Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyósomék kihasználják a...

Anyósomék kihasználják a férjemet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kérdés kissé túlzás is,de valóban nem jó a helyzet.

Anyósom+apósom egyébként kedves ,jó a kapcsolat,de az utóbbi hónapokban megváltozott vmi..

Mindketten betegeskedne..3-an vannak a férjemék testvérek ,két másik testvére is 15-20 percre lakik anyósoméktól,mi még kicsit közelebb..

És minden ránk szakad..

Anyósom továbbra is elvárja,hogy hétvégén náluk családi ebéd legyen,elég nagy a ház kerttel,amit nem bírnak(de takarítónőt is felvehetnének hetente egyszer,ki tudnák fizetni),azt mi takarítjuk,rendezzük..Orvoshozhordás stb stb..Persze,amit csinálunk,szinte semmi nem elég jó..


Közben férjem+én is dolgozunk,van egy 6 éves kislányunk..A saját lakásam takarítását nem tudom megcsinálni,de anyósoméknál mindennek élen kell lennie..Férjemnek olyan a munkája,hogy havonta pár napot vidéken kell töltenie,már azt is szóvátették,hogy itthagyja,otthagyja őket..Mostanában a hangnem,a stílus is kissé érdekes lett irányunkban,úgy érzem próbálnak lelkiismeret furdalást kelteni..Látom,hogy már férjem munkájában is problémát okoz,hogy előbb el kell jönnie néha stb..Pedig nagyon jól dolgozik,előléptetés várna rá szerintem a közeljövőben..

Másik két testvére nagyon passzív,hetente-két hetente egy órára benéznek hozzájuk..


kb 7 éve apósomnak már volt egy súlyosabb betegsége,amikor közel egy évet így csináltunk végig,én akkor már terhesen,most egyszerűen nem bírom ezt mégegyszer,pláne tartósan..Így még a férjemmel is rámegyünk erre,hiszen a kis szabadidőben is a logisztika,ez a téma.

Nem hálátlan akarok lenni,szeretjük őket,szívesen segítünk is,de van egy határ..


Mit tegyek szerintetek?


2018. ápr. 16. 19:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi költöztünk 3 megyevel arrébb...

Egyszerűen nem fogták fel hogy nem tudjuk nem is akarjuk minden szabadidőnket rájuk áldozni.

Es akkor még após se volt beteg,szimplán csak elvaras volt hogy csináljunk meg mindent nekik,hurcoljuk anyóst vásarolgatni,rendezzük a kertjüket,legyünk 0-24ben elérhetőek.

Meguntam elég hamar,jött egy jó álláslehetőség,messzire költöztünk pár éve.

Anyós lejjebb adott a takaritásból,most már jó a poros ház ha neki kellene csinálni,mar nem kell hetente nagytakaritani,mi csak a függönyét szedjük le fél évente mert magasan van,meg festésnél segítünk,de napi dolgokat oldja meg.

Após beteg lett,most az van soron hogy adják el a nagy házat a nagy telekkel-egyébként is felesleges 3 szobás ház 2 embernek-,mert továbbra sem fogunk 200km-ről szaladgálni rendbetenni,itt a saját is.

Megy a hiszti de nem rokkanhatunk bele abba hogy nekik ugráljunk.

2018. ápr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, megértelek ...Nagyon kezd elegem lenni.

Holnap leülünk és nagycsaládilag beszélünk.ők is el tudják magukat látni, nincsen olyan komoly eü probléma.barátainknak 3 hónapba ígérjük, hogy egyik hétvégén elmegyünk kisbabájukat megnézni, és ezen a hétvégén sem jött össze.Látom, hogy a férje is kezd rámenni erre.Ha van egy kis szusszanásunk akkor is rosszkedvű, gondterhelt..

2018. ápr. 21. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!