Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülő kérhet olyat,...

A nagyszülő kérhet olyat, hogy láthassa az unokáját?

Figyelt kérdés
Március körül születik meg az unokám. A fiam barátnője a tanulmánya és munkája miatt sokat utazik, és miután a baba is megszületik ő magával is fogja vinni-persze, ha valamit nem tudna megoldani a szülei vigyáznának a gyerekre. Tatabányán él, Pécsen tanul, de át akar jelentkezni Pestre. Fiam Pesten él, dolgozik, de ha megszületik a baba akkor odaköltözik hozzájuk egy időre. Én Gödöllőtől nem messze lakom. A fiam barátnője kijelentette, hogy ő nem fog Pest másik oldalára utazni, elég neki, ha a Bánya-Pest(-Pécs) vonalat megjárja. Kijelentette azt is örüljek, ha egyáltalán engedi majd, hogy láthassam, mert (tudom, igaza van) régen nem kedveltem és ennek hangot is adtam, de bocsánatot kértem, és kiakarok békülni vele. Fiam azt mondta beszél vele, de nem akar beleszólni a mi komfliktusunkba, de a "menyem" nem hajlandó velem beszélni. Vagy a munkára, tanulásra vagy ilyen baba-mama jógákra koncentrál, és "nincs ideje" velem beszélni.

2017. nov. 18. 12:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Remélem, azóta rendeződtek a dolgok.

Én sem kedvelem különösebben az anyósom. Amikor összekerültünk párommal, ő megijedt, hogy elveszíti a pici fiát, és nem túl szépen beszélt rólam a hátam mögött, és még aszú első közös nyaralásunkat is pokollá tette.

Azóta rájött, hogy rendes lány vagyok, de én nem tudok felejteni, és nem tudok neki megbocsájtani.


De! Az unokáját bármikor láthatja. Az unokájának szüksége van rá, mert imádja a nagyit és viszont.


Arra az egyre vigyázz, hogy a pici születése után ne legyél tolakodó. Nálunk sajnos az volt. Akkor kell egy pár hét az anyának. De utána biztosan többször meglátogathatod majd őket.

2018. jan. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Most az új elképzelés az, hogy külföldre megy majd 1 év múlva és viszi a kislányt is. Befejezi a mesterképzést és utána megy ki. Ezen össze is vesztek a fiammal, mert persze neki sem tetszett. Szerinte külföldön jobban meg tudna élni és a kicsi is más kultúrában nőhetne fel. Ez az ötlet még nem 100%-os, szerinte függ a tavaszi választások kapcsán is. Szerintem ez csak ilyen terhességi hiszti, egy 1 éves kicsivel hiszen mit kezdhetne. Nekem az sem tetszik, hogy majdnem 8 hónaposként akkora hasa van mint egy 4-5 hónapos terhes nőnek. Tudom én hárpiáskodok most, de szerintem az unokámat alig láthatom majd.
2018. febr. 2. 21:01
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit tényleg túl sok mindenbe bele akarsz szólni. De legalább te is tudod. 😊

Az, hogy mekkora a hasa teljesen mindegy. Mit tegyen, hogy nagyobb legyen? 😊

Az pedig, hogy külföldre mennek-e vagy sem, sajnos az ő magánügyük. Ebbe nem szólhatsz bele. És hogy mi lesz x év múlva??? Ember tervez, majd újra tervez.

Viszont ha mindig ilyenekkel nyüstölöd a fiad, akkor tényleg (jogosan) megutál majd a menyed.

Próbáld meg élvezni, hogy unokád lesz. Kérj tőlük ultrahang képet. Kezd el dicsérni a menyed, hogy milyen jó anyuka lesz, mennyire szép kismama.

Próbáld megszeretni, de legalább megkedvelni, tisztelni. Ő az unokád édesanyja.

Nézd meg, hogyan változik meg minden, ha pozitívan beszélsz róla és vele.

2018. febr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Köztem és a lehendő anyósom közt nem jó a viszony, én 2 évig próbálkoztam, kedves voltam, tisztelet tudóan viselkedtem, de anyós, úgy gondolta, hogy ő mindent megtehet amit csak akar, és nagyon tiszteletlen volt velem, semmibe vett, amikor próbáltunk neki segíteni az egészség ügyi problémáin, mivel az orvosra nem hallgat, akkor is csak nyavajgott, mert neki is kéne tenni valamit az ügy érdekében... Nem tartja tiszteletbe a döntéseimet stb..

Nálam 2 év után betelt a pohár és azóta nem megyek a családi eseményekre, ahol ő is ott van, és ha összefutok vele, köszönök neki, de semmi több.

Olyan 1.5 év múlva fogunk kb belevágni a babaprojektbe, de erre a nőre biztos, hogy nem bíznám rá a gyerekemet. Nálam nagyon elvágta magát és nem akarom, hogy anyós befolyásolja a lehendő gyerekem értékrendjét, akár egy picit is. A barátom elviheti majd hozzá néha az unokáját, ha akarja, de én nem szeretném, ha a gyerekem életében nagy szerepet játszana az anyósom.


Nem tudom, hogy nálatok pontosan mi történt, de én nagyon megértem a menyedet. Egy bocsánatkérés ilyen esetekben általában nem elég. Én a helyedben bírósághoz nem fordulnék, mert szerintem azzal csak jobban magadra haragítanád a menyedet. Remélem nem csak az unokád miatt akarsz kibékülni vele. De ami nekem jól esne, pl. nálunk az együk fő konfliktus az volt, hogy nem eszek húst, illetve állati eredetű dolgokat, mikor megismerkedtem a barátommal, akkor is már több éve nem ettem ilyeneket. Ha anyós meghívott magához ebédre, mindig csak olyan dolgokat főzött, amiből én nem eszek és vihettem magamnak kaját otthonról. Ha meghívna magához ebédre és olyan ételt (is) csinálna, amiből én is eszek azt értékelném, viszont egy ilyen ebéd nem lenne elég ahoz, hogy megbocsájtsak neki.

Szóval szerintem próbáld megmutatni a menyednek, hogy bánod ami régen történt és próbálsz megváltozni és jóvá tenni a dolgokat, de ne szavakban, hanem cselekedetben mutasd meg ezt neki inkább, mert az sokkal többet ér.

Remélem tudtam segíteni.

2018. febr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Együtt van a fiaddal? Mert úgy írsz, mintha külön lennének.

Külföldre akar menni és viszi a gyereket is. A fiad nem megy?

Amúgy meg sem született, de már akadékoskodni azt tudsz. Vegyél vissza és várd ki mi is lesz valójában.

Olyan vagy, mint az én anyósom. Az is hónapokkal előre "tudja" mit akarok csinálni. 😃 Sokszor eszembe se jut, de ő annyira jól előadja.

2018. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
11 év van köztük, a "menyemmel" olyan 27 éves kora körül ismerkedett meg, aztán mikor a lány olyan 18-19 éves volt, akkor éltek ilyen se veled, se nélküled kapcsolatot kb 1 évig, majd másfél évig "hivatalosan" együtt voltak. Ennek adtam hangot inkább mivel én úgy éreztem a lány csak kihasználja (nem írnám le miket mondtam, csúnyákat, képzeljétek el), akkor össze is vesztek miattam, majd 1-2 évig nem keresték egymást, 1 éve kezdtek el újra ilyen kapcsolatban élni. Nem akarta a lány a babát, de elvetetni nem tudta volna (érzelmileg). Mivel nincs rossz munkája jobban is keres mint a fiam úgy döntött megtartja. A fiam eleinte kikészült, mert tudta nem fog hozzáköltözni meg nem tudná támogatni anyagilag, és nem akar ilyen hétvégi apa lenni. Pár hónapja úgy volt, hogy amikor megszületik a kislány a fiam hozzájuk költözik egy időre, de ezzel a külföldi költözés kapcsán újra összevesztek. Erről is meg van a véleményem, de nem mondok már semmit. Amikor elmondta a fiam, hogy apa lesz megörültem és akkor jutott eszembe ez az egész katyvasz, hogy valószínűleg nem fogom látni. A fiam beszélt vele, akkor mondta, hogy láthatom majd, de ő nem lesz ott vele, a fiam hozhatja és viheti, max 2 órát tölthetek vele.
2018. febr. 4. 14:21
 17/21 anonim ***** válasza:

Fura szerzet a fiad.

Párkapcsolatban volt egy lánnyal, akki terhes lett tőle. És azért nem költözik a lányhoz, mert a lány többet keres???

Szegény kisbaba.

2018. febr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Szerintem rosszul fogalmaztam, ha félreértetted. Amikor megtudta, hogy apa lesz akkor összevesztek (állítólag nem csak ez volt a háttérben), de aztán úgy volt még pár hónapja, hogy ha megszületik az unokám akkor a fiam hozzájuk költözik és ingázik a munkahely-és a családja között. Most évelején összevesztek újra és a lány kijelentette, hogy hozzá nem költözhet-közrejátszott, hogy külföldre menne. Most megint enyhült a viszonyuk, majd kiderül végül összeköltöznek. A keresetet csak azért hoztam fel, mert az elején a lány azt mondta, hogy nem kell fizetnie a gyerektartást a fiamnak.
2018. febr. 8. 15:05
 19/21 anonim ***** válasza:

1. Bármekkora a kereset, a GYED maximálva van.

2. Nekem fura, hogy csak akkor akart odaköltözni, amikor a baba megszületik. Ez kicsit önző/gyerekes terv.

3. Olyan, mintha böffen felnőtt kapcsolatról írnál, tiszta tini színvonal.

4. Túl sok mindenről tudsz, ami nem rád tartozik. A fiadnak nem kéne mindenről beszámolni neked (ne sértődj meg, de ezaz gáz. Én is fiús anya vagyok amúgy)

5. Ahogy írtam, kezdj el pozitívan gondolkozni és beszélni a lányról. Függetlenül attól, hogy szereted-e vagy sem. Ő az unokád édesanyja. Ha tetszik, ha nemnem.

Nekünk, fiús anyukáknak kicsit nehezebb. De ha megkedvel a menyed, akkor megéri. Légy ott, de ne légy teher.

2018. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Ha valaki még figyeli ezt a kérdést, vagy rátalál tudja, hogy megszületett az unokám 57 cm-rel és 3400 grammal. Bernadett lett a neve.
2018. ápr. 9. 19:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!