Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mennyire általános, illetve...

Mennyire általános, illetve normális, hogy a nagyszülő lelkiismeret furdalást akar kelteni a gyerekeiben, unokáiban, mert azok szociális otthonban helyezték el?

Figyelt kérdés

Egyik nagyszülőmről van szó.

Jó pár éve agyinfarktust kapott, utána ideköltöztettük hozzánk és mi ápoltuk, önmaga nem lett volna meg, szellemileg is vannak gondjai.

Én levelezőn jártam egyetemre, így tudtam felügyelni egy darabig.


De, amikor már annyira leépült,hogy állandó felügyeletet igényelt, meg ketten alig bírtuk megmozdítani,ha elesett akkor kénytelenek voltunk keresni egy szociális otthont.

Természetesen a környék legjobb otthonában lett elhelyezve, az ápolók figyelnek az idősekre, figyelik,hogy isznak-e elég folyadékot....stb.Az étkeztetés sem hagy kivetnivalót maga után.Meg, ez egy felújított otthon.


Minden héten látogatjuk, viszont amikor ott vagyunk,azzal kezdi,hogy sajnáltatja magát , "látjátok itt vagyok", meg szegény ő.

A gond az vele,hogy ő fiatal korában "kiskirály" volt, ki ha nem én típus, az öregkorára még rosszabb lett.


Én szeretem, de amikor ott vagyok és elkezdi magát sajnáltatni, akkor legszívesebben otthagynám a fenébe és hazamennék.


Egy másik gond,hogy demenciának a jelét mutatja.

Tolószékkel közlekedik egyébként, volt amikor kést fogott egy lakótársára, de volt, amikor ütni kezdett egy másikat.

Aztán legutóbb felcserélte a nappalt az éjszakájával.


2017. dec. 31. 11:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Párom mamáján úrrá lett a paranoid skizofréniája. Ezután olyan gyógyszereket kapott, hogy teljesen letompult. Elesett, eltört mindkét keze...onnantól lefelé a lejtőn. Otthonba került, igazából fizikailag tudna magáról gondoskodni, de nagyon elhagyja magát -számomra vitatott, hogy tényleg csak bentlakásos otthon a megoldás. Valahányszor megyünk sír. Milyen a haja...a ruhája...unatkozik, rossz a kaja, stb.... Én megértem: világ életében úri nő volt, amit ő taposott ki magának, és most itt tart... Nem feltétlen nektek szól az elégedetlenkedése, egyszerűen nehéz elfogadnia ezt a fajta életminőség változást. Párom mamája is megérti -de mindig panaszkodik. Tegye hát! Sajnos egy ilyen idős embernek nem tudsz mit mondani, hogy mivel tegye érdekessé a napjait, én ezért inkább meghallgatom, hagy panaszkodjon. Mindig anyósomat kellett sajnálni ebben a helyzetben, mert ó neki milyen nehéz! De az, hogy a nagyinak milyen nehéz, azt mindenki lesz*rja. Tudom, hogy ép ésszel nem lehet róluk itthon gondoskodni -én sem vállalnám. De ne nehezteljetek rá emiatt, szerintem a ti esetetekben sem ellenetek szól, csak nem tud mit kezdeni a helyzettel :( Kitartást kívánok nektek!
2018. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!