Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális, hogy nagymamám nem...

Normális, hogy nagymamám nem engedi kiszellőztetni a szobát még naponta egyszer sem?

Figyelt kérdés
Egy szobában lakok vele és állandóan ezen megy a vitatkozás. Én úgy gondolom napi kétszer szükség lenne rá minimum, főleg reggel ébredés után és este elalvás előtt. Nem tudom vele megérttetni, hogy az oxigénre szükség van a szobában. Mit tegyek, vagy hogyan beszéljek vele?

2018. ápr. 4. 08:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
Ki és miért pontozza le a válaszokat?
2018. ápr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon sajnállak és kívánom, hogy jobb életet legyen! És le a kalappal előtted, hogy ilyen megértéssel vagy a nagymamád irányában. A soraidból az jön ki, hogy a nehézségek ellenére is tartjátok magatokat! Nem könnyű az idős emberekkel, nagyon empatikus lehetsz, ez egy kiváló tulajdonság. Nekem annyi ötletem van, hogy szereltessetek be az ablakba egy légbevezetőt. Nem egetrengető az ára, egy ablakos kb. fél óra alatt be is szereli. Érdemes bogárhálós változatban kérni, esetleg szabályozósat, hogy télen el lehessen zárni, amikor nagy hidegek vannak. Ha folyamatosan nyitva van, akkor állandóan cserélődik a levegő a szobában. Kb. olyan 30 cm széles és 5 cm magas kis szellőzőről van szó. Ha megtehetitek, rögtön a konyhába és a másik szobába is tehettek, nagyon egészséges, folyamatosan áramlik be a friss levegő és még a rossz párától is megszabadít titeket. A nagyinak nem kell tudnia, mi az. Jön az ablakos és szépen betesz oda valamit. Az idősek nagyon érzékenyek tudnak lenni a huzatra, tehát a nagyi ne aludjon alatta vagy ha a két szoba egymással szemben van és oda is tesztek, akkor ne az ő ágya legyen a kereszthuzatban.
2018. ápr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%
10-es: 12-es vagyok, az összes többi kérdésnél, ahová válaszolok, állandóan pontozgatnak le, mindegy, hogy az ember mit válaszol, semmi sem jó. Vannak, akik itt vezetik le a bosszúságukat stb. A pontok egyáltalán nem mutatnak semmit az illető válaszadóról. Engem is biztos le fognak pontozni, de abszolút nem érdekel.
2018. ápr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon rendesek vagytok! Én nem pontoztam le senkit, nem is értem miért kellene lepontozni egy választ, ami hasznos.
2018. ápr. 4. 10:06
 15/20 anonim ***** válasza:
89%

Én nem vitatkoznék, szellőztetnék. A friss levegőhöz való jogomat elég fontosnak tartom, kegyetlenül tönkretenné az életemet az áprodott levegőben élés. Nemcsak kellemetlen, de roppant egészségtelen is. Nem értem, hogyan nem érzi valaki, hogy a friss levegő jobb s nem tudja, hogy az KELL.


Napi egyszeri szellőztetéssel is lehet már élni, tapasztalat. Persze 2 ember egy szobában esetben már lehet, hogy más a helyzet, nekünk 40 nm van fejenként s jópárszor átmegyünk a szabadba nyíló bejárati ajtón is, akkor is jön be levegő. OK, nektek muszáj a kettő, persze itt is az az ideális, de -10 fokban napi egyet tartok (ahogy nedves nyáron is, az borzalmas, szétpenészedik a ház, ha sokat szellőztetek).

Most már órákig nyitva vannak az ablakok, végre tavasz van és meleg is :D Most becsuktam, mert picit kisebb a külső hőmérséklet és fúj a szél, de sokat volt szellőztetve. Nagyon élvezem, mégiscsak a folyamatos szellőztetés a legjobb, csak nem akármikor van hozzá megfelelő idő.


Nem fogod tudni megértetni, szellőztess és részvétem a vitákhoz a közös élettérben :(

2018. ápr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó, a sok szellőztetéstől nem lesz penészes egy ház. Akkor ott valami gond van, pl. erősen alulfűtött a légtér. A sok szellőztetés egészséges, éppen ez akadályozza meg a penészedést, főleg az új építésű lakásoknál alap követelmény, ha nem akarunk gondot. A nagymamával kapcsolatban: az idősek nagyon könnyen megfáznak, a legtöbb igényli a meleget, mert könnyen tüdőgyulladásuk lesz, keringési zavaraik vannak, jéghideg lehet a végtagjuk, ha lehűlnek. Lehet, hogy a kérdezőék olyan szegények, hogy eleve nem fűtenek rendesen és a nagymama nem akar megfázni.
2018. ápr. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
60%

Előző, dehogynem, direkt írtam, hogy nedves nyár. Bejön a közel 100%-os páratartalmú levegő (kicsit még le is hűl, de anélkül is épp elég rossz), szerinted mégis mi lesz a szoba páratartalmával? Nyilván drasztikusan megnő s ha elég magas, jön a penész.

A szellőztetés nem szárítja a levegőt, csak akkor, ha kisebb abszolút páratartalmú levegő jön be, mint ami eredetileg bent van. Ez télen általában remekül teljesül, nedves nyári napokon véletlenül sem.


Viszont felvetődtek dolgok, no igen, érdekes lenne tudni, mennyi fűtés van, konkrétan mi a gondja a fűtéssel... Lehet, hogy úgy érthetőbb lenne az álláspontja, de szellőztetni akkor is kell.

2018. ápr. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 kovpet ***** válasza:
100%
A benti levegő szükségszerűen párásabb mint a kinti, hiszen a pára a bent tartózkodó emberekből származik, a kiindulási meg a kinti páratartalom. Tehát semmiképp sem lehet a kinti levegő a párásabb, hacsak nincs mesterséges beavatkozás a rendszerbe (pl klíma).
2018. ápr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
0%
Fenyítsd be egy elfekvővel, vagy egy nyugdíjas otthonnal! Hidd el engedelmes lesz az öreglány!
2018. júl. 26. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
0%
Uhh jó szag lehet...
2018. júl. 26. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!