Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Természetes dolog, hogy...

Természetes dolog, hogy anyukám szinte nonstop a férje lányánál van, annak a gyerekeire vigyáz, a saját unokáit pedig alig látja?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves fiam és egy 3 éves lányom. A körülményeinkről annyit, hogy jó házasságban élek, jó anyagi helyzetben vagyunk, a férjem és én is dolgozunk, a gyerekek oviba és bölcsibe járnak.

Amikor (5 éve) megszületett a fiam, anyukám remek nagymamává vált. Aztán a lányom születésével ez csak erősödött, úgy éreztem, mintha a saját karom meghosszabítása lett volna, számíthattam Rá, és nagyon megbíztam Benne a gyerekekkel kapcsolatban.

Mióta a férje lányának is születtek gyerekei (és főleg, amióta a férje lánya a 3 hónapos baba mellől ment vissza dolgozni), anyukám szinte állandóan náluk van, azokra a gyerekekre vigyáz (a nagyobbik 3 éves bölcsis, a kicsi még csak 8 hónapos).

Ez a helyzet kb. 5 hónapja. Mostanra az én gyerekeim teljesen eltávolodtak a nagymamájuktól, attól a nagymamától, akire szinte második anyjukként tekintettek.

Rengetegszer jeleztem Neki, hogy nekem ez nagyon rosszul esik, az elején finoman, aztán nyilván már többször veszekedve is, mert úgy érzem, tudna változtazni, mégsem teszi.

Azt sejtem, hogy a férje erőlteti, hogy menjen vigyázni azokra a gyerekekre, ugyanid a szülők állandóan dolgoznak.

Csak fáj, hogy azok miatt a gyerekek miatt az én gyerekeim szinte elveszítették a nagyijukat. Arról nem is beszélve, hogy (bár szerencsére nem gyakran betegek a gyerekeim), nekem is szükségem lett volna a nagyszülői segítségre, amikor a két gyerekem télen mondjuk hetekig zsinórban volt beteg. Megoldottuk a férjemmel, az én munkahelyen nagyon megértő hál' istennek, egyszerűen fájt az, amit anyukám ilyenkor mondott: "sajnos nem érek rá, Ágikának (nem így hívják) dolgoznia kell, oda kell mennem vigyázni azokra a gyerekekre". Az nem érdekelte, hogy nekem is dolgoznom kellett volna, és nem akartam visszaélni a munkáltatóm jóundulatával. Meg az is sz.rul esett, hogy az ő saját beteg unokáira nem lenne fontosabb vigyázni, mint a férje unokáira?

Egyébként a házasságuk egy kalaé sz.r, az egész egy merő képmutatás. A férje lánya a kapcsolatuk elején lek.rvázta anyukámat, mert nem házasodtak azonnal össze, hanem egy ideig együtt éltek. De anyukám szerint ez egy megbocsátható bűn, hiszen a lány bocsánatot kért.

Tegnap azt mondta a fiam, hogy Ő igazából nem is szereti a nagyikát. Sosincs velünk, nem játszanak úgy, mint régen. Annyira szomorú volt hallgatni.

Szerintetek én túlzom el, vagy egy nagymamának jobban jelen kellene lennie az életünkben, ha egyébként megteheti, mert már nyugdíjas, ideje van rá. Azt mondja, neki oda mennie kell, úgy tekint arra a gyerekvigyázásra, mint egy munkahelyre. Mi vagyunk a szeretet, azoka gyerekek pedig a munka, és most a munka a fontosabb. Szíven ütöttek a szavai.

Ti mi tennétek? Tennétek egyáltalán valamit?

Köszönöm,ha elolvastátok.


2018. máj. 18. 10:41
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
0%
29# nekem is ez szúrt szemet. Kérdező, mindjárt hányok tőled, ahogy ezt elolvastam...egy picsogó hisztis pcsa vagy.. Szedd már össze magad basszus....Ha évek óta szarna rád az anyád, elhiszem hogy rosszul esik... De azért tört ki nálad a világháború, mert az anyád a kisebb "unokákra" vigyáz?? Te jó isten, még jó, hogy nincs testvéred... Amúgy kicsit beteg vagy... Az jön le az egészből, mintha a férjedet is leszarnád, csak te édes kicsi anyucikád legyen veled minden nap, vagy legalább heti 2x... Komolyan mondom, hogy fordulj orvoshoz!!!!!
2018. máj. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
60%

Nem olvastam el az összes választ, de a kérdésedet látva egyből a barátomék helyzete ugrott be. Az apai nagyanyja másodszor is férjhez ment, az új férjnek volt egy lánya. A Mama anyja helyett is anyja akart lenni, és világéletében azért küzdött, hogy ne érezze a gyerek azt, hogy nem ő az anyja. Szép lassan eltávolodott teljesen a saját fiától.

15-20 évvel később, mikor a fia már saját családot alapított, ugyanazt csinálta mint a te anyád. Csak a mostohalánya gyerekeire vigyázott, ők voltak a szeme fénye, őket látta legtöbbször vendégül stb. gondolom el tudod képzelni. Természetesen anyagilag is csak és kizárólag a mostohalánya családjának segített be (nem mintha a barátom szülei elvárták volna, de csak rosszul tud esni, hogy a másik mindent megkap, náluk meg a beteg gyerek mellé sem tudott egyszer sem elmenni a Mama).

Jelenleg a Mama nyugdíjas. Azóta depressziós, hogy már nem dolgozik. Idővel rájött, hogy milyen hibákat követett el, hogy a saját vér szerinti fiával alig van kapcsolata. A híres mostohalány meg a mostoha unokák az ajtót sem nyitják rá, nem gondoskodnak róla, ünnepekkor mennek kizabálni a hűtőt meg bevasalni az ajándék pénzt. Az egyik "unoka" még az esküvőjére sem hívta meg őt.

Most öregkorára látta át, hogy kihasználták őt, és igyekszik a saját fiát meg a rendes unokáit támogatni... de már késő, sose lesz meg a szoros viszony, nem tudja semmissé tenni azokat az évtizedeket, amit kvázi nélküle töltött a saját családja.

Voltak még sokkal durvább dolgok is, amik kiderültek, de ez a lényeg: anyád most jópofizik, meg akar felelni és ez ellen nem tudsz semmit tenni. De majd egyszer eljön az az idő, amikor rájön, hogy mennyire szomorú is az, amikor a saját vére teljesen elidegenedett tőle a viselkedése miatt.

2018. aug. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen érthető hogy most nekik többet segít, egyébként az lenne a normális ha ti testvérként tekintenétek egymásra és mind a két szülő a sajátjaként szeretné a másik gyerekét, hiszen onnantól az ő gyereke is…mennyivel egyszerűbb lenne ha szeretettel fordulnátok egymáshoz…

Esetleg olyat is lehetne hogy közös programokat szerveznétek a gyerekekkel…lehet hogy egy életen át tartó barátság, kapocs alakulna ki közöttünk…plussz akkor mindenki kap a mamából…a drága papa mennyi időt tolt velük? Ő is programozhatna a mamával a gyerekekkel.

2023. jún. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Ja hogy ez egy 2018-as kérdés…🤣
2023. jún. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!