Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért kell a nagyszülőknek...

Miért kell a nagyszülőknek ezt csinálniuk?

Figyelt kérdés
Miért van olyan sok nagyszülénél,hogy van pl 3-4 unokája és az egyikkel kivételezik ő a kis kedvenc,mindig minden róla szól bármi rosszat csinál neki elvan nézve a többi unokája pedig kb hidegen hagyja. Miért van ez a nagyszülőknél?Miért nem gondolnak arra,hogy esik a többieknek.

2017. dec. 5. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos nagyon sok ilyen szülő van, nemcsak nagyszülő. Ne foglalkozz vele, nem ér annyit. De azt mutasd meg, hogy te is bármire képes vagy, mint a testvéreid.
2017. dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
En öreganyam meg bár ne foglalkozna velem még ennyire se. Alandoan keresztbe tesz az embernek ,hazudik mindent ,belepofazik mindenben és keveri a szrt.
2017. dec. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Ilyet én még sose Hallottam. Velem/velünk ugyanúgy bánt, nem kivételezett. Nagyon szerettük és mi is őt. Egyik ismerősömnek se volt ilyen problémája
2017. dec. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Én ismerek ilyet. Én voltam a kedvenc unoka. Miért? Mert én voltam az egyedüli, aki átjárt hozzájuk. Én nagyon szerettem a nagyszüleimet és sokszor napi szinten meglátogattam őket. Aztán ott volt a másik unoka, aki a saját szülinapján betoppant, hogy "no nagyi, szülinapom van adj valamit." Karácsonykor, húsvétkor, szülinapokon névnapokon mindenki jött és jaj de szeretünk téged nagyi és milyen jó téged látni. Akkor miért nem képesek őt máskor is meglátogatni? Miért csak akkor mennek, ha kell valami? Ők is csak emberek, természetes, hogy jobban kedvelik azokat, akik igazán törődnek velük.
2017. dec. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Ők is csak emberek, természetes, hogy jobban kedvelik azokat, akik igazán törődnek velük."

Hát nálunk pont fordítva van azokat jobban kedvelik akiket tojnak a fejükre.

2017. dec. 5. 14:38
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk is így volt. 2 unoka. Én vagyok az idősebb, lány, az unokatesóm 2 évvel fiatalabb és fiú. Nekem mindig nagy szám volt, akaratos gyerek voltam, mégis azért volt az unokatesóm a kedvenc, mert ő fiú lett.

Sokáig nagyon durva kivételezés volt, majd 18 éves koromban nagyanyám bocsánatot kért tőlem, mert rájött, hogy én vagyok az értelmesebb, életrevalóbb unokája és inkább engem kellett volna favorizálnia. Azóta se nagyon beszélünk.

Viszont lett azóta még 2 unokája, ott a fiú az idősebb 2 évvel a kislánynál és most a lány a kedvenc, a fiú meg (nagyanyám szavaival élve) “abnormális” és “életképtelen”. Nem normális a nő...

2017. dec. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos nemcsak rendes, normális emberek vállalhatnak gyereket, hanem mindenki. Aki meg gyerekvállalás előtt sem volt tisztességes, rendes ember, az nem lesz sem attól, hogy gyereke, sem attól, hogy unokája lesz. Nálunk is volt nagyanyám, aki kivételezett nagybátyámmal és az ő gyerekeivel (oka nem volt, ha csak az nem, hogy a nagybátyám ugyanolyan számító kígyó természet, mert apém jobb gyerek volt és többet is segített neki)...
2017. dec. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Unikornispata ***** válasza:
54%
Ez mindig nagyon szomorú.Ilyenkor fontos,hogy a szülők éreztessék a gyerekkel,hogy ő sem kevesebb mint a(z) (unoka)testvérei.Amikor nagyobb lesz,esélyes,hogy nem fog szorosabb kapcsolatot ápolni az ilyen hozzáállású nagyszülőkkel.
2017. dec. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

Azért a "kb hidegen hagyja" elég ritka, nyilván egy gyereknek nagyobb fájdalom, ha észreveszi, hogy a másikkal kivételeznek, de azért ez nem olyan ritka dolog.

Mondhatni természetes. A gyerek sem szereti minden nagyszülőjét egyformán, sőt, néha még a szüleit sem. Van, aki az apjához csak akkor megy, ha kell valami, amúgy meg éjjel-nappal az anyján lóg.

A gyereknek is mindig van kedvenc nagyszülője, vagy az egyik nagyi, vagy a másik nagypapa, mindegy, de valakihez mindig jobban kötődnek.

Többgyerekes családokban az is előfordul nem ritkán, hogy pl. a lányunokák a nagyanyjukkal vannak egész nap, a fiú unoka meg a nagypapával és akár még külön programokat is csinálnak.

Van olyan nagyszülő is, aki sosem tud igazán közel kerülni egyik unokájához sem, mert mondjuk messze laknak vagy sokat dolgoznak.

Az, hogy egy családban, főleg nagy családban, mindenki mindenkit egyformán szeressen és imádjon, szerintem álomvilág, nem találkoztam még olyan családdal, akiknél ilyen csoda harmónia állt volna fenn. Sajnos az emberek nem így működnek. Jobb az ilyesmibe beletörődni.

Azt azért hozzátenném, hogy ha gyerekről van is szó, a jó kapcsolat akkor is oda-vissza működik. Nehezen tudom elképzelni, hogy pl. odaviszi a kicsi az általa készített rajzot a nagyinak, hogy nézd neked csinájtam, meg szed neki virágot a kertből, a nagyi meg ellöki magától, hogy húzzálinnen téged nem szeretlek, csak a Petikét... biztos élnek a Földön ilyen banyák is, de azért nem hinném, hogy ez lenne az általános. Annak nagyon nyomós oka és előzménye kell legyen, hogy valaki kifejezetten ne szeresse az unokáját annak minden igyekezete ellenére.

2017. dec. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi ketten voltunk unokák, egy idősek, unokatestvérek. Egyszerre érettségiztünk, Gyöngyi kapott egy színes tévét (1982) én meg egy 100 forintost. Hm? Remek nagymama.
2017. dec. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!