Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan beszéljek a gyerekeknek...

Hogyan beszéljek a gyerekeknek arról hogy a nagypapa megfog halni?

Figyelt kérdés
Édesapám rákos beteg Velük élünk a 2 gyermekünkkel (5éves,8 éves). Már nagyon rossz állapotban van,nagyon lefogyott szinte csak fekszik, volt már 2x kórházban is. Hogyan beszéljek a gyerekekel erről hisz látják érzik ba van. A nagyfiam folyton azt kérdezi hogy ugye a papa megfog gyógyulni? Nagyon nehéz nekünk felnőtteknek is nemhogy nékik. Szeretnék tanácsot kérni.
2018. ápr. 10. 13:52
1 2
 11/15 kikkina88 ***** válasza:
100%
Mi ezen mar sajnos tul vagyunk 😢anyukam tavaly halt meg.ekkor 5 eves volt nagyobbik lanyom.tudta h a mama nagyon beteg.kerdezgette h ugye meggyogyul mama.erre mindig azt mondtam h remelem bizok benne.nem igertem...amikir meghalt azt mondtam ha mama felment az egbe az angyalokhoz onnan vigyaz rank es lett egy csillaga az egen es ha szeretne vele beszelni akk ugy megteheti.zarojelbe megjegyzem en nem vagyok vallasos viszont vhogy el kellett magyaraznom h tobbet nem talalkozhatnak.aztan tobbszor hallotta h meghalt.vegul h a temetobe lesz egy emlekhelye sorja ahova vihetunk viragot.
2018. ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Akik szerint j ötlet az elalszik, meg a pihenni megy, azoknak megmutatom szívesen az unokahúgomat. Őt is ezzel etették és gyakorlatilag sikítva bőg, ha bárki megjegyzi, hogy fáradt és pihenni szeretne.


Fxán összekapcsolta, hogy aki "pihen", az nem ébred fel többet.


Én hasonló helyzetben megmondtam a kislányomnak, hogy xy beteg nagyon, és meg fog halni - ráadásul xy fiatal kora harmincas nő volt.

2018. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Igen, 10-es, pontosan, ÍGY kell megmondani, ahogy leírtad. Papa meg fog halni - mit kell fosni a haláltól? NEM szabadna, hogy tabu legyen! -, felmegy az égbe és már nem lesz veünk többet.
2018. ápr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
28%
Persze, a halál ne legyen tabu beszéljünk róla őszintán és világosan, de azért tömjük a gyerek fejét vallásos hülyeségekkel az angyalokról meg túlvilági létről...
2018. ápr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
0%
Ja, ne szarakodjunk, mondjuk meg hogy meghalt aztán kész, de hogy azért felmegy az égbe? És az unokahugod nem fél ha valaki repülni megy? Nem sikít?
2018. ápr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!