nincs semmilyen hobbijuk a rossz indulaton kívül...a házi orvost én is fontolgatom hogy szólok neki, de tudnia kéne, hiszen ő írja fel a nyugtatókat, fájdalomcsillapítókat, évente a pchihologust...de sokat nem ér...
2017. jún. 8. 15:22
 12/18 anonim ***** válasza:
87%
Az egy dolog, hogy a saját lelki nyugalmadra nem gondolsz (pedig kéne), de a gyerekedére sem? Ha otthon vagy vele, gyanítom, hogy még nagyon pici (3 év alatti), akkor meg pláne nem tenném ki ilyen nagyszülőknek, rokonoknak.
2017. jún. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Hát igen neki se tesz jót, nem is szereti őket , de az apjának meg rosszul esik hogy idegen embereket jobban szeret..nem fogom amnyiban hagyni csak nem tudom mit csináljak..
2017. jún. 8. 17:44
 14/18 anonim ***** válasza:
85%

Annyira vannak tőletek, mit ti tőlük. Bár ez sokat nem segít, de tény. A postásnak és más kotnyelesnek elegendő szöveg.

A demencia pedig durván tud romlani. Legalább a háziorvossal beszéljetek róla, és kérjetek tanácsot. Akkor már egy szakember is lesz, aki mondja, hogy nem a hiszti kiszolgálása a tennivaló, hanem valami más. Ez talán hat a férjedre.

2017. jún. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
36%
Szóval te tudod, hogy ártasz a gyerekednek, de nem változtatsz, mert fontosabbnak tartod, hogy benyalj a férjednek? Hát akkor meg is érdemled. Éljenek 120 évig a nyakadon.
2017. jún. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Utolsónak:a gyereket nem bántják, csak a gyerek nem szeret ott lenni mert semmit se foglalkoznak vele, attól a nagyszülei úgyanúgy ... minket meg a rokonokat stresszelik, hergelik állandóan ...meg kötekednek, e mellett sírnak rínak...ha felemelik a hangukat már ottse vagyunk... számtalanszor beszéltünk már velük, de egyik fülükön be, másikon ki... mást nem tudunk minthogy hanyagoljuk őket, vár rz az állapotukon csak ront..
2017. jún. 8. 19:18
 17/18 anonim ***** válasza:
79%
a demencia betegség, ápolni kell őket, amugy részvétem, rohadtul kemény lesz
2017. jún. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igen, javulni biztos,hogy nem fog .. demencia nélkül is elég házsártosak voltak egész életükben, a család elmondása szerint...de most kész idegbaj velük egy óra hossza...
2017. jún. 10. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!