Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy tudnam ravenni 82 eves...

Hogy tudnam ravenni 82 eves nagymamam, hogy csinaltassa meg a fogat?

Figyelt kérdés
Se a lanya, se az unokaja (en) nem tudunk ra hatni. Rohad a foga, budos, faj is neki sokszor, megsem hajlando elmenni orvoshoz, illetve nem hajlando beulni az autoba, hogy elvigyuk. Unokajakent szeretnem neki visszasegiteni a sok jot, amit mai napig tesz velunk, bosszanto, hogy anyagilag meg se ereznem, de a makacssagat nem tudom legyozni. Depresszios, mindig azt mondja, o mar elt eleget, stb.
2017. júl. 18. 14:08
1 2
 11/14 anonim válasza:
64%
Hát eléggé sajnalom a nagymamádat h ilyen dolgokkal piszkaljatok. Már idős és minek neki elmenni a fogorvoshoz? ez hülyeség szerintem!
2017. júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha elfogadsz egy tippet, szerintem keress fel egy fogorvost, kérj konzultációt, és beszéld meg, hogy mi a helyzet, mit tanácsol, mik a lehetőségek.
2017. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
75%

Édesanyám 86 éves.Szívbeteg, cukorbeteg, volt 1 infarktusa, trombózisa, hasnyálmirigycisztája van, veseelégtelensége van, és még egy csomó ezeknél kisebb betegsége.Ő azt mondja, csoda hogy él.Több foga is elromlott, nagyon fájt neki. Ugye fájós foggal létezni nem lehet, aki átvirrasztott már éjszakát a lüktető foga miatt, alig várva a reggelt, az tudja mit beszélek.Ő se akart fogorvoshoz menni, de aztán annyira fájt neki több is, ő kérte vigyük el.Csak rengeteg mindenre allergiás, féltünk az érzéstelenítéstől, ezért először elvittül allergológiára, vérből megállapították milyen érzéstelenítőket, fájdalomcsillapítót, antibiotikumot kaphat.Utána kerestünk egy jó magán fogorvost, akit mindenki dícsér, nem akihez tartozik, mert benne nem bíztunk.Először röntgent csinált, majd az alapján ami fogait muszály volt, kihúzta, egyesével.

Szerencsére semmi baj nem volt! Lehet ilyen idősen is műteni is, stb.megfelelő szerek vannak ma már erre.

Most úgy örül, hogy nem fáj a foga, annyit fájt neki, hogy most szinte kicserélődött lelkileg.

De! Erőltetni nem szabad! Fel kell ajánlani a lehetőséget, hogy bármikor, akár éjjel is elviszitek, csak érezze van aki mellette áll, segít neki!De nem szabad hogy az idős ember kiszolgáltatott legyen, hogy más döntsön helyette, róla!Hadd döntse már el, mit akar csinálni! Mindenki lesz idős, ha megéri, képzelje el, hogy nem lesz beleszólása a saját sorsába.Nem kell legyőzni! Attól még bizalmatlanabb lesz, depressziósabb.Nem egy tárgy, hogy jövünk, beültetjük autóba és visszük.Majd ha ő kéri.

Másik a pénz.Idős emberek képtelenek arra, más fizessen helyettük, ha neki nincs rá pénze, inkább nem megy, minthogy a fiatalok támogassák anyagilag.

"Rohad a foga, büdös" Remélem ezt így nem mondtátok neki?Mert még azt is érzi onnantól, utálkozva mentek hozzá, mert büdös vele még beszélgetni is.

Anyukámat úgy kezeljük, mint régen. Nem éreztetjük vele, ő már öreg, beteg.Tanácsot kérek tőle gyakran, mindent elmondunk neki, visszük magunkkal ahova akar jönni, teljes emberként kezeljük, mint mikor fiatalabb volt.Keveset van egyedül, bár egyedül él, de ebben is ő döntött, nem költözik senkihez, a saját fészkében akar élni, így nekünk kell menni hozzá, lehetőség volt neki kínálva, de nem erőltetve.És nem depressziós! Totál vidám mindig, mert van mivel törődnie, lelkileg jól van, ha látjuk hogy kicsit valami miatt rosszabb a kedve, kitalálunk valamit hogy jobb legyen.Filmeket vettünk fel neki, kötöget, főz magának, ellátja magát, mert fontos hogy az időseknek legyen tevékenységük, mozogjanak, csak annyira legyenek kiszolgálva, amennyire muszály.

Fel kell rázni a depresszióból, hogy ne akarjon meghalni, legyen még értelme az életének, legyen mindennap neki jó dolog, amiért érdemes élnie. Akkor talán ő fogja kérni, hogy vigyétek el a fogorvoshoz!!!Addig meg fájdalomcsillapító, Sensodine fogkrémből a legjobb fajta,sokszor csak elég bekenni vele a fogát, szájöblögető is hasznosak nagyon, átmenetileg ha visztek neki.

2017. júl. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én pár hónapja járok fogászatra, találtam végre egy jó dokit, de mivel magándoki, így nem olcsó mulatság, bár még megfizethető kategória, viszont az ínyem sem bírja az állandó igénybevételt, így kell szüneteket tartani. Szerencsémre azért nincs katasztrofális állapotban a fogsorom, de ezelőtt évekig nem voltam, bizalmatlan vagyok a fogorvosokkal, gyerekkoromban tönkretették a fogzománcomat, belefutottam pár rossz fogorvosba, szóval megvan az okom a bizalmatlanságra, ide is csak azért mentem el először, mert egy kb. 20 éves tömésem kiesett, és azt mindenképp pótolni kellett, aztán szerencsém volt az orvossal és úgy voltam vele, hogy ha már sikerült ilyet találnom, akkor kezdjük el a többit is. Számolom, hol tartunk, de mivel árlistájuk van és nem csak a hasukra csapnak, hogy mennyi, így azért jobban tervezhető anyagilag is. Ez nem minden magándokinál van így. No, de visszatérve arra, amiért most írtam, szóval az ínyemet megviseli a kezeléssorozat, és pár sűrűbb alkalom után fájni kezdett, bevörösödött. Akkor ajánlotta az egyik ismerősöm a Gengigélt, hogy neki az tette helyre az olyan szinten gyulladt ínyét, hogy már fogorvosok is lemondtak róla. Nem olcsó cucc, de kipróbáltam, és tényleg nagyon jó. Én csak kezelések után használom, segít a szövetet helyreállítani. Gyógyszertárakban lehet kapni.
2017. júl. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!