Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Lehetséges, a 7 hónapos fiam...

Lehetséges, a 7 hónapos fiam jobban szereti az anyósomat, mint engem?

Figyelt kérdés
Annyira fáj,hogy őt nagy kacajjal köszönti,rám meg csak mosolyog.Nagyon örül a nagyinak,minden nap jön,sokat játszik vele.Felülírhatja ő az én anyai szeretetemet?Nagyon fáj a szivem.Kérlek titeket írjatok.

2017. júl. 14. 08:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
25%

Pedig de, kérdező. Simán lehet másodrendű egy anya. Sőt, nem csak másodrendű. Én pl.: gyűlölöm az anyámat, igaz ennek meg is van az oka.

De ettől függetlenül biztosan állíthatom, hogy vannak olyan élethelyzetek, amikor egy gyerek nem kötődik annyira az anyjához.

2017. júl. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%

Egy 7 hónapos nem fogja utálni az Anyát (mert te tiniként nem bírtad elviselni), ne írjatok már hülyeséget.

Amúgy inkább azt nézd, hogy ha a nagyijával van akkor hiányzol-e neki. Nálunk is nagyon örül a nagyijának, de egy idő után jön oda hozzám vagy keres a tekintetével. Vagyis így érzi magát biztonságban, ha tudja, hogy a közelben vagyok.

2017. júl. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
42%

"Az nem normális dolog szerintem.Valami probléma van a hátterben.Lehet nem kellene ilyen sokat találkozniuk."


Hát ezzel a hozzáállással csodálatos anya leszel, na és még micsoda anyós! :D

Jobb, ha már most felkészíted magad, hogy ha most még nem is, de amikor nagyobb lesz, téged fog a legkevésbé kedvelni az a szerencsétlen gyerek.

Előbb neked kellett volna felnőnöd, csak utána vállalni gyereket.

2017. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el az összes hozzászólást, de találkoztam itt óriási butaságokkal.persze, hogy hozzád ragaszkodik a legjobban, hiszen te vagy az anyukája. A nagymama minden nap jön, ő "újdonság", persze, hogy örül neki a pici. DE ez nem jelenti azt, hogy nem te vagy az első számára.
2017. júl. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

1. te vagy az anyja. Az szerintem egyszerűen nem normális dolog, hogyha minden nap találkozik a gyerek a nagyival. Minden ilyen esetnek amivel találkoztam, az lett a vége, hogy a gyerek nagyon el lett kényeztetve. Márpedig nálad van az anya kártya. H a te úgy ítéled meg, hogy a nagyinak csak hetente egyszer kell találkoznia a kicsivel, akkor ez lesz.


2. Te eteted. Te adtál neki életet. Ha csak nem szúrod el vele a kapcsolatod, a köztetek lévő szeretet sohasem egy harmadik ember függvényében fog létezni. Az, hogy szeret valaki mást is, nem fog elszipolyozni tőled semmit.


3. A nagymamáknak az a feladata, hogy cukrot és pénzt adjanak az unokájuknak, mikor az anyjuk nem látja. Ez már csak így van.


4. NE FÁJJON. Ugyan mi fáj? Ahogyan azt elöttem is többen írták: a szeretet nem kacajban mérhető.

2017. júl. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy örök probléma, kérdező. A nagyszülő a jó zsaru, ha érted mit akarok mondani. Ő bátran kényeztetheti az unokát, hiszen ott vagy te, a rossz zsaru, aki majd helyre teszi a kölök fejét, ha elkanászodik. Neked több a felelősséged, szigorúbbnak kell lenned, mint a nagyinak, akárhogy vérzik is emiatt a szíved. De nyugi! A gyerek nem hülye. Idővel rájön, hogy nem az a jó szülő, aki mindig megadja neki, amire vágyik.
2017. júl. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
35%

Jaja, kérdező, igazad van, csökkentsd a találkozásokat nagyi és unoka között, ha szeretik egymást. Később tiltsd el az elsős tanítónénitől, a barátoktól, a barátnőktől. Zárd be egy szobába. Lakatold le a szobát. A kulcsot nyeld le. Garantáltan csak téged fog szeretni.

Ha ennyi eszed van csak, azért inkább hozzáteszem:irónia volt.

2017. júl. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszindulatú emberek tudnak kommentelni egy ilyen kérdéshez.

Jó tanács: Ilyen kérdésnél ne vedd figyelembe a provokáló kommenteket...csak unatkoznak.


Nálunk is ez volt, mindig vigyorgott a mamára (anyósra) jobban mint rám. Aztan amikor nagyobb lett mindig menni akart mamához ha meglátta, de amikor vele volt folyton utánnam érdeklődött. Amikor mama elment jött hozzám nyugodtan, de ha én mentem el sírt utánam.


A látszat néha csal. Ha te foglalkozol vele becsülettel, megértéssel, nem fogja anyóst jobban szeretni. Akik jobban szeretik a mamát azoknak rossz anyjuk van.

2017. aug. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A szeretet az olyan, hogy mindenkit másért szeretünk. Mivel az emberek nem egyformák és senki sem tökéletes. A szeretetet nem lehet mérni. A gyereknek az őszinteség a legfontosabb, így tud fejlődni a legjobban, így tudja megismerni a világot. Fontos, hogy minél több embert megismerjen. Fontos hogy különbséget tudjon tenni emberek között. Ha újat mondasz elhiszi, de ha sokat tapasztal, már nem tudod becsapni. Lejön neki ki az őszinte, ki akar neki jót. Ezért sokat kell beszélgetni vele, mesélni neki. Ha megértően, együtt érzően, tisztelettel bánsz vele nem lesz gond. Úgy se fogja elrabolni az anyósod. Ha menni akar a gyerek had menjen. Úgy is visszajön hozzád, hát hova menne. Meg neked is jó, ha néha egyedül lehetsz. Segít a nevelésben. Ez fontos nem hülye a gyerek csak tapasztalatlan. Ha hülyeséget mond, meg kell beszélni vele mért gondolja úgy. És segíteni kell neki rendet rakni a kis fejében. Akár példákkal, utalhatunk itt a mesére is.
2017. aug. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!