Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Most mit kéne tennem a Nagymam...

Most mit kéne tennem a Nagymamámmal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az idén vagyok 8.-os és nyilván ezért továbbtanulás előtt állok. Már nagyon rég óta tudom, hogy mi szeretnék lenni, anyukám is támogat, nem is volt kérdés ,hogy hova menjek továbbtanulni. Nagymamám már az elejétől tett megjegyzéseket arra a bizonyos iskolára ,de elengedtem a fülem mellett ,mondván , mama már csak ilyen. De amit most tett már nem tudom csak ugy elengedni.. Keresztanyám (aki egyébként anyukám nővére) ment a nagyszüleimhez ebédre. Akkor mondta neki nagymamám ,hogy intézze már el,hogy ne vegyenek fel abba az iskolába..Nagynéném ezután egyből rohant anyához , megkérdezni,hogy ő tud e erről, de természetesen nem volt benne, és mondta keresztanyámnak ,hogy ne csináljon semmit.

Szerintetek mit csináljak most a mamámmal? Attól félek ,hogy a nagyapám is benne volt ebben az ügyben..

Hogyan deríthetném ki?

Most nem akarok egy ideig beszélni mamámmal ,de kb. 1-2 hét múlva mi legyen? Ne beszéljek vele , vagy szembesítsem? Mi a véleményetek?


2018. jan. 6. 08:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb lenne a lelki nyugalmam, ha tutira tudom, hogy leáll ezzel, inkább mondanám azt hogy oké mama, oda megyek majd, ahová szeretnéd, aztán közben simán mennék oda, ahová én akarok (hogy tuti ne kezdjen akármilyen ismerős által alád tenni) amikor már tuti hogy felvettek, akkor elég neki megtudni. Tudom, ez hazugság bizonyos esete, de inkább mondanám ezt, minthogy csak talál valakit, aki segít neki ebben a hülyeségben.
2018. jan. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ , szerintem meg fogom ezt tenni , hiába hazugság , nem hagyhatom ,hogy az álmaimat tönkretegye csak mert más pályára szán ,mint amire eredetileg szeretnék menni.
2018. jan. 6. 20:11
 13/15 anonim ***** válasza:
Mégis milyen iskola ez? Mindenki csak a rosszat látja. Lehetséges, hogy a nyagymamád jobb pályára szánt téged, igazából ő jót akar neked, csak ez így hülyén jön le, nem hiszem, hogy ő ezzel ártani szeretne neked. Üljetek le szépen, és beszélgessetek de nyugodtságban, ne hagyd magad felhúzni, és mégegyszer szépen magyarázd el neki, hogy te akkor is erre vágysz, és az lenne tőle a legnagyobb segítség, ha támogatna. Egy próbát megér, de szerintem idővel azért ő is lefog higgadni.
2018. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 molart válasza:
Csak annyit mondj a nagyanyádnak amik az ő elfolytott vágyai azt ne ruházza rád mert neked más vágyait vannak!
2018. jan. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 molart válasza:
Mert ha rád ruházza akkor neked is elfolytott vágyaid lesznek.....
2018. jan. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!