Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan akadt ki a nagymamám,...

Jogosan akadt ki a nagymamám, amiért ők ma jönnek hozzánk, én meg elmegyek a barátnőmhöz?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy nagymamám és az élettársa az ország másik végében él, 5 évente találkozunk körülbelül. Most voltak nálunk ősszel. A viszonyunk nem felhőtlen.

A barátnőmmel együtt lakunk lakótársakkal egy albérletben, egy szobát bérelünk. Ott nem lett volna túl otthonos a karácsony, így abban egyeztünk, hogy a szentestét ki-ki a szüleivel tölti, aztán ma ebéd után megyek hozzájuk, holnap pedig jövünk az én szüleimhez. Ezt már ősszel megbeszéltük, a családjainkkal is, mindenki így ütemezte a dolgokat, így készült étellel, stb.

Ma a semmiből idetelefonált a nagymamám, hogy pár perc és megérkeznek hozzánk...

Én gondoltam, hogy akkor üdvözlöm őket, váltunk pár szót, aztán indulok, ahogy terveztük.

Ők viszont teljesen kiakadtak, hogy otthagyom őket karácsonykor..de hát könyörgöm, ha előre szólnak, akkor persze probléma nélkül megszervezzük így, hogy legyen idő rájuk is, nem én tehetek róla, hogy nem szóltak!

Szerintetek igazuk van és bunkó vagyok? Vagy inkább nekik kellett volna időben mondani, hogy jönnek?


2017. dec. 25. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk egy órácskát azért maradhattál volna otthon, de ha előre lebeszélt programod van, akkor így jártak.
2017. dec. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Alap, hogy senkihez nem esünk be anélkül, hogy előtte szólnánk (nem öt perccel előtte, hanem normális időpontban megbeszélve...) pláne karácsonykor, amikor az emberek nagy része el van ígérkezve. Neked van igazad.
2017. dec. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Most komolyan engedélyt kérsz, hogy haragudhass a nagyanyádra?
2017. dec. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1

Időre megyek, a barátnőméknél úgy lesz program..

2017. dec. 25. 13:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt előre megbeszéltétek akkor nem értem mi a probléma.
2017. dec. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%
nem szép dolog tőled. 1-2 órát maradhatnál, a barátnőknek meg szólsz, hogy kicsit később mész
2017. dec. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem neked van igazad. Bár én nem jövök ki jól idős emberekkel szóval lehet, hogy csak ezért állok a te pártodra
2017. dec. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
Tiszta szívből gyűlölöm, ha valaki úgy állít be hozzám, hogy rámcsörög, hogy pár perc múlva itt van. Ez egy undorító viselkedés, ami azt jelenti, hogy semennyire sem tiszteli a másikat, csak magával van elfoglalva.
2017. dec. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11%
A karácsony családi ünnep. Olyankor nincsenek barátok, munkatársak, nem ülünk rá senkinek a nyakára, aki nem rokon. Az alap. A barátnődet minden nap láthatod, nem?
2017. dec. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 9 es. Ha én lennék az apád és csak úgy felhívnálak, hogy most fordulok be a sarkon és megyek hozzád, te annak örülnél?.... Nem hinném.


Lehet épp egy 1 hete tervezett programra mennél a barátaiddal.

2017. dec. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!