Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehet ingnorálni a...

Hogyan lehet ingnorálni a szülők negatív megjegyzéseit, akik nem fogadják el, hogy valaki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Tesómékról van szó, csak így egyszerűbb volt megfogalmazni a kérdést.


Nos, a nővérem házas, jól élnek, egészségesek, de nem akarnak gyereket semmilyen körülmények között. (Nem kell ítélkezni, ő életük, ő döntésük). Nekem nincs párom, én majd később szeretnék, de az még nagyon nem mostanában lesz, mert még tanulok és dolgozni is akarok.


Lassan ott tartunk, hogy ők ketten szinte semmilyen családi összejövetelen nincsenek ott, pedig szeretnének családozni, mert állandóan ez a téma, anyósa meg sír is, hogy neki sose lesz unokája, nem ezért nevelte fel a fiát, milyen önző dolog, minek dolgoznak akkor. Aztán jött a Budaházy Edda videó, azóta anya is meg van örűlve.


Miért nem lehet egymás döntéseit tiszteletben tartva élni? Teljesen szét esik a család, ráadásul most harag is van, mert a házassági évfordulójukon mondta azt tesóm anyósa, hogy találhat egy másik nőt, még fiatal. Anya meg passzív agresszív. Gyerek képeket mutogat, állandóan ilyeneket mond:"de jó is annak, akinek elég hálás a gyereke, ahhoz, hogy unokát szüljön", arról beszél, hogy hogy rendezik át a keretet, ha már meglesz a kicsi, apám csöndben van, nem szól bele, egyetlen csípős megjegyzése volt, mégpedig az, hogy "akkor minek éltek?"


Na és a baj az, hogy nekem szülinapom lesz, és jó idő van, szerettem volna sütögetni a családdal, de senkit nem akarok kitenni ennek. Mit tegyek? Ünnepeljünk külön? Vagy bírják ki tesómék? Elég feszült a hangulat, pedig régen olyan jó volt :(



2018. aug. 17. 11:23
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
#9 hát apa szerint igazából ez a nők nagy feladata, és hacsak nem találja fel a rák ellenszerét, akkor egy gyerektelen nő létezése céltalan, és semmit se tesz le az asztalra. :/ Magyarán a diploma, nyelvek, ház, amiért a tesóm dolgozott az nincs is?
2018. aug. 17. 12:11
 12/48 anonim ***** válasza:
86%
És ha tegyük fel neked sem lesz, akkor mi lesz? Megölik magukat, mert unoka nélkül nem kell élni?
2018. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:
Nem tudom :/ ezen eddig nem gondolkodtam, mert én szeretnék szülni, de úgy is lehet, hogy önhibámon kívül nem lenne gyerekem, pl mert meddő vagyok. Ahogy ismerem őket egy örökbe fogadott gyerek nekik egyenlő azzal, hogy nincs unokájuk.
2018. aug. 17. 12:21
 14/48 anonim ***** válasza:
92%

Mert nem lehet.


Apám is, a rokonok is a vaginámmal vannak elfoglalva... Megmondtam nekik, hogy leszállhatnak a párom farkáról meg az én hüvelyemről, azán eljöttem tőlük.


Ennyi, amíg ez a téma, NEM megyek hozzájuk, pont.

2018. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
85%

Jó begyüpösödött szüleid vannak.

Ezzel max azt érik el, hogy tesódékat az életben nem látják többet.

Te meg ha gyereket akarsz, elköltözöl majd a világ másik végére, mert rád telepszenek.

2018. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
87%

És miért baj,ha valaki céltalanul él a világban?

Nem mindenki tervezi tudatosan az életét.


Nem értem,hogy egyesek miért nem tudják elfogadni,hogy mindenkinek más életút jut.


"Letenni az asztalra"-Le lehet tenni az asztalra bármit is,de a sírba nem viszel magaddal onnan semmit.

2018. aug. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
92%

Szomorú, hogy mindkét oldalon ilyen ahók veszik körül, akik nem emberként tekintenek rájuk, hiszen értelmes, sikeres emberek: dolgoznak, örömöt lelnek az életben és egymást is megtalálták. Erre szaporodószervekként lealjasítja őket a családjuk, és teljesne mindegy, milyenek, mivel nem akarnak gyereket, ennyi, nem is érdekes más? Milyen szülői hozzáállás ez? Csak akkor jó a gyerekük, ha unokát (nem is magának gyereket) csinál?

Annyiféleképp lehet az életetet élni, azon elgondolkoztak már a kedves szülők minkét ágon, hogy vajon miért nem akarhatnak gyereket a tesódék? Talán egy durva kritika az életükre nézve? Vagy esetleg nem is lehetne nekik, és másban találják meg az örömüket, de az ilyen primitív népségnek nem kívánják az orrára kötni, mert semmi kedvük hallgatni, hogy a nemi szerveiken csámcsognak? Ezer oka lehet. Ebből családi béke meg úgyse lesz, ahhoz intelligens emberekre lenne szükség. Ünnepelj velük külön, de őket ne invitáld ilyen környezetbe!

2018. aug. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
84%

Korlátoltak és bunkók a szüleid. Legalább neked legyen eszed ebben a tuskó famíliában, és állj ki a nővéred mellett.


Egyébként úgy őszintén, téged egy cseppet sem gondolkodtat el az, hogy te is egy "semminek élő", megvetendő lény lennél, ha (önhibádon kívül) nem tudnád megszülni a szent unokát? Ha meddő lennél, vagy életed szerelme nem tudna megtermékenyíteni, vagy esetleg nem sikerülne 35-40 éves korodra sem olyan társat találni, akivel szívesen vállalnál gyereket, akivel MERNÉL családot alapítani, akit szeretnél annyira? Mert sajnos mostanában ilyen is sűrűn van, és ha nem akarod csak úgy random személlyel megtöltetni a méhed, akkor lehet, hogy sose leszel anyuka.

Téged nem háborítana fel, hogy csak akkor fogsz érni valamit ezeknek az embereknek a szemében, ha potyogtatsz nekik gyerekeket?

Legfőképpen: képes lennél szívesen ebbe a közegbe vinni a gyerekedet, ilyen gyűlölettel teli emberek közé?

Nézd már meg, hogy miféle emberek "lájkolják" Butaházy videóját (aki ugyebár egy terrorista testvére), és gondolkodj el rajta, milyen értelmi szinten vannak a szüleid. Még egy macskát se vinnék a közelükbe, nemhogy egy kisgyereket, akinek átmosnák az agyát.

2018. aug. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sajnálom tesódèkat, hogy ilyen családjuk van. Szomorú nagyon. Mintha az élet egyetlen értelme az lenne, hogy gyereket szüljön valaki. Én speciel akarok gyereket, de úgy érzem gyerek nélkül is teljes életet tudnánk èlni a párommal ha úgy alakul. Megértem, hogy vágynak az unokára, de gyomorforgató, hogy e miatt elmarják maguk mellől a saját gyereküket. Ha így viselkednènek a szüleim és később meggondolnám magam, nem engednèk a gyerekeim közelébe ilyen undorító, mérgező embereket. Legalábbis kétszer meggondolnám hogy részt vegyenek e az életünkben.
2018. aug. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
61%

Mert egyszerűbb a gyerekeiket nyomasztani ezzel, ahelyett, hogy azzal foglalkoznának, ami az oka: hogy nem mutattak olyan példát gyerekes létből, ami miatt vágynátok rá.


Szomorú, de ezért.


Egyébként a következő a megoldás: amint elhangzik egy egy ilyen mérgező megjegyzés, akkor kedvesen, mosolyogva elköszönni, csókolom, anyuka, csókolom, apuka,sziasztok, és elmenni haza. Nem belemenni a játszmába, nem indokolni, nem a témához szólni egyetlen szót sem.


A 10. ilyen alkalom után leesik a tantusz. Csak nagyon fontos, hogy a "de hát miért kell emiatt menni, de hát nincs igazam " kezdetű litániára sem szabad egyetlen szóval sem reagálni, mert azzal is a játszmájukba vonnak be.



Tipikus: azon szülők gyerekei nem akarak maguk is szülni, akik úgy állnak hozzá, hogy az élet értelme a gyerek és minek éltek anélkül. Azaz azok, akik feláldozták és elmártírkodták az egész életüket "csak a gyerekek miatt". Ilyen életet ki akarna magának is?

2018. aug. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!