Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Természetes dolog, hogy...

Természetes dolog, hogy anyukám szinte nonstop a férje lányánál van, annak a gyerekeire vigyáz, a saját unokáit pedig alig látja?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves fiam és egy 3 éves lányom. A körülményeinkről annyit, hogy jó házasságban élek, jó anyagi helyzetben vagyunk, a férjem és én is dolgozunk, a gyerekek oviba és bölcsibe járnak.

Amikor (5 éve) megszületett a fiam, anyukám remek nagymamává vált. Aztán a lányom születésével ez csak erősödött, úgy éreztem, mintha a saját karom meghosszabítása lett volna, számíthattam Rá, és nagyon megbíztam Benne a gyerekekkel kapcsolatban.

Mióta a férje lányának is születtek gyerekei (és főleg, amióta a férje lánya a 3 hónapos baba mellől ment vissza dolgozni), anyukám szinte állandóan náluk van, azokra a gyerekekre vigyáz (a nagyobbik 3 éves bölcsis, a kicsi még csak 8 hónapos).

Ez a helyzet kb. 5 hónapja. Mostanra az én gyerekeim teljesen eltávolodtak a nagymamájuktól, attól a nagymamától, akire szinte második anyjukként tekintettek.

Rengetegszer jeleztem Neki, hogy nekem ez nagyon rosszul esik, az elején finoman, aztán nyilván már többször veszekedve is, mert úgy érzem, tudna változtazni, mégsem teszi.

Azt sejtem, hogy a férje erőlteti, hogy menjen vigyázni azokra a gyerekekre, ugyanid a szülők állandóan dolgoznak.

Csak fáj, hogy azok miatt a gyerekek miatt az én gyerekeim szinte elveszítették a nagyijukat. Arról nem is beszélve, hogy (bár szerencsére nem gyakran betegek a gyerekeim), nekem is szükségem lett volna a nagyszülői segítségre, amikor a két gyerekem télen mondjuk hetekig zsinórban volt beteg. Megoldottuk a férjemmel, az én munkahelyen nagyon megértő hál' istennek, egyszerűen fájt az, amit anyukám ilyenkor mondott: "sajnos nem érek rá, Ágikának (nem így hívják) dolgoznia kell, oda kell mennem vigyázni azokra a gyerekekre". Az nem érdekelte, hogy nekem is dolgoznom kellett volna, és nem akartam visszaélni a munkáltatóm jóundulatával. Meg az is sz.rul esett, hogy az ő saját beteg unokáira nem lenne fontosabb vigyázni, mint a férje unokáira?

Egyébként a házasságuk egy kalaé sz.r, az egész egy merő képmutatás. A férje lánya a kapcsolatuk elején lek.rvázta anyukámat, mert nem házasodtak azonnal össze, hanem egy ideig együtt éltek. De anyukám szerint ez egy megbocsátható bűn, hiszen a lány bocsánatot kért.

Tegnap azt mondta a fiam, hogy Ő igazából nem is szereti a nagyikát. Sosincs velünk, nem játszanak úgy, mint régen. Annyira szomorú volt hallgatni.

Szerintetek én túlzom el, vagy egy nagymamának jobban jelen kellene lennie az életünkben, ha egyébként megteheti, mert már nyugdíjas, ideje van rá. Azt mondja, neki oda mennie kell, úgy tekint arra a gyerekvigyázásra, mint egy munkahelyre. Mi vagyunk a szeretet, azoka gyerekek pedig a munka, és most a munka a fontosabb. Szíven ütöttek a szavai.

Ti mi tennétek? Tennétek egyáltalán valamit?

Köszönöm,ha elolvastátok.


2018. máj. 18. 10:41
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Arra próbálj meg rájönni, hogy anyád mért viselkedik így. Mivel láncolja magához a férfi?
2018. máj. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
15%

"Úgy érzem, anyukámnak nincs joga most lepasszolni engem, ha pici koromtól abban a szellemben nevelt, hogy a szoros, meghitt, ragaszkodó kapcsolat mindennél többet ér. Mintha felrúgna egy szerződést."


Joga? Szerződés? Mintha meghalt volna?


Te nem vagy normális! Tiszta gyűlölet vagy. Szegény gyerekeid meg NEM FOGNAK hívni, ha nem változol. Egy gyűlölködő banyek nem kell gyerekhez.

2018. máj. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
25%
Ne haragudj, ha nem voltam kedves, semmiképpen nem akartalak megbántani. De szerintem anyukád már rég nem felelős érted, sőt, ha valóban ilyen jó volt a kapcsolatotok, akkor neked kell sokkal-sokkal többet tenni (ahogy gyerekkorodban neki kellett). És örülni, hogy nem egyedül van, hanem párja van, hogy jó egészségben van, és segíteni tud az embereknek. És neked kell(ene) őt támogatni, nem neki téged.
2018. máj. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
11%
Nálatok nincs akkora szükség rá, mint a másik családban, közben pedig nagyon megszerette a picit, mivel nap, mint nap ő foglalkozik vele. Nem kell belemagyarázni dolgokat, hogy biztos sakkban tartják stb. Menj te többször hozzájuk a gyerekekkel stb.
2018. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
16%
Csak egy kérdés, ha a másik kismama a te húgod lenne, akkor hová menne ilyen helyzetben a nagymama? Ugye, hogy a kisebbekhez? Egy év, és bölcsis lesz a kicsi, problem solved.
2018. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
86%
Remélem anyádnak elmondtad, hogy ha neki kellene valami akkor természetesen a kanja lányától kérje, mert te előreláthatólag pont akkor nem fogsz ráérni.
2018. máj. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
76%
Megèrtelek. A te gyerekeid a fontosabbak nem kèrdès. A màsik kettő neki csak idegen. Sajnàlom a helyzeted.:(
2018. máj. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
83%
"Ha a masik kismama a huga lenne" de nem az.... ha kerekeim lennenek es sarga lennek akkor meg en lennek a villamos....
2018. máj. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
95%

"a férjem értelemszerűen nem rajongott ezekért a nagymamás programokért, de ez nem is baj"


Ez miért értelemszerű?

2018. máj. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
18%
Sztem jogos az érzésed. Ha heti 1-2 alkalommal besegítene a másik családnak és látogatna igény szerint benneteket akkor azt mondanám, hogy gondolkozz el egy kicsit. De hogy csak a másik két gyerek körül forog a világ az kicsit túlzás. Tény hogy érezhet irántuk is úgy, mint egy nagymama, de ha olyan a helyzet, akkor hozzátok kéne szaladnia először. Sajnos anyukád nagyon gyenge jellem. Valószínű ragaszkodik ehhez a férfihoz és ez számára mindennél fontosabb, még a férje lányának családját is előbbre helyezi. De az előzmények magukért beszélnek. Telnek majd az évek, növekszenek a gyerekek, anyukád meg majd egyre kevesebbet bír és akkor már nem lesz haszon belőle, sőt, majd ha neki lesz szükség segítségre akkor majd baromira elfoglaltak lesznek... No akkor fordul majd hozzád segítségért. Én baromira megértelek, mert nálunk is más felállásban, de ilyen a helyzet, hogy az én gyermekem van megkülönböztetve elég hátrányosan és nagyon rosszul esik, hisz anyukaként én is úgy fogom fel a dolgot, hogy hol kevesebb az enyém, mint az övéi?! Ráadásul nálam még ő a legkisebb az egész családban :(.
2018. máj. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!