Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a nagymamáról, aki 16 évig letojja az unokáját? Születésekor meg sem nézte, majd mikor a gyerek 16 éves lett, közli, hogy megismerné és utána mintha mi sem történt volna, eljátssza, hogy ő milyen jó ember és hogy szereti őt?

Figyelt kérdés

El lehet ezt hinni, meg lehet bocsájtani az ilyet?

Egy anya



2017. dec. 17. 13:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%
10: Azért az nem feltétlenül van "ráírva" az emberre, hogy évek múltán, esetleg alkoholista lesz.
2017. dec. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Ja és persze, sok más sem. Az emberek ráadásul az évekkel változhatnak. Ha mindenki előre látná a jövőt, nem is lennének válások...
2017. dec. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
12%

"Azért az nem feltétlenül van "ráírva" az emberre, hogy évek múltán, esetleg alkoholista lesz." Igen, ez igaz. D

e ha rossz a helyzet, akkor lehet lépni, tenni ellen, nem évekig-évtizedekig gyűlölködni.

2017. dec. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
63%

Ha meg akarja ismerni,tegye,úgyis a gyereked fogja eldönteni,akar-e vele kapcsolatot fenntartani.A legtöbb ember olyanokat mondd,hogy ő összetenné a két kezét,ha ismerhette volna volna a nagymamáját,meg meg kell őket becsülni,és ez rettentően bosszant.Nem az,hogy egyesek szeretik a nagymamájukat,hanem hogy a saját szeretetüket kivetítik az összes létező nagyszülőre ezen a Földön.Nem tudják elképzelni,hogy nem minden nagyszülő normális.Hát,nekem az anyám anyja(nem tudom kimondani vele kapcsolatban azt a bizonyos szót)egy szemé.t.Évekig le se tojta anyámat,aki 20 évesen már férjhez ment,lakást vett,megszülte az első gyerekét(bátyámat).Anyám egy álló hétig ette az üres húslevest,meg a benne lévő akkorra már nem éppen friss zöldségeket,mert a húst meg a tésztát a bátyámnak meghagyta.Az apám nagyon link emberként viselkedett.Ő hazajárkált az anyjához rántott csirkét,meg mindenféle jó kajákat evett,míg anyám otthon ette a majdhogynem rohadt kaját.Apámnak volt mindig pénze,csak nem szívesen adott anyumnak bele a háztartásba.Az anyám anyja meg konkrétan le..s..zarta,hogy a lányával mivan.

Volt,hogy konkrétan kifizettetett vele két tojást.2 darab tojást.3 férje volt,amint meghaltak,utána rögtön jó volt neki az anyám.Rátelepedett teljesen az életünkre.Anyám mindig azt mondja,megbocsátott neki,mert az anyja és velem folyton kötekszik.Persze ilyenkor mindennek elhordom,ami csúnya szó a magyar nyelvben létezik,és akkor anyám még engem cs.esz le.Volt hogy olyat mondott,hogy bárcsak én lennék beteg és nem a bátyám.A bátyám egy intézetben lakik,halmozottan fogyatékos,anyum hetente látogatja.

Bocs,hogy leírtam az élettörténetem,de kikívánkozott.

Hagyd,hogy megismerje,de könyörgöm,ne hagyd,hogy a gyereked életét tönkretegye az a nő.

2017. dec. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, utolsó, meg kell becsülni a nagyszülőket, de csak ha méltók rá. Nekem az anyai nagyszüleim ilyenek voltak. Nem mondom, hogy nem volt hibájuk, azonban rengeteg mindenben segítettek, támogattak minket. Sokkal többet nyújtott a két anyai nagyszülőm, mint legtöbb embernek a négy, pedig Anyukám nagycsaládból jött. Akkor is Őket tekinteném a Nagyszüleimnek, ha kiderülne, hogy Anyámat születésekor elcserélték a kórházban. Sajnos, a Nagymamám már hetedik éve nincs közöttünk és rettenetesen hiányzik. A gyereknek nem olyan nagymama kell, aki 16 évesen keresi meg. Akkor már úgysem alakul ki az a nagymama-unoka kapcsolat. Én sem szeretnék két nagyszülőt sem a Nagyszüleim mellé, sem helyettük. Az olyasmi, amit a Kérdező írt igenis megbocsájthatatlan. Nem a szeretet jele, amit tett. (7-es válaszadó voltam.)
2017. dec. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
68%
#13: Jó, de azért úgy nehéz, ha a kedves anyós, már születésekor sem kíváncsi az unokájára.
2017. dec. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

10-es!


1. Nem ez volt a kérdés.

2. Gondolom te egy felháborodott, nagypofájú nagymama lehetsz, anyósnak se utolsó...

2017. dec. 19. 23:30
 18/21 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagyok nagymama, sőt ami azt illeti anya sem, de láttam elég ronda dolgot életemben, és megtanultam hogy ha két felet meghallgatok külön külön, akkor az igazság valahol a kettő között van. Most érdekelne a nagyi oldala is, csak hogy sac per kb lássam mennyit torzítottál, csak hogy jobbnak állítsd be magad, meg vétlennek a kialakult helyzetben.
2017. dec. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

18-as!


Ha nincs gyereked meg nagyi sem vagy, akkor nem hinném, hogy valaha is megértenéd miről van szó.

Senkit sem érdekel miket láttál vagy nem. Az ostoba feltételezéseid meg hidegen hagynak, nem érdekelnek.

Menjél máshova feltételezni. Itt nem fogsz százalékokat szerezni. Olyanhoz szólj hozzá, amihez konyítasz is valamennyire!

2017. dec. 20. 16:58
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha tudta 16 éven keresztül,hogy van egy unokája,akkor forduljon fel az öreglány!

Ha csak most tudta meg valamiért,az más tészta.

2017. dec. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!