Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek? Nagymamámnál ez...

Mit tegyek? Nagymamámnál ez már kezd betegesen mániákus dolog lenni!

Figyelt kérdés

Nagymamámnak sajnos már tényleg minden csak az EVÉSRŐL szól! Konkrétan nem lehet vele semmiről sem beszélgetni, mert csak az a témája, hogy "Mit eszel? Hogy eszel? Miért nem eszel? Jaj de keveset eszel!" Ha elmegyek vele valahova a városba például programozni, akkor is csak az egész program arról szól hogy keresi a kajáldákat, hogy "Mit együnk!".

Állandóan az van, hogy a szeme előtt eszem meg az egész ebédet. A nagy tányér levest, a nagy tányér második fogást, aztán meg még a deszertet, de kb 15 perc múlva már jön a mártírkodás, hogy "Úristen! Te ma még semmit sem ettél!" Bocsánat hogy így beszélek most, de már a f...om kezd ezzel tele lenni! :(


2017. dec. 17. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Hát próbálj meg vele beszélni erről :D
2017. dec. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Ez sajnos időskori dementácio kezdete,együtt kell hogy èljèl vele,sok recept nincs ellene max az hogy visszautasítod az ilyen fajta erőszakoskodását..
2017. dec. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
Bár lenne egy nagyim aki főzne rám... Hidd el, fog ő még hiányozni!
2017. dec. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Tudom, milyen idegesítő ez. Az én mamámnak is voltak ilyen dolgai. Most már nincsenek, mert meghalt szegény.
2017. dec. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem demencia, ilyen. Nekem anyám ilyen, két dologról hajlandó beszélni, az evésről és a betegségeiről. Mivel naponta találkozunk, sajnos ez nem olyan, hogy egyik fülemen be, a másikon ki. Kib..szottul unom már, hogy bármilyen témába kezdek, látom a fején, hogy oda sem figyel, a következő mondata pedig úgy hangzik, hogy "ettem, eszek, fogok enni..". Volt már, hogy annyira kiborított vele, hogy összevesztünk, mert mondtam,hogy ez már tényleg elviselhetetlen. Ő meg halálra sértődött, hogy neki ez a témája, ő erről tud beszélni, miért vagyok vele ilyen kegyetlen, miért gyűlölöm, stb. De könyörgöm, semmi más?? 40% kaja, 40% betegségek, 10% celeb- és főzőműsorok, 10% a maradék. De tényleg nem demens, csak semmi más nem érdekli, hiába hozok fel bármit. Nem is figyel oda arra, amit beszélek, ha később szóba kerül, akkor közli, hogy ő ezt elfelejtette, és mindig hozzáteszi, hogy hát már öregszik, azért. De érdekes módon pöpecül tudja, hogy melyik celebműsorban ki kivel mit csinált, ki nyert, melyik énekes mennyit fogyott vagy hízott, ki szakított, melyik színész kinek szólt be. Olyankor nem öregszik.. Nincs hobbija, a rokonokkal, barátnőivel ugyanúgy csak a kajáról és a betegségekről beszél. Tényleg kikészít, de nem tudok mit tenni.
2017. dec. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

Ez van, én többek között ezért lettem táplákozási zavaros.


Mivel otthon MINDEN a kaja körül forgott, egyszerűen ment a tukmálás, a tömés, a sopánkodás, aztán a szörnyülködés, hogy fogyókúráznom kellene, stb.


Meguntam és lefogytam... 42 kilóig, mert már a farkam kivolt ezzel a szrsággal.

2017. dec. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!