Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek elfogadjam? ...

Szerintetek elfogadjam? Nagymamám szeretne pénzt adni h "új" autót vegyünk. A lelkem bonyodalmai lent.

Figyelt kérdés

Mamam egyedül él, van két lánya. Így 3an az ország 3pontjan, kapcsolatuk nem túl fényes. Anyám és nenikem munka nélkül, nem túl jó körülmények között. Velem együtt van 3 lanyunokaja, de rajtam kívül egyikük sem tartja vele a kapcsolatot.


Kisbabammal kérte h látogassuk meg, de mondtam h a párom nem mer elindulni ezzel a régi autóval olyan hosszú útra. Erre ma hívott apukám (aki az "exveje"), h köszöntötte őt és azt mondta ha jön fel Legközelebb Pestre, felhozza az összes pénzét, h nekünk adja autóra *.*


Es ugyan "rankferne" de folyton elutasitom, ha utalna. Meg sem adtam a szamlaszamomat. Éppen ezért. Mert elsősorban azt szeretném ha magára költenè, így a nyugdíjas éveiben. Vagy annak adná, aki igazán rászorul (anyámnak és a húgának = lányainak akiknek nem akar már adni, mert azt mondja halatlanok)


A másik 2unoka aki szintén nem beszélnek, az egyik meg a dedunokaja születésèrol sem értesítette, pedig szuper nyarakat töltöttünk nála mind... Szóval a testvereimmel elég felszínes a viszony. Feltekenyek amiért én jóban vagyok minden másik rokonunkkal. És szorgalmas, gyakorlatias no vagyok immár egy kislánnyal, szerető férjjel.

Attól nem félek hogy megjobban megutalnak, de nem tudom mit kellene mondjak.

Apukám és párom is azt mondja fogadjam el, de a fentebb leírtak miatt én ockodom ettől.


Szerintetek van helyes út?



#Pénz rokonok segítség #Pénztelenség nemtörődöm
2017. okt. 18. 21:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Adnak fogadd el, ütnek szaladj el.


A régi magyar szólás-mondások egy nagy rakat helyzetben megoldást kínálnak.

Pl. most is.

2017. okt. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem fogadnám el, mert egy autó nem olyan létfontos. Még ha saját magamról lenne szó, hogy NEKEM, mert én vezetem ! akkor azt mondanám, talán, miután jól meggondoltam 8x is még és tudnám bizton hogy ezzel nem rövidítem meg valóban.


Na de az, hogy nem is TE fogsz a volán mögött ülni nagy valószínűséggel ... xd

2017. okt. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Családi autó a mostanink is, én legalább olyan gyakran vezetem mint a párom.

Apukámhoz heti szinten járunk.

2017. okt. 19. 21:15
 14/14 A kérdező kommentje:

Kalap Úr, köszönöm!

Apukám is ilyen röviden elmondta

2017. okt. 19. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!