Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért próbálja mindig megakadá...

Miért próbálja mindig megakadályozni, hogy fogyókúrázzak?

Figyelt kérdés

Nagymamám folyton 2 szatyor édességet hoz, ha meglátogat, hiába kértem már háromszor, hogy ne hozzon. Amit legutóbb hozott, már fogtam, és elvittem egy hajléktalan bácsinak.

Soha nem akarta tudomásul venni, ha fogyókúráztam, mindig erőszakoskodott, és tömte belém a kaját.

Egyszer már ebédnél úgy jóllaktam, hogy a vacsora nem fért belém, rosszul is voltam, és mondtam, hogy nem kérek, nem vagyok éhes. Erre veszekedni kezdett velem, közben elkezdett megteríteni, és mindent kirakott az asztalra, addig nem hagyott békén, míg nem ettem pár falatot, már tiszta nevetséges volt az egész!

Közben állítólag a hátam mögött meg mondja, hogy milyen nagyon meghíztam. Hát elég rosszul esett ez is. Én állandóan próbálkozom, de így nagyon nehéz, hogy állandóan édességgel halmoz el! Ő mindig is kövér volt, miért csinálja ezt velem? Hogyan értessem meg vele, hogy hagyja ezt abba?


2018. jún. 1. 16:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
67%
Lehetséges, hogy a nagyid egy pocok.
2018. jún. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha hoz is neked édességet, nem kötelező megenni. Vagy, ha meg is eszed, akkor is be lehet osztani azt a 2 szatyor édességet hosszú időre. Vagy szépen megtartasz belőle 1-2 dolgot, a többit meg elosztogatod a családban és a barátaid között.
2018. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, mennyire segít ez neked, elmondom, én mit csináltam. Nekem a mostohaanyám ilyen. Nem akar rosszat, hanem ahhoz van szokva, hogy ő így fejezi ki a szeretetét, törődését, gondoskodását.

Ha simán elutasítottam, csak megbántódott, és még jobban erősködött.

Én kétfrontos védekezést indítottam. Elkezdtem dicsérni azokat a kajákat, amiket enni akartam a kínálatából. Ilyeneket, hogy kovászos uborka, káposztasaláta, házi savanyúság, sóban sült csirke, paradicsomos káposzta, stb. Mondtam, hogy SENKI nem tud olyan jó paradicsomos káposztát csinálni, mint ő, na és a kovászos ubija, ilyenek. Boldog volt, meg én is,mert ezek a kaják illenek az étrendembe.

Ugyanakkor NEM az ő, hanem valaki más hétlapos krémesétől rosszul lettem, két napig beteg voltam, azóta rá se tudok nézni. Zsíros kajáktól rosszul vagyok stb.

Így végül is sikerült kialakítanom, hogy milyen kajákat hozzon/kínáljon nekem. Ha néha becsúszik egy tábla csoki, azt megköszönöm, elteszem, és odaadom valakinek.

Így még veszekedni sem kellett.

2018. jún. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!